XII Grand Prix Gdańska na mecie

1 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Robert Michniewski i Wiktor Chełmiński na finałowe zawody XII Grand Prix w siatkówce plażowej przyszli tylko po wypłatę, gdyż już wcześniej zapewnili sobie taką liczbę punktów, która dawała im pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Pod nieobecność liderów na pożegnanie lata po raz drugi w tym sezonie wygrali Michał Pałubicki i Mateusz Sypniewski. Między najlepszych MOSiR Gdańsk rozdzielił 5 tysięcy złotych. Rozgrywkom przy molo w Brzeźnie patronował Portal trojmiasto.pl.

Tegoroczna klasyfikacja ustalona została na podstawie wyników pięciu turniejów. Trzy pierwsze wygrali Michniewski i Chełmiński, dwa kolejne Pałubicki i Sypniewski. Ta druga para zapewne mocniej dobrałaby się do skóry siatkarzom, którzy królują na trójmiejskich plażach od kilku dobrych lat, gdyby nie kontuzja Mateusza. Z tego względu nie mogli wystąpić w dwóch zawodach.

Na pożegnanie wakacji Pałubicki z Sypniewskim w finale pokonali Karola Jaworskiego i Łukasza Peplińskiego 21:18. Trzecią pozycję zdobyli Michał Surowiec/Paweł Kubiak po sukcesie w takim samych rozmiarach nad braćmi Sławomirem i Piotrem Wrzoskami.