• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wybierz się na kulig, zanim stopnieje śnieg. Gdzie i za ile?

W weekend 22-23 stycznia będzie można wybrać się na kulig na Kaszubach.
W weekend 22-23 stycznia będzie można wybrać się na kulig na Kaszubach. fot. pl.123rf.com

Spadł śnieg, więc warto wybrać się na kulig, gdy ku temu są sprzyjające warunki.W weekend 22-23 stycznia będzie ku temu okazja po raz pierwszy od grudnia. Za taką zabawę na Kaszubach przez 1,5-2 godziny należy zapłacić od 300 do 500 zł. Jedna grupa może liczyć maksymalnie 12 osób.

Czy udało ci się w tym sezonie wybrać na kulig?

Zobacz wyniki (423)
Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy czekali na kuligi. Spadł śnieg i w weekend 22-23 stycznia będzie można skorzystać z takiej rozrywki w okolicach Trójmiasta. Jako jedni z nielicznych do takiej zabawy zapraszają organizatorzy ze Stajni pod Klonem w Wieżycy.

- Ostatnie kuligi odbyły się w grudniu. Od tego czasu czekaliśmy na dogodne warunki. W końcu je mamy, więc staramy się z nich skorzystać, póki są. Mamy nadzieję, że śnieg utrzyma się chociaż przez kilka dni. Mieszkańcy Trójmiasta muszą pamiętać, że na Kaszubach warunki mogą się różnić. Przez inną temperaturę w naszych lasach śnieg może utrzymywać się dłużej - mówi nam Elżbieta Szwichtenberg ze Stajni pod Klonem w Wieżycy.

Przypomnij sobie, jak wyglądały kuligi w poprzednim sezonieKaszubski kulig w pięknej, zimowej sceneriiKuligi trwają zazwyczaj od 1,5 do 2 godzin. Za taką zabawę należy zapłacić od 300 do 500 zł w zależności od dnia tygodnia i jego pory. Jedna grupa może liczyć maksymalnie 12 osób. Cena zawiera przejazd oraz atrakcje z nim związane.

- Jednym ze stałych elementów kuligów są ogniska. Woźnica zawsze odpala je na polanie przy lesie. Natomiast ze sobą należy zabrać posiłki, czyli: pieczywo, kiełbaski czy termosy z herbatą. Jednak nie trzeba martwić się, gdy np. czegoś się zapomni. Na miejscu również będzie można uzupełnić zapasy, bo do zaopatrzenia są m.in.: bigos czy zupy - dodaje pani Elżbieta.

Dokąd na sanki w Trójmieście?Jednocześnie ze względu na panującą pandemię pomysłodawcy uczulają, by pamiętać o reżimie sanitarnym.

- Nie łączymy grup, dlatego w jednej może pojechać paczka znajomych lub rodzina. My natomiast mamy niezbędne środki, by przestrzegać obostrzeń - przypominają organizatorzy.
Aby umówić się na kulig, najlepiej kontaktować się pod numerem telefonu: 602 664 968.

Dokąd na narty biegowe w Trójmieście?Kaszubski kulig - video z 2017 roku

Opinie wybrane


wszystkie opinie (26)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Gdańsk z kajaka z przewodnikiem
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
maj 24
wtorek, g. 17:45 - 20:30
Gdańsk Dolne Miasto
75 - 95 zł
Spotkania "Trefl Kids" dla dzieci z Ukrainy
zajęcia rekreacyjne, trening
maj 25-26
środa - czwartek, g. 15:00
Gdańsk, Sopot, Ergo Arena
Wstęp wolny
Wędrowne czwartki, popołudniem po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
maj 26
czwartek, g. 17:30 - 20:30
Gdańsk Oliwa
25 zł
przedsprzedaż 15 zł

Forum