wiadomości

Wystartuj w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta

Najnowszy artukuł na ten temat

W weekend Zatoka Gdańska pełna żagli

Żeglarski Puchar Trójmiasta zainauguruje sezon na wodach Zatoki Gdańskiej.
Żeglarski Puchar Trójmiasta zainauguruje sezon na wodach Zatoki Gdańskiej. mat. prasowe

Ruszyły zapisy do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, który odbędzie się w dniach od 29 do 31 maja. Do udziału w regatach otwierających sezon na wodach Zatoki Gdańskiej zaproszeni są zarówno amatorzy, jak i doświadczeni skipperzy. Rejestracja załóg prowadzona jest przez internet.Żeglarski Puchar Trójmiasta odbędzie się po raz trzeci. Trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych organizowane są przez Pomorski Związek Żeglarski. Gospodarzami imprezy są Sopot, Gdańsk i Gdynia. Ponownie ugoszczą tych, którzy wspólnie w sportowej rywalizacji będą chcieli powitać nowy sezon.

Impreza rozwija się z każdą kolejną edycją i zyskała już liczne grono sympatyków. Zarówno dla stałych uczestników, jak i dla tych, którzy planują wziąć udział po raz pierwszy, dodatkową zachętą powinna być informacja, że Żeglarski Puchar Trójmiasta 2015 to oficjalne regaty Pomorskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego.

Załogi ścigać się będą w klasach: KWR, ORC oraz Open (kategorie jachtów: do 7 metrów, od 7 do 9 metrów, powyżej 9 metrów oraz wielokadłubowce powyżej 6 metrów), a regaty zaliczone są do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego. Przewidziane jest również przyznanie nagrody specjalnej - żeglarskiego pucharu Trójmiasta.

Tradycyjnie, jak co roku, zmienia się kolejność odwiedzania miast-gospodarzy. Inauguracja trzeciej edycji odbędzie się w Gdyni, następnie po sobotnich wyścigach zawodnicy zacumują jachty w Marinie Sopot. Uczestnicy poprzednich edycji doskonale wiedzą, że drugi dzień regat to również czas wspólnego świętowania. W tym roku wieczorna impreza dla załóg odbędzie się w restauracji Flaming&Co. Zakończenie imprezy oraz dekoracja zwycięzców zaplanowana jest na niedzielne popołudnie w Gdańsku, w rejonie Głównego Miasta.

Żeglarski Puchar Trójmiasta zainauguruje sezon na wodach Zatoki Gdańskiej.
Żeglarski Puchar Trójmiasta zainauguruje sezon na wodach Zatoki Gdańskiej.
Formuła wydarzenia łączącego zawody sportowe, integrację oraz promocję mody na żeglowanie po Zatoce Gdańskiej, została w poprzednich latach doceniona przez środowisko żeglarskie. Regaty otrzymały tytuł Turystycznej Imprezy Żeglarskiej Roku 2013 oraz Pomorskiego Wydarzenia Roku 2014. Co ważne, Żeglarski Puchar Trójmiasta znalazł się także w finałowej trójce plebiscytu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na Produkt Turystyczny Województwa Pomorskiego.

- Popularność wydarzeń takich jak Żeglarski Puchar Trójmiasta i rosnące z każdym rokiem grono miłośników wiatru i wody umacnia nas w przekonaniu, że to właśnie na Pomorzu bije serce polskiego żeglarstwa. Trójmiejska inicjatywa to budujący przykład partnerstwa, które przyczynia się do ogólnopolskiej promocji regionu i jego największych walorów - mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, patron honorowy Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

Do udziału w regatach zaproszeni są zarówno amatorzy, jak i doświadczeni skipperzy. Rejestracja załóg odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl.

Zobacz rywalizację o Żeglarski Puchar Trójmiasta w minionym roku.

Opinie (1) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl