• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Wybiegali około 15 tys. zł dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

jag.
29 stycznia 2022, godz. 16:00 
Opinie (39)
Już około 300 takich medali znalazło właścicieli. Do nabycia jest jeszcze około 100 po 50 zł każdy. Już około 300 takich medali znalazło właścicieli. Do nabycia jest jeszcze około 100 po 50 zł każdy.

Około 15 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano podczas "I Biegu Sopot dla Orkiestry", a ta kwota może wzrosnąć jeszcze o 5 tys. zł. Każdy kto pokonał 4 kilometry i do puszek WOŚP wrzucił po 50 zł, otrzymał okolicznościowy medal. W imprezie wzięło udziało około 300 startujących. Liczył się udział, a zatem nie był mierzony czas, ani nie była prowadzona klasyfikacja.Przeczytaj o innych imprezach i licytacja sportowych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy"I Biegu Sopot dla Orkiestry" to wspólne przedsięwzięcie miasta oraz miejscowych MOSiR i MDK. Przy organizacji pomagał również miejscowy WOPR oraz członkowie Młodzieżowej Rady Sopotu. Impreza odbyła się w przededniu 30. Finału WOŚP.

W "I Biegu Sopot dla Orkiestry" wzięło udział około 300 uczestników. W "I Biegu Sopot dla Orkiestry" wzięło udział około 300 uczestników.

Czy wspierasz finansowo WOŚP?

- Idea tej imprezy narodziła się podczas obrad miejskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Widząc radość uczestników z pewnością będziemy to przedsięwzięcie kontynuować w latach następnych. Aż miło było patrzyć na zapał wszystkich. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, gdyż padał deszcz i był silny wiatr, wystartowało około 300 osób, a to oznacza, że już zebraliśmy około 15 tys. zł na rzecz WOPR. Wszyscy startujący, przy weryfikacji w biurze zawodów, wpłacali po 50 zł do puszek WOŚP - informuje Józef Kamiński, wicedyrektor MOSiR Sopot.

Imprezy dla aktywnych w weekend 29-30.01.2022Nordic walking i bieg to były w Sopocie najpopularniejsze sposoby pokonania 4-kilometrowej trasy. Nordic walking i bieg to były w Sopocie najpopularniejsze sposoby pokonania 4-kilometrowej trasy.
Start i meta znajdowały się na na Skwerze Kuracyjnym sopockiego mola, a trasa wiodła po plaży. Była jedna 4-kilometrowa pętla, praktycznie aż do granic z Gdynią i z powrotem. Na wszystkich uczestników czekał unikatowy medal z logiem Wielkiej Orkiestry. Zwracano uwagę na względy sanitarne.

- Ze względu na trwającą pandemię zrezygnowano ze startu wspólnego. Uczestnicy ruszali na trasę w 10-osobowych grupkach co 15 sekund. Nie był mierzony czas, ani nie była prowadzona klasyfikacja. Zależało nam, aby mógł wystartować każdy i w dowolny sposób pokonał trasę, czy na przykład biegnąc, spacerując czy przy pomocy kijów do nordic walking. Jako, że przygotowaliśmy 400 medali, to te które jeszcze nie znalazły właściciela przekazaliśmy na rzecz WOŚP i w niedzielę, 30 stycznia będą do nabycia u wolontariuszy w cenie również 50 zł - dodaje wicedyrektor Kamiński.
MOSiR Sopot ocenia, że ta inicjatywa będzie kontynuowana w kolejnych latach, gdyż spotkała się z uznaniem uczestników. MOSiR Sopot ocenia, że ta inicjatywa będzie kontynuowana w kolejnych latach, gdyż spotkała się z uznaniem uczestników.
jag.

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (39)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rytuał Szeherezady

zajęcia rekreacyjne

Rolkowisko w Ergo Arenie!

zajęcia rekreacyjne

Las w Mieście

warsztaty, spacer

Forum