• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich. Próba ustanowienia rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 10h przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się po raz dwunasty. Do zaciętej rywalizacji tradycyjnie przystąpi Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, dołączy natomiast Wrocław. Mieszkańcy tych dziewięciu miast zmierzą się ze sobą na ergometrach wioślarskich, próbując pobić poprzednio ustanowione rekordy. Pojedynek polega na zmobilizowaniu jak największej liczby osób, z których każda pokona dystans 500 metrów.

Celem akcji każdego roku jest zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy(przez cały dzień odbywać się będzie zbiórka do puszek WOŚP), promocja wodnych dyscyplin sportowych i polskich mistrzów sportu.

Cel sportowy: pobicie rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10h (godz. 9.00 - 19.00) przewiosłują na ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów!

Każdy, kto 29 stycznia odwiedzi jedną z dziewięciu galerii handlowych, będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma wyjątkowy CERTYFIKAT!

Impreza odbędzie się zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi.

Punktem kulminacyjnym była Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli urzędów miast.

Organizator: Maciej Młodzik, Kacper Czarnota

Partnerzy: WOŚP, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich

Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydenci miast: Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa Lublina, Poznania, Torunia, Szczecina, Warszawy, Wrocławia oraz Prezes PZTW.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl