• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lodowisko przy molo ma ruszyć w mikołajki. Ceny z poprzedniego sezonu

Mikołaj Pachniewski
14 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (16)
Lodowisko na Skwerze Kuracyjnym ma ruszyć w mikołajki, 6 grudnia. Lodowisko na Skwerze Kuracyjnym ma ruszyć w mikołajki, 6 grudnia.

Lodowisko na skwerze KuracyjnymMapka, przed sopockim molo, zostanie otwarte w grudniu, prawdopodobnie w mikołajki. Jednak dużo zależy też od pogody. Według wstępnych ustaleń ceny mają pozostać na poziomie z zeszłego sezonu.Lodowisko na skwerze Kuracyjnym będzie otwarteWyjaśniła się przyszłość ostatniego lodowiska w Trójmieście. Sopocka ślizgawka na skwerze KuracyjnymMapka vis a vis mola, ma zostać oddana do użytku w grudniu. Przypomnijmy, że jeszcze niecały miesiąc temu nie było to pewne ze względu na wysokie ceny energii elektrycznej.

- Otwarcie planowane jest na 6 grudnia, czyli w mikołajki. Wszystko zależy jednak od pogody. Jeśli na zewnątrz będzie temperatura taka, jak obecnie, to otwarcie trzeba będzie przesunąć - mówi nam Grażyna Dobrzyńska, dyrektor sopockiego MOSiR, które w 2020 r. przejęło od Kąpieliska Morskiego Sopot zarządzanie terenem.
Decyzja z pewnością ucieszy trójmiejskich sympatyków jazdy na łyżwach, którzy będą mieli do dyspozycji cztery sztuczne lodowiska. Dodajmy, że nie tylko temperatura powyżej 8 stopni Celsjusza, ale także opady deszczu czy porywisty wiatr to składowe, które mogą wpłynąć na opóźnienie w starcie sopockiego lodowiska.

Przypomnij sobie, jak sytuacja trójmiejskich ślizgawek wyglądała niespełna miesiąc temuCeny bez zmian?Jednorazowo z tafli będzie mogło korzystać do 100 osób. Co ciekawe, ceny na ślizgawce na skwerze Kuracyjnym mają pozostać na poziomie z zeszłego sezonu. Taki bowiem cennik sopockiemu MOSiR przedstawił operator obiektu, spółka Piruet, która odpowiada za budowę i utrzymanie obiektu. To oznacza, że bilet ulgowy kosztować będzie 8 zł, a normalny 12 zł. Posiadacze "Karty Sopockiej" zapłacą o 2 zł mniej. Będzie także możliwość skorzystania z wypożyczenia łyżew (8 zł na jedną sesję jazdy), chodzika (10 zł za pół godziny) oraz ostrzenia łyżew (15 zł za sztukę). Oficjalnego potwierdzenia będzie można spodziewać się wkrótce.

Zobacz, jak wygląda lodowisko w Sopocie. Materiał archiwalnyPozostałe ślizgawki w TrójmieścieJuż od połowy października co weekend amatorów łyżwiarstwa zaprasza ślizgawka w hali OliviaMapka. Jest otwarta w sobotę i niedzielę, w godz. 10:30-20:30. Godzinne bilety kosztują 22 zł.

Również w mikołajki ma ruszyć lodowisko na placu Zebrań LudowychMapka. Godzinny bilet ma kosztować 20 zł, a szczegółowy cennik ukaże się wkrótce. Godziny otwarcia mają być podobne jak w poprzednich latach.

Przeczytaj o sytuacji lodowiska na placu Zebrań LudowychNatomiast ślizgawka w Gdyni ma być czynna od grudnia. Zmieni jednak swoją lokalizację i w tym roku będzie umiejscowiona między halą sportową i Centrum RivieraMapka.

Przekonaj się, jakie są koszty zorganizowania jednego meczu Trójmiejskiej Ligi Hokeja

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (16)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Gdańsk z kajaka z przewodnikiem: przybij piątkę Sołdkowi

75-95 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, regaty

Co w miejskiej trawie piszczy?

warsztaty, spacer

Forum

Najczęściej czytane