• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wystartuj w biegowym GP dzielnic Gdańska

ras.
26 maja 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Biegowe GP Gdańska skierowane jest do wszystkich grup wiekowych. Biegowe GP Gdańska skierowane jest do wszystkich grup wiekowych.

Ruszyły zapisy do dwóch pierwszych odsłon tegorocznej edycji biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska. W sumie w trzeciej edycji bezpłatnego cyklu odbędzie się sześć imprez. Inauguracja 13 czerwca o godz. 10 na Zaspie. Do startu można zapisać się przez internet. Limit w biegu głównym na dystansie 5 km wynosi 300 osób.Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska rozgrywane jest od 2013 roku w terminach od maja/czerwca do października. Zawody skierowane są do wszystkich grup wiekowych. Główne biegi rozgrywane są na dystansie ok. 5 km, a na krótszych trasach odbywa się rywalizacja w biegach dla dzieci i młodzieży. Przy wsparciu sponsorów oraz Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk poszczególne imprezy organizują Rady Dzielnic. Premierowy cykl w 2013 roku zakończył się zwycięstwem Małgorzaty Tuwalskiej i Jacka Leszczyńskiego. W minionej edycji wśród pań ex aequo triumfowały siostry Małgorzata i Elżbieta Tuwalska, a wśród mężczyzn Tomasz Bagrowski.

Na tegoroczną edycję pierwotnie miało składać się siedem imprez, ale ostatecznie organizatorzy poprzestaną na sześciu. W każdej z nich prowadzonych będzie aż czternaście kategorii wiekowych wśród kobiet i mężczyzn. Jedną z nowości - oprócz usprawnionego pomiaru czasu gwarantowanego przez firmę Good Time - będzie Bieg Malucha dla dzieci w wieku do 5 lat włącznie na odcinku około 400 m. Dokładny dystans uzależniony będzie od danej edycji.

NOWOŚCI W BIEGOWYM GP DZIELNIC

Prowadzona będzie też klasyfikacja dla szkół podstawowych, w której uczniowie będą mogli wygrać wejściówki do Jump City, zajęcia w Loopy's World oraz inne atrakcyjne nagrody. Dodatkowo wśród uczestników, którzy wezmą udział w przynajmniej czterech z sześciu edycji cyklu, przeprowadzone zostanie dodatkowe losowanie nagród. Zawody połączone będą z festynami rodzinnymi, podczas których będzie można uczestniczyć m.in. w występach artystycznych i świętach poszczególnych dzielnic.

PRZECZYTAJ REGULAMIN INAUGURACYJNEGO BIEGU

Inauguracja cyklu odbędzie się 13 czerwca na Zaspie w Parku Jana Pawła II. Do tego, a także następnego biegu (21 czerwca, GP Wrzeszcza Górnego) można już zapisać się przez internet. Kto pierwszy ten lepszy, gdyż w biegach obowiązują limity uczestników (bieg główny 300 osób, młodzików 250, juniorów 150). Warto upewnić się co do możliwości startu. Jeżeli zawodnik nie wystartuje w biegu, na który się zgłosił, bez poinformowania o fakcie nieobecności mailowo na adres kontakt@bieginadzielnicach.pl, automatycznie zostanie zdyskwalifikowany na kolejne zawody.

Trasa Grand Prix Zaspa Młyniec. Trasa Grand Prix Zaspa Młyniec.


Koniec zgłoszeń nastąpi, gdy limit zostanie wykorzystany lub na dwa dni przed startem (czwartek/piątek do godz. 0:00). Nie będzie możliwości zapisania się do biegu głównego w dniu imprezy. Taka możliwość dostępna będzie wyłącznie w biegach młodzieżowych.

GP ZASPA MŁYNIEC:
Zapisy dla kategorii młodzieżowych
Zapisy Bieg Główny

GP WRZESZCZ GÓRNY:
Zapisy dla kategorii młodzieżowych
Zapisy Bieg Główny

Cykl Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska 2015
I edycja - GP Zaspa Młyniec - 13.06.2015 (sobota) - Park Jana Pawła II
II edycja - GP Wrzeszcz Górny- Święto Jaśkowej Doliny - 21.06.2015 (niedziela) - ulica Jaśkowa Dolina oraz Teatr Leśny
III edycja - GP Ujeścisko Łostowice - 5.09.2015 (sobota) - Do ustalenia
IV edycja - GP Orunia-św. Wojciech-Lipce 20.09.2015 (niedziela) - Park Oruński
V edycja - GP Strzyża Brętowo - 27.09.2015 (niedziela) - Teren dzielnicy Strzyża
VI edycja - GP Siedlce - 4.10.2015 (niedziela) - Park Generała Bema
ras.

Wydarzenia

Opinie (4)

 • Jak widać można zorganizować biegi bezpłatnie a nie za grubą kasę!! (1)

  • 15 1

  • niedługo sopocka dyszka z zachodnia nazwą i za 70 zł:)

   • 1 0

 • Świetne biegi - braliśmy całą rodziną udział w prawie wszystkich edycjach w zeszłym roku.

  Szkoda, że teraz - czerwcowe - pokrywają się z innymi imprezami dla dzieci, ale jesienią na pewno wystartujemy i polecamy wszystkim!

  • 2 0

 • zmiany regulaminu

  Zmieniono regulamin przesuwając rocznik 2002 -ucznioiwe klas 6 do rywaizacji z gimnazjalistami- w zeszłorocznej edycji w biegach szkó podstawowych najstarszym rocznikiem był 2001 i wszystko wygrywał- teraz dzieci z rocznika 2002 miały szanse na swoje wygrane ale dzięki zmianom pozbawiono ich mozliwości radości z wygranych zawodów - ciekawy pomysł na duch fair play- dodatkow w zapisach roczniki 2002 maja rózne przydziały raz biegna w kategorii do M12 a raz do M16- widać że juz wieku szkolnym są równi i równiejsi

  • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Lindy Hop od podstaw | intensywne warsztaty

120 zł
warsztaty, kurs tańca, zajęcia rekreacyjne, trening

Tajemnice Gdańska - Rezydencje gdańskiej elity. Spacer rowerowy

35 zł
wykład / prezentacja, spotkanie, spacer

Harpuś - z mapą do Mikoszewa!

25 zł
bieg, rajd / wędrówka, impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane