Impreza już się odbyła

Wyprawa do Twierdzy Wisłoujście

Unikatowa okazja by dostać się do zabytkowego fortu... od strony wody! We współpracy z Muzeum Historyczne Miasta Gdańska z okazji Roku Rzeki Wisły organizujemy wyjątkową wyprawę do tego niezwykłego miejsca.

Twierdza Wisłoujście to niezwykły zabytek sztuki fortyfikacyjnej. Jej nazwa wywodzi się z czasów, gdy ujście Wisły znajdowało się bezpośrednio na północ od Twierdzy. Miejsce to stanowiło ważny z punktu widzenia strategicznego teren, skąd można było kontrolować ruch statków wychodzących i wchodzących do portu w Gdańsku.

Po zdobyciu twierdzy i opłynięciu czterobastionowego Fortu carré, upieczemy kiełbaski przy ognisku oraz zwiedzimy zakamarki twierdzy pieszo razem z przewodnikiem (zwiedzanie potrwa ok 1 godzinę).

TRASA
Za zgodą Kapitanatu Portu Gdańsk przepłyniemy przez tereny portowe niedostępne na co dzień dla kajakarzy. Trasa to ok 7 km, szacowany czas płynięcia to ok 1,5 - 2 godziny. Planowany powrót do naszej przystani około godziny 13:00.

Przebieg trasy:
- start z naszej przystani Gdańsk KAMIENNA GROBLA 2
- przepływamy przez centrum Gdańska
- wypływamy na Martą Wisłę
- przepłynięcie Kanałem Kaszubskim do Twierdzy Wisłoujście
- ognisko z kiełbaskami
- zwiedzenie Twierdzy z przewodnikiem (ok 1 godzina)
- powrót busem do naszej przystani kajakowej

DLA KOGO
Ze względu na przepłynięcie przez tereny portowe, gdzie mogą poruszać się duże jednostki, trasa idealna dla osób, które mają już doświadczenie w pływaniu kajakiem, znają podstawowe manewry (płynięcie prosto do przodu, zatrzymywanie kajaka, skręcanie, cofanie) i chcą spróbować pływania po większym akwenie. Jeżeli chciałbyś wziąć udział w takiej przygodzie, a nie masz jeszcze doświadczenia w kajaku sugerujemy na początek wybór łatwiejszej trasy np. wycieczka Dookoła Gdańska lub lekcje kajakowe Kajak intro.

MIEJSCE
Spotykamy się w naszej przystani w Gdańsku przy ul. Kamienna Grobla 2. Planujemy ok 2 godziny płynięcia, ognisko z kiełbaskami oraz godzinne zwiedzanie twierdzy z przewodnikiem Muzeum Historyczne Miasta Gdańska. Na koniec powrót busem do naszej przystani kajakowej.

NASZ SPRZĘT
Płyniemy w wygodnych dwu-kokpitowych kajakach Prijon Cruiser. Świetny kajak dla osób ceniących bezpieczeństwo, jakość i wygodę. Podczas trasy szczególnie docenicie oparcie, podnóżki oraz komorę bagażową.

CENA
75 zł / osoba w kajaku dwuosobowym

Cena zawiera:

miejsce w kajaku dwuosobowym polietylenowym z dwoma osobnymi kokpitami (Prijon Cruiser II-470)
lekkie aluminiowe wiosła skrętne asymetryczne
kamizelki asekuracyjne (dostępne w kilku rozmiarach)
transport powrotny uczestników
transport sprzętu
ubezpieczenie NNW
koordynację przez doświadczoną kadrę
bilet wstępu do Twierdzy Wisłujście z możliwością zwiedzania z przewodnikiem
ognisko z kiełbaską oraz kawa i herbata
organizacja niezbędnych pozwoleń w Kapitanacie Portu

JAK SIĘ UBRAĆ I CO ZABRAĆ

wygodny turystyczny strój dopasowany do pogody
okulary słoneczne, nakrycie głowy
ubrania przeciwdeszczowe niezależnie od zapowiadanej pogody (kurtka z membraną)
zestaw ubrań do przebrania na koniec
przekąski i napój na czas wycieczki
aparat wodoszczelny

CO W PRZYPADKU ZŁEJ POGODY
W trakcie sezonu od maja do końca września pogoda jest zazwyczaj przyjemna. Może się jednak zdarzyć deszczowy dzień, dlatego najlepszą praktyką jest przygotowanie się na różne warunki pogodowe. Idealnie sprawdzi się kilka warstw, które można zdjąć lub założyć na siebie w razie potrzeby. Niezależnie od pogody należy mieć także ze sobą kurtkę przeciwdeszczową i przeciwwiatrową.

INDYWIDUALNA WYCIECZKA
Jest możliwość umówienia się z nami na indywidualną wycieczkę kajakową w odpowiadającym Wam terminie. W tym celu prosimy o kontakt.

Jeśli macie jakieś pytania piszcie: info@gdanskzkajaka.pl
lub dzwońcie: +48 732 022 822 | +48 503 738 159

Warunki uczestnictwa w wycieczce kajakowej

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl