wiadomości

stat

Wykorzystaj pogodę na aktywny weekend

fot. MOSiR Sopot

W Trójmieście po kilku chłodniejszych dniach znów mamy lato w pełni, a to oznacza, że grzechem byłoby nie spędzić weekendu na świeżym powietrzu. Dla tych, którzy lubią zorganizować sobie czas aktywnie i spędzić go z innymi pasjonatami sportu, mamy liczne propozycje. Sprawdź, co możesz zaplanować na najbliższe dni.Tutaj sprawdzisz szczegółowy kalendarz na najbliższy weekendW Sopocie, w sobotę o godz. 10 odbędzie się kolejna odsłona cyklu parowych turniejów siatkówki plażowej Ziaja Cup w kategorii Open. Po każdym turnieju pierwsze trzy pary otrzymają nagrody. Dodatkowo prowadzona jest klasyfikacja lata Ziaja Cup. Najlepsi otrzymają nagrody i puchary, a dla zwycięzców przewidziane są aparaty Instax Mini 9 ufundowane przez Cyfrowe.pl i FujiFilm. Turnieje organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie odbywać się będą co tydzień na plaży przy molo zobacz na mapie Sopotu na wysokości wejścia nr 23. W piątek o godz. 10 rywalizować będą siatkarze w kategorii 2001 r. i młodsi. Udział jest bezpłatny. Zawody są częścią programu "Sopockie Lato", na który składają się również wyścigi pływackie Timex Cup i zawody plażowego rugby, memoriał Edwarda Hodury.

TUTAJ WIĘCEJ O PLAŻOWYCH ATRAKCJACH W SOPOCIE

Co sobotę w godz. 10:30-11:30 i 11:30-12:30 na kąpielisku przy molo w Brzeźnie odbywają się także bezpłatne zajęcia Letniej Szkoły Ratownictwa Wodnego. Mają za zadanie przybliżyć najmłodszym ideę ratownictwa wodnego i zasady bezpiecznej kąpieli. Podczas zajęć każdy uczestnik będzie miał możliwość poczuć się jak prawdziwy ratownik oraz sprawdzić, jak w praktyce korzystać z profesjonalnego sprzętu: desek ratowniczych, kajaków, pojazdów quad czy łodzi motorowych. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat, posiadających podstawowe umiejętności pływackie. Można w nich wziąć udział jednorazowo lub cyklicznie. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Letniej Szkoły Ratownictwa.

SPRAWDŹ SPORTOWE ATRAKCJE NA PLAŻACH W GDAŃSKU

Tradycyjnie w sobotę biegacze będą mogli wybrać się na jeden z biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet. Początek każdego z biegów o godz. 9.

Tego samego dnia, ale o godz. 14 można wybrać się na sztuczne boisko treningowe Kompleksu Sportowego Grunwaldzka 244 zobacz na mapie Gdańska na trening ultimate frisbee. Wystarczy zabrać ze sobą strój sportowy oraz wodę. Sprzęt potrzebny do realizacji programu zajęć zapewnia organizator.

Niedzielę można rozpocząć od rozruchu w ramach Run Beach Morning, współorganizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu. To zajęcia o bardzo niskiej intensywności w stylu marszobiegu, który idealnie sprawdza się u osób bez doświadczenia biegowego. Każdy uczestnik dowie się, jak profesjonalnie rozgrzać i rozciągnąć swoje ciało oraz przebiegnie 4-5 kilometrów brzegiem plaży. Wystarczy pojawić się w niedzielę przy molo w Brzeźnie, godz. 8:50.

Bractwo Almanak zaprasza do udziału w Miejskiej Grze Terenowej Dominik 2018 w ramach cyklu "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację Almanak". Najbliższa edycja odbędzie się w niedzielę i potrwa od godz. 10 do 14. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie Starego i Głównego Miasta w Gdańsku. Biuro zawodów zlokalizowane będzie w Sklepie Harcerskim Dziupla, Gdańsk, ul. Za Murami 2-10 zobacz na mapie Gdańska. Wpisowe wynosi od 2 do 22 zł w zależności od trasy i wieku uczestnika.

XC Cyklo Gdynia to formuła kolarstwa górskiego, dedykowana fanom cross country, co oznacza bardzo widowiskową rozgrywkę na krótkiej, ale niezwykle dynamicznej i wymagającej wszechstronności pętli. Wyścig odbędzie się w niedzielę na leśnych terenach Gdyni. Początek imprezy już o godz. 8, a organizatorzy przygotowali łącznie siedem kategorii. Wpisowe w dniu zawodów wyniesie 50 zł. Start pod Gdynia Areną.

W niedzielę Ergo Arena zobacz na mapie Gdańska ponownie oddaje do dyspozycji płytę główną o powierzchni 4 tys. m kw. do dyspozycji miłośników rolek. Do hali na granicy Gdańska i Sopotu zapraszamy każdego, niezależnie od umiejętności jazdy na rolkach. W Ergo Arenie czekać będzie pięć stref jazdy, a także instruktorzy. Na Rolkowisku spotykać się będzie można w każdą niedzielę lipca w godz. 16-19. Wejście do hali (A1) od godz. 15:45. Wstęp wolny.

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.