Wrócił po kontuzji i wygrał w Parkrun Gdańsk

13 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Po półrocznej przerwie od biegowego ścigania Mateusz Petelski i spokojnie wygrał 211. Parkrun Gdańsk. Natomiast w Parkrun Gdynia 5 km najszybciej pokonał Szymon Gwardjak. Biegi w Parku Reagana oraz na Bulwarze Nadmorskim odbywają się co sobotę, o godz. 9. Udział w nich jest bezpłatny.

W Parku Reagana wśród 155 parkrunnerów najszybciej 5 km pokonał znany gdański triathlonista Mateusz Petelski, który na mecie bez większego trudu osiągnął czas 17 minut i 2 sekundy.

- Nareszcie! Od sierpnia nie mogłem nigdzie wystartować, a teraz stanąłem na starcie "podwórkowego" Parkrun Gdańsk. Zawsze miło wspominam te biegi. Rodzinna atmosfera, przy której można sprawdzić swoją aktualną formę. Przed biegiem mówiłem, że wszystko poniżej 18 minut biorę w ciemno. Bardzo długo leczyłem kontuzję ścięgna Achillesa, późno zacząłem biegać, a jak już zacząłem to biegam dwa razy mniej niż kiedyś. Teraz już wiem na 100 procent, że opłaca się z klapkami na oczach słuchać trenera - mówi Petelski.
Drugi z półminutową stratą był Tomasz Bagrowski (17:38), a trzecie miejsce zajął Jacek Biskup z czasem 17:55.

PEŁNE WYNIKI 211. PARKRUN GDAŃSK

U pań na czołowych miejscach bez zmian. Jako pierwsza linię mety z rezultatem 21:47 minęła Elżbieta Tuwalska, dla której było to 98. zwycięstwo w gdańskim cyklu. Druga była Monika Sawicz, która dała radę utrzymać tempo Tuwalskiej i tym samym uzyskała czwarty raz z rzędu rekord życiowy - 21:49. Natomiast najniższe miejsce na podium trafiło do liderki tegorocznej klasyfikacji punktowej Parkrun Gdańsk - Agnieszki Machalicy, która miała czas 22:13.

3. Tomasz Oleksiewicz - 760 pkt.

Najszybciej gdyńską piątkę na Bulwarze Nadmorskim pokonał Szymon Gwardjak z wynikiem 17:22. Drugą pozycję z czasem 17:30 osiągnął Paweł Pacholec, a trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Boguszowi (18:24), który ma coraz większe szanse, aby po raz drugi zwyciężyć w rocznej klasyfikacji punktowej Parkrun Gdynia.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 218. PARKRUN GDYNIA

Wśród pań z ponad minutową przewagą nad liderką klasyfikacji punktowej gdyńskiego biegu, wygrała Daria Szewczyk z rezultatem 21:23. Druga była Kamila Szulc (22:33), a trzecia Aleksandra Beczek (22:33).

Obecnie biegi parkrun odbywają się w 30 miastach Polski. Łącznie na całym świecie jest ponad 750 lokalizacji, które organizowane są w 11 państwach m.in.: w Australii, Danii, Irlandii, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, USA czy w Wielkiej Brytanii. Aby wystartować w biegach parkrun, wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem.