• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Jest śnieg, ale wyciągi narciarskie na Pomorzu jeszcze nie ruszyły. Czego zabrakło?

Damian Konwent
20 listopada 2022, godz. 18:00 
Opinie (33)
Wyciągi narciarskie na Pomorzu czekają na większe mrozy. Wyciągi narciarskie na Pomorzu czekają na większe mrozy.

Od kilku dni jest śnieg, ale na Pomorzu nie ruszyły jeszcze wyciągi narciarskie. Miłośnicy zimowego szaleństwa muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać co najmniej do grudnia. Aby na stokach opłacało się rozpocząć sezon, co najmniej przez kilka dni muszą utrzymywać się minusowe temperatury, a prognozy mówią raczej o odwilży pod koniec miesiąca.Wyciągi narciarskie na PomorzuCzy czekasz na otwarcie pomorskich wyciągów narciarskich?

Pierwszy śnieg w sezonie nie wywołał nerwowych ruchów na pomorskich wyciągach narciarskich. Żaden z nich jeszcze nie wystartował, ale to może się zmienić niebawem. Jednak, aby tak się stało, spełnione muszą być pewne warunki. Głównym czynnikiem jest bowiem pogoda, a zwłaszcza temperatura.

- Na razie jest za wcześnie. Co prawda spadł śnieg, ale za chwilę go już nie będzie. O otwarciu stoku najwcześniej możemy myśleć w grudniu, przy trzecim większym ochłodzeniu, a za nami dopiero pierwsze. W kolejnym miesiącu możemy podjąć to ryzyko, ale przede wszystkim mróz musi utrzymywać się przez dłuższy okres, aby naśnieżanie miało w ogóle sens - mówi nam Ireneusz KoszałkaOśrodka Narciarskiego Koszałkowo-Wieżyca.

Wszystkie lodowiska w Trójmieście będą działały. Poznaj szczegóły- To jeszcze falstart. Mamy drugą połowę listopada, więc jeszcze za wcześnie na otwieranie wyciągu. Tym bardziej, że najbliższe dni mają być deszczowe, a dopiero co mieliśmy po kilkanaście stopni, więc gleba nie jest jeszcze przystosowana. Czekamy w gotowości, ale abyśmy mogli wystartować w grudniu, musimy mieć stabilną pogodę. Mam na myśli mróz, bo w innym przypadku po prostu narazimy się na ogromne starty - uważa Andrzej KlimekOśrodka Narciarskiego Trzepowo.

Zobacz, jak wyglądały stoki narciarskie w poprzednim sezonieNie inaczej jest w samym Trójmieście, gdzie mamy jeden wyciąg na Łysej Górze w Sopocie.

- Trzy centymetry śniegu, które mamy obecnie, to zdecydowanie za mało. Praktycznie jesteśmy gotowi, ale musimy jeszcze poczekać. Na pewno minusowe temperatury muszą utrzymać się przez dłuższy czas - zapewnia Adam Dobrowolski z Łysej Góry.

Pomorskie wyciągi narciarskie. Poznaj szczegółyPrzypomnijmy, że na Pomorzu mamy w sumie 7 wyciągów narciarskich. Droga z Trójmiasta, w zależności od miejsca startu, nie powinna zająć do nich więcej jak 30-90 minut. Oprócz wspomnianych wyżej znajdują się one w: Sulęczynie, Przywidzu, Szymbarku (Wieżyca Kotlinka)Paczoskowie. Ponadto stok jest również w oddalonym o niespełna 200 km Kurzętniku.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (33)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Liga Harpagana etap 2

impreza na orientację, trening

Mikołajki na rolkach

bal, dancing, pokaz

Mikołajkowe Rollerdisco

dancing, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane