wiadomości

Wystartuj w maratonie rolkarzy i wrotkarzy

Organizatorzy szacują, że w 6. Maratonie Sierpniowym weźmie udział blisko 1000 rolkarzy i wrotkarzy
Organizatorzy szacują, że w 6. Maratonie Sierpniowym weźmie udział blisko 1000 rolkarzy i wrotkarzy fot. @gruby/czytelnik trojmiasto.pl

W najbliższą sobotę, 16 sierpnia na ulicach Gdańska ponownie królować będą wrotkarze i rolkarze. Przed nami 6. edycja Maratonu Sierpniowego pod honorowym patronatem Lecha Wałęsy. W zawodach zobaczymy topowych zawodników z Polski i Europy, ale również amatorów i najmłodszych miłośników wrotek. Zapisy internetowe trwają do środy do północy. Potem można zgłosić akces już tylko osobiście w biurze zawodów na terenie MTG.5. Maraton Sierpniowy

5. Maraton Sierpniowy

fot. @gruby/czytelnik trojmiasto.pl
Trasy przejazdów
Trasy przejazdów
6. Maraton Sierpniowy to całodniowa impreza rozgrywana w okolicach gdańskiej PGE Areny. Miniona edycja zakończyła się sporym sukcesem z potężną dawką emocji. W głównym biegu, na maratońskim dystansie zwyciężył Wojciech Baran, który przeciął linię mety przed Bartoszem Chojnackim z przewagą zaledwie 0,26 sekundy. Tegoroczne wydarzenie zapowiada się równie emocjonująco, a organizatorzy szacują, że na trasie zamelduje się blisko 900 miłośników małych kółek.

Organizatorzy przygotowali dla zawodników w sumie cztery pasjonujące wyścigi. Oficjalne otwarcie zawodów nastąpi o godz. 14:30. Wcześniej, bo już o godz. 11-tej, rywalizacje otworzą zmagania najmłodszych. W szranki staną dzieci i młodzież. W zawodach mogą wziąć udział nawet kilkuletnie maluchy posiadające wrotki lub rolki oraz kask.

- Zależy nam na popularyzacji i upowszechnianiu ciekawego spędzania czasu na rolkach czy wrotkach. Chcemy, by idea tych zawodów trafiła głównie do amatorów i dzieci. To świetna zabawa dla biorących udział, którzy będą mogli bezpiecznie pojeździć na doskonale przygotowanej trasie. A dodatkowo, przyjrzeć się najlepszym, którzy wystartują w maratonie. W ubiegłym roku w amatorskim wyścigu wystartowało 180 uczestników, teraz ta liczba sięgnie 250-300 - zapowiada Wojciech Hartung, organizator imprezy.

Relacja z 5. Maratonu Sierpniowego

O godz. 15 o najlepsze czasy na blisko 10-kilometrowej trasie Fitness powalczą "rekreacyjni" rolkarze i wrotkarze, ale i nie tylko. Bieg Fitness został połączony z Rajdem 4 Fun, organizowanym przez MOSiR. Będzie to absolutna nowość w rozkładzie Maratonu Sierpniowego. Promowanie akcji "Koła, kółka - jedna spółka" to główny cel wyścigu, w którym - obok rolek i wrotek - mogą wziąć udział miłośnicy rowerów, nartorolek, deskorolek czy longboardów. Idea jest prosta: udostępnianie i dzielenie się ścieżkami rowerowymi z amatorami jazdy na kółkach o różnej wielkości.

Najbardziej emocjonujący wyścig rozpocznie się o godz. 16. Na trasę maratonu i półmaratonu wyjadą topowi rolkarze i rolkarki z Polski, ale również reprezentanci m.in. Białorusi, Ukrainy, Niemiec, Anglii, Litwy, a nawet Kolumbii czy Indii. Uczestnicy powalczą o pulę nagród w wysokości 10 tys. zł.

W biegu głównym rolkarze będą musieli uporać się z imponującym dystansem 41 836 metrów. Uczestnicy półmaratonu powalczą na odcinku 22 812 metrów.

- W odróżnieniu od ubiegłorocznej trasy, podczas sobotnich zmagań - z powodu przygotowań do koncertu Justina Timberlake'a - wykluczona została pętla dookoła PGE Areny - dodaje.

Trasa maratonu składa się z siedmiu pętli (5703 m) oraz pętli wyrównawczej (1915 m), od której rolkarze rozpoczną wyścig. Zawodnicy przejadą ulicami: Żaglową, Pokoleń Lechii Gdańsk oraz Drogą Zieloną. Półmaratończycy pokonają cztery pętle, bez pętli wyrównawczej.

Start i meta zawodów zlokalizowane zostaną nieopodal siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich Amber Expo.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w zawodach, wciąż mają na to szanse. Zgłoszenia za pośrednictwem systemu online przyjmowane będą do środy 13 sierpnia, do godz. 23:59. 15 i 16 sierpnia będzie można zapisać się bezpośrednio w Biurze Zawodów na terenie MTG. Karty zgłoszeniowe będą dostępne na miejscu. W przypadku maratończyków i półmaratończyków rejestracja zakończy się o godz. 15:30. Amatorzy startujący w biegu Fitness czas na rejestrację mają do godz. 14:30.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Opłata startowa za udział w maratonie i półmaratonie wniesiona bezpośrednio w punkcie zawodów wynosi 100 zł. Organizatorzy przewidzieli ulgi dla rejestrujących się przez internet, zniżki dotyczą: zawodników urodzonych przed 1954 rokiem (wysokość wpisowego: 40 zł), posiadaczy karty EURO26 (rabat w wysokości 10 proc.), klubów i stowarzyszeń sportowych zarejestrowanych i posiadających licencję PZSW, którzy zgłoszą więcej niż 6 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych (30 proc. zniżki). Wpisowe do biegu Fitness wynosi 10 zł.

Oprócz wyścigów, organizatorzy przygotowali dla miłośników rolek i wrotek dodatkowe atrakcje, m.in. szkółkę dla każdego, targi wrotkarskie czy losowanie atrakcyjnych nagród wśród uczestników 6. Maratonu Sierpniowego. Ambasadorami imprezy są: ex-bokserka i Posłanka na Sejm RP Iwona Guzowska oraz aktor teatralny i filmowy Jacek Domański.

REGULAMIN IMPREZY

Informacje o objazdach i parkingach:

W dniu 16 sierpnia 2014 roku (sobota),w godzinach 15.00 - 19.30 odbędzie się VI edycja Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy, zawodów wrotkarskich o zasięgu międzynarodowym. W związku z tym, w godzinach od 14.30 do 19.30 całkowicie wyłączone z ruchu będą następujące ulice i miejsca: Pokoleń Lechii Gdańsk, Żaglowa, Droga Zielona od wiaduktu na wysokości stadionu PGE Arena Gdańsk do ronda przy ul. Hallera.

W związku z powyższym w dniu 16.08.2014 r. parking nr 4 stadionu PGE Arena Gdańsk będzie wyłączony z użytkowania. Możliwość wjazdu na teren stadionu PGE Arena przez Parking nr 5 od ul. Marynarki Polskiej.

Zawodnicy oraz osoby towarzyszące startujących w VI Maratonie Sierpniowym im. Lecha Wałęsy mogą bezpłatnie skorzystać z wydzielonej części parkingu Międzynarodowych Targów Gdańskich Amber Expo od ul. Żaglowej. Miejsce wjazdu na parking będzie oznaczone banerem. Wjazd w ul. Żaglową od ul. Marynarki Polskiej.
6. MARATON SIERPNIOWY - PROGRAM IMPREZY
08:00 - 15:30 - godziny pracy Biura Zawodów (rejestracja do: maratonu, półmaratonu, dystansu fitness, zawodów dla dzieci)
10:00 - 15:00 - szkółka wrotkarska Zicoracing i "Zawsze Spoko" dla każdego
11:00 - 13:00 - zawody wrotkarskie dla dzieci i młodzieży
14:30 - uroczyste otwarcie zawodów
15:00 - 16.15 - start - dystans Fitness
15:05 - start Rajdu 4 Fun
16:15 - 19:30 - start główny - maraton, półmaraton
19:30 - ceremonia dekoracji - Amber Expo
20:30 - losowanie nagród wśród uczestników zawodów

Opinie (16)

 • (6)

  Co dwa lata inna trasa, i na zmianę sobota czy niedziela a teraz jeszcze nie koniec sierpnia a jego połowa.
  Tradycja to pewna forma stałości, tu za każdym razem jest inaczej. Wielu moich znajomych z całej Polski nie wystartuje tym razem, właśnie z względu na przesunięcie terminu. Oni swój grafik startów ustalali jeszcze w ub. roku.

  • 7 4

  • Malkontenci start ! (4)

   Myślę, że impreza obejdzie się bez Ciebie i Twoich znajomych.

   • 4 7

   • (3)

    Do imprezy żadnej pretensji nie mam ale to że organizatorzy za każdym razem coś zmieniają. Tu nie chodzi o naszą grupę i że się nam jakieś szczególne względy należą (startujemy od początku jak się tylko rolki z biegaczami rozstały) ale o to że organizator ciągle coś kombinuje. Jak było w sobotę, to poprzemieniał na niedzielę, jak wrócił do soboty to pozamieniał terminy a do tej pory był to koniec sierpnia a nie jego połowa. Proste jak drut.
    Bez mej osoby i znajomych ubędzie raptem 7 osób czyli w sumie nic ale gorycz niejaka pozostanie i kto wie czy tak nie zostanie.
    Może to i żadna strata, ot jedna impreza wyleci na stale z kalendarza, jako nie pewna terminowo.

    • 6 2

    • A ja tam pojadę ! (1)

     Z tego co widzę to trasa jest taka sama jak w zeszłym roku. Trudno, żeby 2 lata temu była taka, bo wiadukt i zjazdy były jeszcze w budowie :) . Termin imprezy podany był ( sprawdziłam sobie właśnie na ich www) 20 stycznia ! Jak dla mnie to 7 miesięcy wystarcz by ułożyć sobie terminarz :D !

     • 2 3

     • Kalendarz układaliśmy sobie w październiku ub. roku, więc w styczniu właśnie byliśmy terminem nieco zaskoczeni. Nasza grupa jest narciarsko-rowerowo-kajakowo-rolkarska, więc imprez wszelakich jest wiele i wstępnie na połowę sierpnia, jak co roku od 7 lat, bukowaliśmy wyjazd rowerowy do Jury Krakowskiej i właśnie w tym czasie będziemy tam pomykać, więc rolki zostaną na półce.
      Nie ma dramatu ale jakiś cierń się mimo wszystko gdzieś tam wbił.

      • 2 1

    • pół roku informacja wisi na stronie

     • 2 2

  • Ja

   Gdańsk się buduje,Gdańsk się remontuje,Gdańsk organizuje inne imprezy A to wpływa na przebieg trasy. A termin jest znany od 2013 roku.

   • 0 1

 • ankieta (5)

  Drogie Panie prosze o komentarz.Czy facet na rolkach to prawdziwy facet?

  • 6 5

  • Zalezy czy jezdzi w getrach czy spodenkach :-)

   • 0 3

  • Nie. Tak samo jak na rowerze i na łyżwach.

   • 0 2

  • (1)

   a jaki związek ma jedno z drugim?

   • 1 1

   • Związku nie ma żadnego i dlatego jedno z drugim nie jest prawdziwym facetem.

    • 0 2

  • Tak

   • 1 0

 • rejestracja - do organizatorów

  Nie mozna zgłosić poprzez formularz na dwa starty (np dzieciecy i fitnes) formulaż każe zmieniać dane bo juz taka osoba jest zgłoszona

  • 0 0

 • rajd 4 fun (1)

  Czy startujący w tym rajdzie maja jakąś rejestracje i czy otrzymuja jakiś medal na mecie? Jakaą trasa sa puszczenie uczestnicy tego rajdu (ulicami trymi co jadą rolkarze?)

  • 1 1

  • Ty

   Ty nie otrzymasz nic

   • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl