• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wiosłuj z nami dla WOŚP!

Już w najbliższą sobotę, 28 stycznia, po raz kolejny spotykamy się w ramach corocznej wyjątkowej akcji - wspólnego sportowego wysiłku na rzecz WOŚP. Wydarzenie odbędzie się w gdańskiej Galerii Przymorze, a do udziału w nim zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. Tradycyjnej zbiórce do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszyć będzie próba bicia rekordu Polski w wiosłowaniu na ergometrach wioślarskich. I to z udziałem gwiazd sportu!

WOŚP, czyli największa akcja charytatywna w Polsce, każdego roku niesie pomoc najbardziej potrzebującym. Sposobów na wsparcie akcji jest wiele i, jak zawsze, przyciąga ona tłumy chętnych wolontariuszy oraz pomagających mieszkańców. Świetną okazję do połączenia przyjemnego z pożytecznym, już po raz trzynasty organizuje "Wiosłowanie dla WOŚP". Założeniem tegorocznej edycji jest sportowa rywalizacja pomiędzy dziesięcioma miastami - Gdańskiem, Poznaniem, Warszawą, Toruniem, Bydgoszczą, Lublinem, Szczecinem, Gorzowem Wielkopolskim, Krakowem i Wrocławiem. Uczestnicy zmierzą się ze sobą na specjalnych ergometrach wioślarskich, a każdy z nich ma do pokonania dystans 500 metrów. Do zaciętej rywalizacji będzie można przystąpić w 11 centrach handlowych, a Gdańsk reprezentuje Galeria Przymorze.

W dotychczasowych 12 edycjach swoich sił w wiosłowaniu na ergometrach wioślarskich spróbowało już kilka tysięcy Polaków. Głównym celem sportowej zabawy jest wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przy jednoczesnej próbie ustanowienia nowego rekordu Polski w wiosłowaniu i promocji wodnych dyscyplin sportowych. Uczestnicy otrzymają wyjątkowe certyfikaty. A punktem kulminacyjnym we wszystkich miastach będzie jak zawsze Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy oraz przedstawicieli urzędów miast - mówi Maciej Młodzik, prowadzący akcję.

Organizatorzy przypominają, że w zeszłorocznej edycji, podczas 10 godzin trwania akcji, udało się łącznie pokonać dystans aż 1166 km. Do wiosłowania przyłączyło się 2332 uczestników, z których najmłodszy miał zaledwie 2 lata, a najstarsza uczestniczka 78.

Wspólna zabawa rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 18.00. Zbiórka do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie możliwa przez cały dzień. Sobotnie wiosłowanie poprzedzi Finał WOŚP 2023, który odbędzie się dzień później, 29 stycznia. Tegoroczna akcja jest poświęcona pacjentom z sepsą i przebiegnie pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!"

Przeczytaj także

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl