wiadomości

stat

Wodna bitwa dla biegaczy. W cenie pistolety i balony

W ubiegłym roku impreza WateRUN odbyła się przy Stadionie Energa Gdańsk. Druga edycja zawita do parku Kolibki.
W ubiegłym roku impreza WateRUN odbyła się przy Stadionie Energa Gdańsk. Druga edycja zawita do parku Kolibki. mat. prasowe

Zawody dla biegaczy bez pomiaru czasu, które mogą i powinny przerodzić się w regularną bitwę wodną. Właśnie taki scenariusz przewidują w lany poniedziałek organizatorzy WateRUN, który o godz. 11 odbędzie się w parku Kolibki zobacz na mapie Gdyni. - Zapewniamy wodę, pistolety i balony, ale jeśli chcecie, uzbrójcie się po zęby - zachęca Grzegorz Brandt z BigYellowFoot Events. Wpisowe wynosi 49 zł. W imprezie weźmie udział ok. 150 osób, są jeszcze wolne miejsca.Jak powinno obchodzić się śmigus-dyngus?

jak kto ma ochotę i gdzie chce 64%
właśnie przez zorganizowane imprezy 19%
wcale 17%
zakończona Łącznie głosów: 556
WateRUN to inicjatywa dla biegaczy i nie tylko, mająca uświetnić tradycję lanego poniedziałku. Ubiegłoroczna edycja odbyła się przed Stadionem Energa Gdańsk i przyciągnęła 130 osób. Tegoroczna impreza odbędzie się w parku Kolibki. Plan jest prosty. Uczestnicy uzbrojeni w balony i pistolety na wodę zmierzą się z czterema kilometrowymi pętlami... albo i nie.

- Doświadczenie z zeszłego roku pokazuje, że impreza szybko może przerodzić się w regularną bitwę. Nie mamy nic przeciwko, tym bardziej, że nie będzie pomiaru czasu ani klasyfikacji. Każdy z uczestników otrzyma mały pistolet i balony z wodą, ale jeśli chcecie, możecie uzbroić się po zęby. Pogoda ma nam dopisać, więc nie będziemy szczędzili wody - mówi nam Grzegorz Brandt z BigYellowFoot Events.
- Będzie kilka punktów poboru wody, a w dodatku sami będziemy polewać uczestników. Aby być wiernym tradycji śmigusa-dyngusa, chcemy zakończyć imprezę równo o godz. 12. To będzie okazja do przedniej zabawy, ale też spalenia świątecznych kalorii - zachęca.

Przeczytaj regulamin imprezyOrganizatorzy zadbali o bezpieczną zabawę. Impreza odbędzie się na płaskich ścieżkach parku Kolibki, nie będzie to trasa trialowa, aby uniknąć potknięć i wywrotek. Dodatkowo wyznaczona będzie strefa depozytu, gdzie będzie można przechować suche rzeczy na przebranie. Będzie tam obowiązywał bezwarunkowy zakaz oblewania wodą.

Dla uczestników przygotowano 150 miejsc, z czego wolnych jest jest jeszcze ok. 60. Zapisać się można przez internet, ale w wypadku wolnych miejsc, także przed startem w biurze zawodów. Będzie ono mieściło się na parkingu przed parkiem i będzie czynne od godz. 10:30. Tam też będą wydawane pakiety startowe.

Zapisz się do WateRUN

Opinie (59)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl