• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wiosłowanie dla WOŚP

10 stycznia 2016 r. (niedziela) po raz 7. odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach kajakowych i wioślarskich. Tym razem do próby ustanowienia rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 12 h przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów staną trzy miasta: Poznań, Gdańsk i Warszawa. Do udziału zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy za uczestnictwo w wiosłowaniu otrzymają specjalny CERTYFIKAT!

Termin: 10 stycznia 2016 roku (niedziela); godz. 9.00-21.00
Park Handlowy Matarnia w Gdańsku, ul. Złota Karczma 26
Organizator: Maciej Młodzik, Izabela Dylewska, Kacper Czarnota,
Partnerzy: Urząd Miasta Poznania, Urząd Miasta Gdańska, Urząd Miasta Warszawy, Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie, MOSiR w Gdańsku, MDK Ochota w Warszawie, WOŚP, Sztab nr 434 przy Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Osiedle Młodych" w Poznaniu, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Wioślarski, UKS Szóstka Gdańsk, UKS 55 Szpaki, DIsport Design Izabela Dylewska, Wielkopolska Przychodnia Sportowo-Lekarska, Lider Animator
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Poznania, Prezydent Miasta Gdańska

Punktem kulminacyjnym będzie sztafeta gwiazd w której wystartują obecni i byli medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, politycy oraz przedstawiciele Urzędów Miast.

Każdy kto odwiedzi w tym dniu jedną z trzech Galerii Handlowych będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze! Przez cały dzień odbywać się będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP. W trakcie tegorocznej, poznańskiej akcji udało się nam pobić Rekord Polski w maksymalnej ilości osób wiosłujących na dystansie 500 metrów na jednym ergometrze w ciągu 12 godzin. Nowy, ustanowiony rekord wynosi 257 osób, a wszyscy uczestnicy przewiosłowali w sumie dystans 128,34 kilometrów. Do pobicia rekordu przyłożyli się także znani sportowcy, wśród nich aż ośmiu medalistów Igrzysk Olimpijskich, władze poznańskich uczelni i Miasta Poznania na czele z Prezydentem Miasta.

Tym razem również nie zabraknie gwiazd. Udział potwierdzili m.in. medaliści Olimpijscy: Adam Korol, Michał Jeliński, Szymon Ziółkowski, Aneta Konieczna, Izabela Dylewska, Marek Łbik, Grzegorz Nowak, Iwona Guzowska.

Które miasto wygra? Przekonamy się 10 stycznia 2016 r.! Dołącz do nas!

Gorąco zapraszamy!

Przeczytaj także

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl