• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XC Gdańsk Czyżewskiego

Po kilku latach przerwy powracają rowerowe zawody crossowe XC Gdańsk. Tego lata odbędą się dwie imprezy w lokalizacjach znanych i lubianych wśród miłośników kolarstwa crossowego i mtb. Rywalizacja zaplanowana została 1 lipca w okolicach ulicy Czyżewskiego, oraz 12 sierpnia przy Abrahama. Trasy w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym nie są obce sympatykom dwóch kółek a teren jest idealny do rozegrania tego typu zawodów! Zaprasza Gdański Ośrodek Sportu wraz z Cyklo.

Zapisy na obie imprezy już ruszyły. Zawody zostaną przeprowadzone według sprawdzonej formuły, według której pierwsze ruszają na trasę dzieci 2-4-letnie na rowerkach biegowych, a wraz z upływem czasu na starcie stają zawodnicy coraz starsi, mający do pokonania coraz dłuższy dystans. Kulminacyjnym punktem tradycyjnie będzie już wyścig Elit na dystansie 20 (kobiety) i 25 (mężczyźni) kilometrów. Dystanse do pokonania będą jak zwykle idealnie dopasowane do wieku, możliwości i umiejętności zawodników każdej kategorii.

XC Gdańsk Czyżewskiego - 1 lipca 2023
Zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/event/8235/strona.html

XC Gdańsk Abrahama - 12 sierpnia 2023
Zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/event/8308/strona.html

Oczywiście nikogo, kto zna te miejsca, nie trzeba dodatkowo przekonywać o atrakcyjności tras crossowych w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Kto nie miał okazji się tam ścigać, powinien przekonać się sam! Wymagające technicznie, ale i dające niesamowitą satysfakcję podczas zmagań ścieżki, świetna organizacja imprezy, a także wszechobecna zieleń i natura sprawiają, że udział w imprezach XC to czysta przyjemność, nie tylko dla tych, którzy kończą zmagania na podium. Chociaż najlepsi, tradycyjnie już, mogą liczyć na nagrody i trofea.

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu
Patronat medialny: trojmiasto.pl, Gazeta Wyborcza
Patronat: Nadleśnictwo Gdańsk

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  50 zł
 • Bilet ulgowy
  10 - 20 zł
Opłata wpisowa: 10 PLN (dzieci 2-4 lata), 20 PLN (młodzież do lat 18), 50 PLN (dorośli)

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl