• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyścig dookoła molo wraca po roku przerwy w trzech odsłonach. Pierwsza 24 lipca

Damian Konwent
19 lipca 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Wyścig dookoła molo, który organizowany jest od 1999 roku przyciąga miłośników pływania nie tylko z Trójmiasta. Wyścig dookoła molo, który organizowany jest od 1999 roku przyciąga miłośników pływania nie tylko z Trójmiasta.

Wyścig pływacki dookoła molo wraca po roku przerwy. Kultowa impreza odbędzie się w trzech odsłonach. Pierwszą zaplanowano na 24 lipca, a następne: 7 i 21 sierpnia. Internetowe zapisy trwają do piątku, 23 lipca, do godz. 12. Koszt 5-10 zł. Można dokonać ich również na miejscu wydarzenia, ale wówczas cena wzrasta do 20 zł. Początek rywalizacji o godz. 12. Natomiast kibice będą mogli śledzić zawody z wysokości molo lub plaży.Wyścig dookoła molo 24.07.2021. Zapisz sięCzy kiedykolwiek brałe(a)ś udział w wyścigu dookoła molo?

Zawody pływackie dookoła molo organizowane są przez sopocki MOSiR od 1999 roku, choć tak naprawdę impreza nawiązuje do lat międzywojennych, gdy morska rywalizacja była bardzo popularna. Na starcie stawali m.in. mistrzowie świata: Przemysław StańczykMateusz Sawrymowicz, olimpijczyk Filip Zaborowski czy brązowa medalistka mś juniorów Karolina Urbańska. Wielką postacią była również Teresa Zarzeczańska-Różańska, która jako pierwsza Polka przepłynęła kanał la Manche. Najmłodsi uczestnicy mieli dziewięć lat, zaś najstarszym był Lucjan Przado z Warszawy, który w momencie startu miał... 88 lat.

Tradycja została przerwana w ubiegłym roku. Rywalizację odwołano z uwagi na pandemię. Zawody powracają i będą rozegrane w trzech terminach. Pierwsza impreza odbędzie się 24 lipca, druga - 7 sierpnia, natomiast finał zaplanowany jest na 21 sierpnia.

Rekordowa frekwencja wyścigu dookoła molo. Przypomnij sobie relację z 2019 rokuZapisy do otwierającego wydarzenia potrwają do piątku, 23 lipca, do godz. 12. Można je składać za pośrednictwem formularza internetowego. Udział kosztuje 5-10 zł, natomiast dla osób powyżej 65. roku życia przystąpienie do zawodów jest bezpłatne. Zapisów będzie można dokonać także na miejscu wydarzenia, ale tylko do godz. 11:15. Cena wzrośnie wówczas do 20 zł. W ramach opłaty startowej każdy uczestnik wyścigu otrzyma: pamiątkowy medal, elektroniczny pomiar czasu za pomocą chipów i herbatę.

- Liczymy, że tym razem COVID nie popsuje naszych planów. Co najwyżej zaszkodzić mogą sinice lub wysoka fala, ale wówczas zawody ulegną zmianie terminu. Tegoroczna impreza odbywa się ku pamięci Jacka Starościaka, który był jednym z prowodyrów pływania. I choćby z tego powodu do udziału zgłosiła się m.in. wiceprezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim. Na liście startowej jest obecnie ok. 80 osób, ale z doświadczenia wiem, że najwięcej zapisuje się dopiero w dniu wydarzenia w biurze zawodów. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwać będzie sopocki WOPR - mówi Józef Kamiński z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie.

Piotr Biankowski przepłynął wpław kanał La Manche. 60 km w 15 godzinWyścig dookoła molo. Zobacz naszą relację z 2017 rokuUczestnicy zostaną podzieleni na osiem kategorii wiekowych: 2005 i młodsi, 2004-1995, 1994-1985, 1984-1975, 1974-1965, 1964-1955, 1954 i starsi oraz open. Dla najlepszych przewidziano nagrody: statuetki oraz kosmetyki Ziaja. Natomiast wszyscy, którzy ukończą rywalizację, otrzymają pamiątkowe bilety.

O końcowej klasyfikacji decyduje suma punktów uzyskana w dwóch lepszych startach. Przy jednakowej liczbie punktów o wyższej lokacie decyduje lepsze miejsce w ostatnim wyścigu. W celu zaklasyfikowania się należy wziąć udział przynajmniej w dwóch. Uczestnicy wyścigu pływackiego nie mogą korzystać z płetw, rękawic gumowych oraz innego pomocniczego sprzętu sportowego.

Sprzęt wodny: skuter, banan lub oponka. Gdzie i za ile popływamy w Trójmieście?Start zaplanowany jest przy molo od strony łazienek południowych, a meta - od strony łazienek północnych. Trasa wyścigu wynosi około 1200 metrów. Ci, którzy nie chcą lub nie mogą przystąpić do rywalizacji, mogą oczywiście kibicować swoim idolom.

- Wydaje się, że najlepsze miejsca do śledzenia zmagań są na molo. Jednak są tacy, którzy lubią oglądać start i ustawiają się na plaży. Następnie mogą przejść pod polo ok. 100 metrów i po chwili zobaczą też z bliska metę - wyjaśnia Kamiński.
Wyścig dookoła molo - program:
godz. 9 - rejestracja uczestników
11:15 - koniec zapisów i rejestracji (zamknięcie list)
11:15-11:30 sporządzenie list startowych
11:30-11:45 - odprawa służb zabezpieczających i komisji sędziowskiej
11:45-12:00 - ustawianie uczestników w bramce startowej
12:00 - planowany start

Wydarzenia

Wyścig pływacki dookoła Molo

zawody / wyścigi

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (11)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

31. Lato Teatralne: Warsztaty tańca izraelskiego

warsztaty, kurs tańca

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: szmaragdowe Jezioro Głębokie

25-40 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane