wiadomości

stat

Wygrał konkurs, został pilotem

Pan Włodzimierz samodzielnie wystartował i wylądował wielkim samolotem pasażerskim mimo braku doświadczenia lotniczego.Czy pilotowanie samolotu pasażerskiego to trudne zadanie? Przekonał się o tym na własnej skórze pan Włodzimierz Kostro, laureat konkursu zorganizowanego przez Trójmiasto.pl. Nagrodą był lot symulatorem Airbusa A320 w towarzystwie zawodowego pilota.Czy korzystałeś kiedyś z symulatora jakiegoś pojazdu?

tak, to było w pełni profesjonalne urządzenie 12%
tak, ale to był taki dodatek do gry komputerowej 37%
nie, choć bardzo bym chciał 44%
nie, nie intersuje mnie to 7%
zakończona Łącznie głosów: 154
Okazuje się, że zasiadanie na kapitańskim fotelu to nie tylko prestiż, ale również odpowiedzialność.

- Doceniłem pracę pilotów - przyznaje pan Włodzimierz. - To nieprawda, że ustawiają autopilota i zabierają się za przeglądanie prasy. Cały czas muszą być czujni, nawet gdy nie trzymają drążka sterowniczego w dłoni.

Urszula Sowa, na co dzień pilot zawodowy, pomagała naszemu laureatowi stawiać pierwsze lotnicze kroki.

- Pan Włodzimierz posiadł podstawową wiedzę na temat Airbusa A320. Przekonał się, co dzieje się w kokpicie podczas lotu, nauczył się też wykonywać niektóre manewry. Dowiedział się, że w lotnictwie najważniejsza jest współpraca między pilotami i dążenie do wspólnego celu jako załoga - opowiada pani pilot.

Początki były trudne, ale pan Włodzimierz szybko złapał lotniczego bakcyla. Dwa samodzielne, bezpieczne lądowania to największy sukces.

- Ten etap lotu sprawił mi najwięcej problemów - przyznaje pan Włodzimierz.

Na szczęście w symulatorze ilość startów i lądowań nie musi się zgadzać. Najważniejsza jest dobra zabawa, której nie zabrakło.

Przeczytaj więcej o gdańskim symulatorze samolotu Airbus.

Opinie (19)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl