wiadomości

stat

Wystartuj w Nocnych Manewrach SKPT

Nocne Manewry SKPT, to jedna z najstarszych imprez na orientację organizowana przez Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w GdańskuRuszyły zapisy do Nocnych Marszów na Orientację - Manewry SKPT. 42 edycja odbędzie się w sobotę 19 marca, a o lokalizacji wydarzenia uczestnicy dowiedzą się jak zwykle na ostatnią chwilę. Tegorocznym zmaganiom zawodników towarzyszył będzie duch greckich igrzysk. Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku zaprasza do udziału w Imprezie.Wzorem lat ubiegłych odbywają się one w systemie dwustopniowym - po pierwsze, należy zarejestrować swoją drużynę, a następnie wybrać preferowaną trasę. Zapisy internetowe kończą się 13 marca o godzinie 20.00. Na trasy, na których pozostały wolne miejsca, można się zapisać również w Bazie Imprezy, w dniu zawodów.

Nocne Marsze na Orientację "Manewry SKPT" są turystyczną imprezą na orientację, w której uczestnicy mają za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych. Na danej trasie zwycięża zespół, który za pokonanie trasy uzyskał najmniejszą liczbę punktów karnych. Uczestników obowiązuje zmodyfikowany regulamin turystycznych imprez na orientację PTTK.

Historia organizowanych przez Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku marszy na orientację sięga 1975 r., kiedy po raz pierwszy zorganizowano Manewry. Zawody odbyły się wówczas nad jeziorem Lubowidz k. Lęborka - była to mała, praktycznie wewnątrzkołowa impreza. Pomysł spodobał się jednak na tyle, że Manewry zostały włączone w program kursu przewodnickiego, organizowanego i prowadzonego corocznie przez SKPT Gdańsk.

W kolejnych latach miejsce Manewrów było tajne aż do dnia zawodów, zazwyczaj jednak zlokalizowane było średnio w odległości ok. 30 km od Trójmiasta. Uczestnicy spotykali się rankiem na dworcu w Gdańsku Głównym, gdzie organizatorzy zdradzali, gdzie odbędą się zawody, po czym cała grupa udawała się w wyznaczone miejsce. Do dzisiaj zachowywana jest tradycja tajności lokalizacji imprezy - organizatorzy informują o niej uczestników w dniu zawodów, w czasie umożliwiającym spokojny dojazd do Bazy.

Tegoroczne Manewry SKPT będą organizowane po raz czterdziesty drugi. Odbędą się one w nocy z 19 na 20 marca, tematyka imprezy zaś będzie odnosić się do mitologii greckiej. Dla uczestników przygotowywanych jest dziewięć tras o zróżnicowanym poziomie trudności - od Mało Trudnej po Ekstremalną, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o "nowości" w tej edycji, to na trasie Bardzo Trudnej mogą pojawić się fragmenty map historycznych z początku XX-go wieku, wróciła również oczekiwana trasa Przygodowa. Jak zawsze, odbędzie się także konkurs na najciekawszą nazwę drużyny nawiązującą do tematyki zawodów.

Szczegóły imprezy na stronie Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych
>>>warto zajrzeć także na profil Facebook

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl