Impreza już się odbyła
PATRONAT

XIV Bieg Niepodległości (27 opinii)

W 1918 roku, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję ustanowiono Narodowe Święto Niepodległości, które symbolicznie obchodzone jest co roku 11 listopada. Wychodząc naprzeciw historii i kontynuując sportową tradycję, Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje w tym dniu po raz kolejny Bieg Niepodległości, który jednocześnie zakończy największy w Polsce cykl biegów ulicznych, czyli "Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2011".

Jako pierwsi, bo o godzinie 12:00, wystartują Nordic Walkerzy, którzy do pokonania będą mieli ponad 3km trasę, prowadzącą przez gdyńską Marinę oraz Skwer Kościuszki. 45 minut później rywalizacje biegową rozpoczną najmłodsi uczniowie ze szkół podstawowych. Do pokonania będą mieli kilkometrową trasę. Za nimi ruszą gimnazjaliści, dla których organizatorzy przygotowali 2km dystans. Jako ostatni w biegach młodzieżowych wyruszą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, dla których długość trasy biegu wynosić będzie 3km.

O godzinie 15:00 rozpocznie się Bieg Główny na dystansie 10km, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród biegaczy z całego kraju, o czym doskonale świadczą statystyki.

W roku 2005 Bieg Główny ukończyły 202 osoby, rok później 271. W 2007 roku biegało już 287 zawodników by w 2008 zbliżyć się do granicy 500. W 2009 linię mety przecięło 784 biegaczy by rok później osiągnąć liczbę 1 396 zawodników kończących Jesienny Bieg Niepodległości .

Dla każdego, kto pokona 10km trasę przygotowaliśmy pamiątkowy, specjalnie odlewany na tą okazję medal, który wraz z pozostałymi medalami z Biegu Europejskiego i Świętojańskiego złożą się w jedną całość, oraz ciepłą herbatę z cytryną w namiocie zlokalizowanym w Marinie Gdynia, gdzie znajdować będzie się biuro zawodów. Dla najlepszych zawodników, przewidziano cenne nagrody. Będą to puchary, wycieczki promem do Szwecji oraz nagrody finansowe. Dla najlepszych zawodników i zawodniczek biorących udział w cyklu GPX Gdyni w Biegach Ulicznych 2011 przewidziano również premie finansowe, określone w regulaminie zawodów.

Przypominamy, że do Biegu Niepodległości można zgłaszać się poprzez stronę internetową naszego partnera medialnego www.maratonypolskie.pl oraz organizatora www.gosirgdynia.pldo dnia 28 października, gdyż w dniu zawodów nie będzie już takiej możliwości. Odbiór pakietów startowych możliwy będzie w dniach 10 listopada (czwartek) w siedzibie GOSiR, ul. Olimpijska 5/9 w godz. 12:00 - 20:00 oraz 11 listopada (piątek) w godzinach 10:00 - 14:30 w Marinie Gdynia przy Al. Jana Pawła II 13 A.

Szczegółowe informacje na temat imprezy dostępne są na stronie internetowej GOSiR - www.gosirgdynia.pl

Informacja: P.Suchenia - GOSiR


Bieg Niepodległości 2011 Reklamówka from A-TV on Vimeo.
Bieg Niepodległości 2010 from A-TV on Vimeo.


Przeczytaj także

Informacja o biletach

koszt uczestnictwa - 10 zł

Opinie (27)

 • UBRANIE

  Może ktoś z doświadczeniem w bieganiu o tej porze roku podpowiedzieć, jak się najlepiej ubrać na bieg 10km?

  Oprócz butów to najlepiej koszulka z długim rękawem, spodnie z długą nogawką i coś na głowę, czy raczej śmiało na krótko góra i dół?

  • 1 0

 • zależy od pogody w danym dniu, no i od wygody. Mrozu raczej nie będzie więc opcja długa jest ok. Na Pewno trzeba uważać na przewianie ...
  powodzenia

  • 1 1

 • czapka obowiązkowo albo opaska na głowę, jak kto lubi to rękawiczki jakaś termalna podkoszulka, trzeba pamiętać że w trakcie samego biegu będzie Tobie ciepło, najważniejsze by zaraz po biegu szybko się ubrać, dobrze by było też przed samym startem zdjąć cieplejsze ciuchy.

  • 0 0

 • Zależy jak szybko biegasz i czy masz kibica na starcie.

  Jeśli zaczynasz to raczej długi rękaw, długa nogawka. Jeśli masz kibica na starcie, to jeszcze na to kurtka, którą oddajesz tuż przed startem i zaraz po dobiegnięciu ubierasz. Grunt to nie dać się przewiać tuz przed startem i na mecie. Powodzenia! Aha, na głowę raczej coś lekkiego, zawsze możesz zdjąć w trakcie, ale ZANIM się spocisz. Potem już lepiej się pocić niż dać przewiać. Warto wziąć chusteczki do nosa.

  • 1 0

 • Ja jadę do Warszawy na Marsz Niepodległości :)

  I myślę ,że to jest lepsza alternatywa niż bieg w Gdyni :)Pozdrawiam!

  • 6 28

 • Mam nadzieje, że dołączysz do Polaków, a nie do lewaków...

  To nasze Wielkie Polskie Święto !
  "...Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy!"
  Też tam jadę!

  • 3 4

 • Popieram!

  Ja biegnę w Gdyni, ale w 100% popieram Warszawski Marsz Niepodległości.

  • 4 1

 • Spóźniona rejestracja

  Witam . Niestety spóźniłem się z rejestracją a bardzo chciałbym wziąć udział w 3 gdyńskim biegu w tym roku i tym samym zaliczyć całe grand prix . Jesli ktoś jest zarejestrowany a z róźnych przyczyn nie może wziąc udziału to prosze o kontak : andrzej.palgan@wp.pl tylko tak jest możliwosć się dopisac

  • 2 3

 • tez bym sobie pobiegl a juz nie mozna sie zapisac

  • 3 2

 • A ja wole iść na Harpagan-a niż te wasze śmieszne biegi

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl