• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wyścig szosowy Cyklo Kartuzy

Seria wyścigów Cyklo Szosa, w tym roku rozgrywana pod nazwą Energa Cyklo Cup, po imprezach w Gniewinie, Lęborku, Strzepczu, Sopocie i Pelplinie, swój ostatni etap będzie miała w Kartuzach. W sobotę 1 września poznamy zwycięzców nie tylko wyścigów w Kartuzach, ale także całej serii szosowej, która wystartowała w kwietniu. Impreza, która w ubiegłym roku zadebiutowała w kalendarzu Cyklo, ponownie będzie finałem zmagań w całym sezonie.

Relacja z imprezy

Trasa Cyklo Kartuzy składa się z pętli o długości 20,5 km, która prowadzi drogami na północ od Kartuz. Dla krótszego dystansu pokonywana jest dwukrotnie (41 km), dłuższy dystans oznacza 4 kółka (82 km).

Profil trasy idealnie oddaje kaszubski charakter terenów, niezwykle atrakcyjnych dla kolarstwa szosowego. Jej bardzo zróżnicowana charakterystyka spowoduje, że zarówno osoby lubiące podjazdy, jak i miłośnicy bardziej klasycznego, płaskiego ścigania znajdą coś dla siebie. Największy podjazd to dojazd do Pomieczyńskiej Huty o różnicy wysokości 50 m, natomiast różnica wysokości na całej pętli to 240 m. Warto to odnotować zwłaszcza w odniesieniu do dystansu 82 km, gdzie wartość ta daje prawie kilometr przewyższenia. To stosunkowo wymagający profil, o czym przekonali się już uczestnicy zeszłorocznej edycji.

Mimo tego uczestnikami Cyklo Kartuzy mogą być osoby o bardzo zróżnicowanym poziomie przygotowania, zwłaszcza krótszy dystans będzie odpowiedni dla mniej wytrenowanych kolarzy. Nie ma przeszkód, aby startować na innych rowerach niż szosowe. Wymogiem dla każdego uczestnika jest posiadanie kasku i dwóch sprawnych hamulców.

Zobacz szczegółową prezentację trasy wraz z profilem wysokościowym

Opłaty:

1) Od 25 lipca do 3 sierpnia 2018:
Mała pętla - 60 zł *
Duża pętla - 70 zł *
2) Od 4 do 17 sierpnia 2018:
Mała pętla - 70 zł*
Duża pętla - 80 zł*
3) Od 18 do 29 sierpnia 2018:
Mała pętla - 80 zł*
Duża pętla - 90 zł*
4) Po 29 sierpnia płatne tylko w biurze zawodów, w miejscu wydarzenia: 130.00 zł

+ 10 zł * opłata dotyczy Zawodnicy, którzy nie startowali we wcześniejszych edycjach Energa Cyklo Cup - jest to jednorazowa opłata za chip i numer startowy, który jest ważny przez wszystkie edycje cyklu.

Rejestracja
Zarejestruj się przez Internet (do środy 29 sierpnia do godz. 23:55)
Liczba zgłoszeń już w tej chwili zbliża się do 300, co tylko potwierdza, że warto zarezerwować akurat ten weekend na kolarskie emocje.

Cykl imprez Energa Cyklo Cup objęty jest patronatem Ambasadora Republiki Francuskiej w Polsce.
Sponsorem tytularnym cyklu jest Energa S.A.

Impreza odbywa się we współpracy i dzięki wsparciu Miasta Kartuzy.

Grono sponsorów stanowią: Nexus Consultants oraz firmy Target, ASE, Most, SI Consluting i SI E-commerce, HutchisonPorts Gdynia oraz grono sprawdzonych partnerów.

Zobacz naszą wideo relację z Cyklo Strzepcz 2018:


Organizator

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe
WWW Cyklo Kartuzy
ul. Hryniewickiego 8A, 81-340 Gdynia
Email: kontakt@cyklo.info.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  130 zł
 • Przedsprzedaż
  60-90 zł
1) Od 25 lipca do 3 sierpnia 2018:
Mała pętla – 60 zł *
Duża pętla – 70 zł *
2) Od 4 do 17 sierpnia 2018:
Mała pętla – 70 zł*
Duża pętla – 80 zł*
3) Od 18 do 29 sierpnia 2018:
Mała pętla – 80 zł*
Duża pętla – 90 zł*
4) Po 29 sierpnia płatne tylko w biurze zawodów, w miejscu wydarzenia: 130.00 zł

+ 10 zł * opłata dotyczy Zawodnicy, którzy nie startowali we wcześniejszych edycjach Energa Cyklo Cup – jest to jednorazowa opłata za chip i numer startowy, który jest ważny przez wszystkie edycje cyklu.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl