• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Wystartuj w Biegu Pocztowca i Chodzie z Listonoszem

ras.
29 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 2 lat) 
Opinie (15)
7 września w Gdańsku każdy chętny może wystartować w "Chodzie z listonoszem" na 1000 m oraz w "Biegu pocztowca" na 5 km. 7 września w Gdańsku każdy chętny może wystartować w "Chodzie z listonoszem" na 1000 m oraz w "Biegu pocztowca" na 5 km.

W sobotę 7 września na Podwalu Staromiejskim odbędzie się 54. Festiwal Chodu Puchar Poczty Polskiej i 2. Bieg Pocztowca. Oprócz głównego biegu elity, mistrzostw Polski U-20 i U-23 oraz weteranów, każdy chętny może wystartować w biegu na 5 km oraz w bezpłatnym prologu "Chód z listonoszem" na 1000 m. Do tego pierwszego można zapisać się przez internet do 1 września, zgłoszenia na prolog przyjmowane są do 5 września.Bieg Pocztowca - zapisyChód z listonoszem - zapisyKlub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk po raz siódmy przeprowadzi Puchar Poczty Polskiej. Impreza ma 54-letnią historię. Klub zachowuje formułę festiwalu chodu sportowego, ale coraz bardziej otwiera imprezę na amatorów. Najpierw wprowadzono ogólnodostępny "Chód z Listonoszem", a od minionej edycji, program wzbogacony jest o konkurencję, która nie jest związana z chodem. W sobotę, 7 września o godzinie 14:45 po raz drugi w historii imprezy, rozegrany zostanie Bieg Pocztowca.

Blisko 200 zawodniczek i zawodników ukończyło premierową edycję Biegu Pocztowca na 5 km. Zobacz wideo z ubiegłego roku.Do pokonania będzie dystans 5 km. Limit wynosi 40 minut. Zgłosić się mogą wyłącznie osoby, które w dniu zawodów będą miały ukończone 16 lat. Trasa zostanie poprowadzona na dwóch pętlach po 2,5 km każda. Start i meta przy ul. Podwale Staromiejskie przy pomniku "Tym, co za polskość Gdańska". Następnie uczestnicy biec będą ulicami: Podwale Staromiejskie, Grodzka, Bartoszewskiego (Muzeum II Wojny), Wałowa, Rybaki Górne, Krosna, Stare Domki, Sieroca, Tartaczna, Olejarna, Browarna, Refektarska, Stolarska.

- Wpisujemy się w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej i obrońców Poczty Polskiej. Bez względu na zakres współpracy władz samorządowych i państwowych, u nas jest constans. Czcimy pamięć sportowców i pracowników Poczty Polskiej. Wzbogaciliśmy w zeszłym roku imprezę o Bieg Pocztowca i chcemy to kontynuować. Po epoce Roberta Korzeniowego chód sportowy stał się bardziej niszową dyscypliną, bo cała "para" poszła w biegi, ale mamy nadzieję, że takie imprezy jak nasza sprawią, że zwróci się uwagę na chód i podtrzyma jego tradycję - mówi Stanisław Lange, dyrektor Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk.
W biegu jest 600 miejsc. Zapisy internetowe prowadzone będą do soboty, 31 sierpnia, do północy. W tym terminie wpisowe wynosi 45 złotych. Z opłaty zwolnione są panie powyżej 65 i panowie powyżej 75 lat. 70 zł zapłacić będzie można po 1 września, ale wtedy zapisy będą możliwe tylko za pośrednictwem adresu e-mail s.lange@poczta.onet.pl i wpłaty na konto. Ostatnie 50 miejsc będzie do dyspozycji w biurze zawodów 6 i 7 września, w holu Zespołu Szkół Łączności przy ul. Podwale Staromiejskie. W piątek będzie można zapisać się w godz. 16-21:30, a w sobotę w godz. 9-14:15.

Dla najlepszych przewidziane są nagrody finansowe. W kategorii open kobiet i mężczyzn za cztery pierwsze miejsca po: 500, 400, 300 i 200 zł, a także w 11 grupach wiekowych dla pań oraz w 14 dla panów dla najlepszych trójek po: 150, 100 i 50 zł. Każdy otrzyma koszulkę, a na mecie pamiątkowy medal oraz pakiet regeneracyjny.

Zobacz ubiegłorocznyPo raz siódmy odbędzie się "Chód z Listonoszem". Start 7 września o godzinie 14:20. Całkowicie bezpłatnie mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni bez względu na wiek. Do pokonania będzie tradycyjnie 1000 metrów. Przygotowano 500 miejsc. Wszyscy uczestnicy otrzymają koszulki, a na mecie pakiet regeneracyjny. Będą mogli wziąć udział w losowaniu nagród. Nie będzie prowadzona klasyfikacja ani mierzony czas.

Zapisy prowadzone są drogą elektroniczną do 5 września. Jeśli limit miejsc nie zostanie wyczerpany, akces będzie można zgłosić także 6 września oraz w dniu startu, w biurze zawodów w Zespole Szkół Łączności.

53. Festiwal Chodu i Biegu Pocztowca - Puchar Poczty Polskiej. Przeczytaj relację z ubiegłego roku.- Chód z listonoszem wpisał się na stałe w program imprezy. Docelowy zamysł jest taki, aby w końcu skorzystać z prawdziwego listonosza, który poprowadzi chód. Do tej pory zawsze się za niego przebieraliśmy. Dla wielu uczestników będzie to oczywiście spacer, ale postaramy się zadbać o prawidłową technikę chodu. Ta polega na pilnowaniu, aby kontrakt z podłożem był cały czas zachowany, a noga w kolanie musi być w wyproście w momencie jej postawienia na ziemi - przypomina ambasador imprezy Bogusław Barbużyński, który dotychczas wcielał się w rolę listonosza.
W części przeznaczonej dla zawodniczek i zawodników trenujących chód sportowy w tegorocznym programie 54. Pucharu Poczty Polskiej zajdą się: pomorskie mistrzostwa młodziczek na 3 km (godzina startu 13:35), mistrzostwa Polski U-23 mężczyzn i kobiet na 20 km (godz. 15:33 i 15:35), mistrzostwa Polski weteranów na 5 km oraz na tym samym dystansie starty juniorek młodszych oraz młodzików (godz. 13:35) oraz chód na 10 km seniorek, seniorów i juniorów młodszych (godz. 17). Cała impreza przewidziana jest na 25 sierpnia od godz. 13:15 do 18.

Harmonogram imprezy
godz. 13 Strefa Edukacyjna (Muzeum II Wojny i Muzeum Poczty)
13:15 Prezentacja Festiwalu, złożenie wiązanki pod Pomnikiem
13:25 Oficjalne otwarcie Festiwalu,
13:35 Chód 3 km Młodziczek
Chód 5 km Młodzików + Chód Juniorek Młodszych,
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów
14:20 Prolog "Chód z Listonoszem" (1000 m dla 500 uczestników)
14:45 Bieg Pocztowca 5 km - ENERGA CUP
o Puchar Obrońców Poczty Polskiej
15:33 Mistrzostwa Polski U-20 Chód 20 km - Lotto Cup
15:35 Mistrzostwa Polski U-23 Chód 20 km - MSiT Cup
15:45 Losowanie nagród dla uczestników Prologu ""Chód z Listonoszem"
17:00 Chód 10 km Kobiet i Mężczyzn Open - Puchar Poczty Polskiej
Chód Juniorów Młodszych
17:45 Zakończenie konkurencji sportowych
18:00 Prezentacja Partnerów; dekoracje i nagradzanie uczestników
18:30 Podsumowanie Festiwalu
ras.

Wydarzenia

Opinie (15) 1 zablokowana

 • 80 rocznica

  Wrzesień 1939-2019 czyli 80 rocznica wybuchu wojny.

  • 0 0

 • Czemu wszyscy tak się cieszą z wybuchu II wojny światowej????

  Biegi, marsze, koncerty, spotkania. Powinniśmy cieszyć się chyba w maju a teraz raczej na poważnie! Tylko mi się tak wydaje?

  • 3 2

 • pogieło ich z radosnym świętowaniem.... gratulacje dulkiewicz (1)

  • 2 2

  • Przecież sam Jarosław twierdził, że wojna to pozytywna rzecz, bo robi selekcję.

   • 0 0

 • Proponuję aby tak sprawnie i radośnie biegali i maszerowali z przesyłkami. (3)

  Na poczcie brakuje tylko hot dogów i działu mięsnego.

  • 7 1

  • przecież roznoszą awiza więc o co pretensje ? (2)

   spokojnie hot dogi będą

   • 0 0

   • Dokładnie jak mówisz. Wszyscy w domu od tygodnia i co drugi dzień awizo w skrzynce

    I pędź 2km na placówke gdzie smród i syf. Jedno okienko czynne i tłum ludzi. A jak zapytasz czemu awizo w skrzynce gdy w domu zawsze ktos jest, to cię opr. że jesteś kłamaca. bareja wiecznie żywy. Ale gdyby nosili wszystkim to niestety nie mieliby szans zdążyć. A tak, awiza jakoś ogarną do skrzynek na parterze. Zawsze to kilka minut do przodu na jednym i tak x 20 da się wyrobić normę dzienną.
    A że człowiek później sam dogina po odbiór, co ich to obchodzi.

    • 0 1

   • Awiza tez nie potrafia dostarczyc. Na Zabiance zdarza mi sie kilka razy w roku dostac nie moja korespondencje. Jak napisalem maila z reklamacja to dostalem i**otyczna odpowiedz, ze nie podalem mojego pelnego adresu - imie i nazwisko im nie wystarczylo. Niech ta firma wreszcie upadnie. Nikt nie bedzie za nia tesknil i zrobi miejce na rynku dla lepszych.

    • 2 1

 • Kiedyś listonosz, to był ktoś ...

  U nas jeden był taki z wielkim sumiastym wąsem, przynosił sąsiadce świadczenia i zawsze wychodził zadowolony (pewnie mu coś odpalała).
  A dziś to szkoda gadać. Łapanka ludzi róznego przekroju (często ze wschodu), pracują za psi grosz, zero szacunku. I bez wąsów ...
  Sąsiadka jest na skraju wyczerpania psychicznego. Takie czasy

  • 4 0

 • Proponuję, żeby każdemu uczestnikowi przewiesić przez ramie torbę a w niej z 5 ryz papieru A4. (1)

  Proponuję, żeby każdemu uczestnikowi przewiesić przez ramie torbę a w niej z 5 ryz papieru A4. Troche obciążenia im się przyda - jak Bieg pocztowca to niech będzie to prawdziwy bieg pocztowca z obciążeniem. :)

  • 7 0

  • skąd że !
   masa przecież wie ze tylko kilka liścików ma przy sobie

   • 0 0

 • Bieg awizo :))

  • 2 0

 • Super ta impreza jest co roku lepsza.

  • 0 0

 • Dobra i ciekawa impreza

  Miło się ogląda ale w naszej rzeczywistości znajdzie się rzesza malkontentów, którym to będzie przeszkadzać.

  • 1 0

 • promowac kulture fizyczna

  a nie "sport" przy piwie przed telewizorem

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Spływ Piaśnicą do morza, na zachód słońca

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Rowerowy czwartek, popołudniem po pracy

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Turniej siatkówki plażowej Ziaja Cup 2022

turniej

Forum