wiadomości

Weź udział w regatach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta

ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta odbędzie się w ostatni weekend maja. Tradycyjnie w 3-dniowych regatach wystartuje nasza redakcyjna reprezentacja.
ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta odbędzie się w ostatni weekend maja. Tradycyjnie w 3-dniowych regatach wystartuje nasza redakcyjna reprezentacja. Fot. materiały prasowe

Trwają zapisy do piątej edycji jednych z największych trójmiejskich regat. Tradycyjnie Żeglarski Puchar Trójmiasta, którego w tym roku partnerem tytularnym jest ERGO Hestia, zainauguruje sezon żeglarski na wodach Zatoki Gdańskiej w ostatni weekend maja. Rywalizacja o żeglarskie trofeum i beczkę rumu od naszej redakcji już za 3 tygodnie. Wciąż można dołączyć!Czy chciał(a)byś wziąć udział w regatach o Żeglarski Puchar Trójmiasta?

chętnie, nie miała(e)m jeszcze okazji, by spróbować swoich sił 56%
tak, ale nie mam umiejętności 20%
raczej nie, pływam tylko rekreacyjnie 17%
zdecydowanie to nie moja bajka 7%
zakończona Łącznie głosów: 41
Mało wiosenna pogoda nie przeszkadza w przygotowaniach do otwarcia sezonu żeglarskiego. Choć część jednostek już w majówkę opuściła porty i rozwinęła żagle na okolicznych wodach, oficjalny start sezonu dopiero nastąpi. W sobotę 6 maja tradycyjną paradą jachtów na Motławie sezon zainaugurował Gdańsk. Z kolei na Zatoce Gdańskiej za 3 tygodnie Trójmiasto razem otworzy sezon 2017 wyścigiem między Gdańskiem, Gdynią i Sopotem o żeglarski puchar Trójmiasta.

Trzydniowe regaty, organizowane w tym roku po raz piąty, wpisały się już na dobre w żeglarski kalendarz imprez. Wydarzenie ma stałe grono uczestników, doświadczonych żeglarzy, którzy co roku meldują się na starcie z dużym zapałem do rywalizacji. Każdorazowo pojawiają się jednak nowe załogi, które debiutują w regatach. Impreza przyciąga żeglarzy z całej Polski, gdyż oprócz zmagań na wodzie, żeglarze mogą liczyć na integrację środowiska i zabawę na lądzie. Tym razem plenerowa impreza dla załóg odbędzie się na półmetku regat, w Górkach Zachodnich. Aby tradycji stało się zadość, nagrodą dla zwycięskiej załogi będzie beczka rumu od naszej redakcji.

Do udziału w ERGO Hestia Żeglarskim Pucharze Trójmiasta przyciąga wyjątkowa atmosfera długo wyczekiwanego spotkania na wodzie po zimowej przerwie. Dla części żeglarzy jest to przede wszystkim okazja do przywitania nowego sezonu i integracji, dla innych szansa na sprawdzenie jachtu oraz możliwość treningu przed kolejnymi startami.

W tym roku organizatorzy liczą na pobicie rekordu z ubiegłego sezonu. Wówczas na starcie stanęło 95 załóg w klasach KWR, ORC i Open. Chęć do startu po zimowej przerwie oraz możliwość rozgrzewki m.in. przez Mistrzostwami Europy klasy ORC zadeklarowało już kilkudziesięciu żeglarzy. Wśród uczestników piątej edycji regat zobaczymy miedzy innymi załogę Blagodarnost'2 pod wodzą Siergieja Pavlenko - zwycięzcy ubiegłorocznej nagrody specjalnej.

ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta to dobra okazja do treningu przed Mistrzostwami Europy klasy ORC, które odbędą się od 24 do 29 lipca w Gdańsku.
ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta to dobra okazja do treningu przed Mistrzostwami Europy klasy ORC, które odbędą się od 24 do 29 lipca w Gdańsku. Fot. materiały prasowe


W tym roku zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem dla wielu załóg są Mistrzostwa Europy ORC, które odbędą się od 24 do 29 lipca w Gdańsku.

- Cieszy nas duża liczba polskich załóg, które staną w szranki o tytuł mistrza Starego Kontynentu. Ten rok należy do ORC i dlatego w tej klasie rozegra się również walka o nagrodę specjalną w trakcie ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta - trofeum powędruje w ręce załogi, która zwycięży w największej liczbie wyścigów w tej właśnie klasie - mówi Marcin Woliński, przedstawiciel organizatora regat.
W tym roku inauguracja ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta odbędzie się 26 maja w marinie w Sopocie, skąd jachty wypłyną do startu w pierwszym wyścigu. Rolę gospodarza drugiego dnia przejmie Gdańsk. Długi sobotni wyścig zaplanowano wokół Portu Gdańsk z metą w Górkach Zachodnich. Dekoracja zwycięzców nastąpi w niedzielę 28 maja w Gdyni.

Zawody rozegrane zostaną w klasach: ORC, KWR, Open - do 9 metrów, Open - od 9 do 11 metrów, Open - powyżej 11 metrów oraz Wielokadłubowce - powyżej 6 metrów.

Rejestracja uczestników do ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta możliwa jest na stronie internetowej zawodów. Formularz na stronie umożliwia również skompletowanie zespołu. Ogłoszenia publikowane są także na profilu Facebook, dzięki czemu żeglarze, którzy marzą o starcie w regatach, ale nie mają dostępu do jachtu, mogą dołączyć do zgłoszonych załóg.

Regaty zaliczane są do cyklu Pucharu Bałtyku Południowego. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski Związek Żeglarski, gospodarzami - miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia. Partnerem tegorocznej edycji jest Grupa ERGO Hestia.

- Wspieranie rozwoju żeglarstwa jest dla nas naturalnym wyborem - mówi Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy Grupy ERGO Hestia. Już 17 lat temu zdecydowaliśmy się na długofalową współpracę z Sopockim Klubem Żeglarskim ERGO Hestia Sopot, który należy do czołówki klubów windsurfingowych Europy. Zaangażowanie w sport, zwłaszcza żeglarstwo i projekty popularyzujące sporty wodne w ogóle, jest jednym z filarów programu odpowiedzialności społecznej Grupy ERGO Hestia. Decydując się na wsparcie Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta uznaliśmy, że te zawody doskonale uzupełniają nasze działania. W ten sposób możemy połączyć zaangażowanie w wartościowe inicjatywy dla lokalnej społeczności oraz promocję żeglarstwa - dodaje.

Tak było podczas Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta rok temu.

Opinie (8)

 • zaproszenie (1)

  dziękuję za zaproszenie, wezmę udział ;))

  • 2 2

  • nie jestem bankierem, a jacht już zgłosiłem

   • 1 1

 • chce wziasc udzial

  chce wziasc udział- kto ma wolne miejsce na burcie?

  • 3 2

 • Mam załogę

  Mam kompletną załogę gotową do regat... brakuje tylko jachtu. Jeśli znajdzie się jakiś sponsor z wyposażonym, gotowym do regat jachtem to idziemy!

  Kto by się nie pofatygował o beczkę rumu! :)

  • 4 3

 • Ok

  Tylko nie mam qwa lodki

  • 1 0

 • Qwert

  Elegancko

  • 0 0

 • Super mam Katamarany (1)

  Ale niemam załogi i czy jakieś patenty i ubezpieczenia są wymagane gdzie biuro komisji gdzie info starcie gdzie można się zgłosić zarejestrować bo się nie doczytałem

  • 2 1

  • najważniejsze są procedury, regulaminy, audyty i przepisy

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl