• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

XXI Bieg Mikołajkowy dla dzieci i młodzieży na Dąbrowie

11 grudnia Rada Dzielnicy Gdynia Dąbrowa oraz Puchar Gdyni zapraszają na XXI Bieg Mikołajkowy dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie odbędzie się na świeżym powietrzu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w dzielnicy Dąbrowa w Gdyni. Bezpłatna rejestracja zawodników ruszyła i odbywa się poprzez portal elektronicznezapisy.pl.

- Aktywne dzieci, to aktywni dorośli, spędzanie w ten sposób wolnego czasu daje nam najlepszą nagrodę - lepsze zdrowie i dobre samopoczucie. - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. Bardzo mnie cieszą takie wydarzenia w gdyńskich dzielnicach, niosą ze sobą dużo radości i dobrej zabawy, tak dziś potrzebnej każdemu z nas, a także nutę współzawodnictwa. - podkreśla wiceprezydent.

Wydarzenie ma na celu popularyzację aktywnego spędzania wolnego czasu, biegów wśród dzieci i młodzieży oraz integrację mieszkańców. Biegi rozegrane zostaną w jedenastu kategoriach wiekowych, na różnych dystansach od 100 do 1500 metrów. Młodzi amatorzy biegania zmierzą się w biegach m.in. Majtka, Marynarza, Bosmana, Kapitana, Komandora a nawet Admirała. Na uczestników na mecie, czekały będą dyplomy, pamiątkowe medale, a dla pierwszej trójki w poszczególnych kategoriach wiekowych puchary.

Bezpłatna rejestracja zawodników odbywa się do 10 grudnia poprzez portal: elektronicznezapisy.pl., a także w biurze zawodów. Na stronie zapisów znajduje się także regulamin imprezy i szczegółowy harmonogram zawodów, prosimy zawodników i ich opiekunów o zapoznanie się z nim.

- Rada Dzielnicy od lat wspiera takie inicjatywy na terenie Dąbrowy. Niezmiernie istotne są dla nas zawody sportowe, które po pierwsze dają dużo frajdy dzieciom i młodzieży, ale także są doskonałą okazją do integracji społecznej i zaszczepienia bakcyla aktywności sportowej, który z pewnością zaowocuje w przyszłości - mówi Bartosz Grube, radny dzielnicy Dąbrowa.

Ponadto zawodnicy powyżej 16 roku życia będą mieli okazję wziąć udział w teście Coopera, zawodniczy będą poruszać się po ok. 500 metrowej pętli, która po 12 minutach zostanie zablokowana, wygrywa ten kto zrobi jak największą liczbę okrążeń. W przypadku tej samej ilości kółek, wygrywa ta osoba, która ukończyła z lepszym czasem ostatnie pełne okrążenie.

Zawody wystartują w sobotę 11 grudnia o godz. 10:00 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3, ul. Nagietkowa 73. W miarę dostępnych pakietów startowych zapisy na poszczególne biegi prowadzone będą również od godz. 9:00, do 15 minut przed każdą wyznaczoną godziną startu danej kategorii wiekowej, w biurze zawodów mieszczącym się na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Odbiór pakietów startowych dla zawodników zapisanych elektronicznie, w piątek 10 grudnia od 15:00 do 20:00 w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, przy ul. Olimpijska 2.

Organizatorami wydarzenia są Rada Dzielnicy Gdynia Dąbrowa, Fundacja Good Time oraz The North Event.

Przeczytaj także

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl