stat
PATRONAT

XXVI Marsz na Orientację Harce Prezesa

Harce Prezesa to Marsze na Orientację odbywające się od 25 lat - alternatywny sposób na ciekawy spacer po lesie.

Zadaniem uczestnika MnO jest dotarcie w terenie do punktów kontrolnych (PK) dzięki otrzymanej od organizatora mapie, w zadanym limicie czasowym. Głównym elementem zabawy jest zatem mapa, a uczestnictwo w MnO wyrabia umiejętność coraz lepszego "czytania" mapy. Punkty kontrolne są naniesione na mapę w postaci okręgów (PK powinien znajdować się dokładnie w jego centrum). Punkty powinny być umieszczone w miejscach charakterystycznych i jednoznacznie identyfikowalnych zarówno na mapie, jak i w terenie (takich jak skrzyżowania ścieżek, szczyt górki, granica kultur leśnych itd.). Żeby było ciekawiej, na uczestników czyhają tzw. punkty stowarzyszone, które jedynie udają prawidłowe punkty kontrolne oraz punkty mylne, niezwiązane z daną trasą.

Marsze na Orientację pozwalają poznać tereny leśne z zupełnie innej strony - stanowią zupełnie inny wymiar turystyki kwalifikowanej.

Harce Prezesa to Impreza na Orientację dla każdego - przygotowaliśmy aż 7 tras pieszych o różnym stopniu trudności i różnych dystansach. Trasę doskonałą znajdzie rodzina z mały dziećmi, startująca samodzielnie młodzież szkolna, dorośli początkujący, średniozaawansowani, jak i wyjadacze :) 

Uczestnicy mogą wybrać spośród 7 tras pieszych:
- Piesza 5 km "Rodzina Prezesa" - zespoły 1-11 osobowe, trasa skierowana do rodzin z dziećmi, osób początkujących i chcących spróbować przygody z mapą. Kolorowa mapa w skali 1:10 000 (pełna treść topograficzna). Trasa z metą przy harcowym ognisku.
- Piesza 10 km "Staż u Prezesa"- zespoły 1-11 osobowe, trasa łatwa, w sam raz dla początkujących i średniozaawansowanych, chętnych na dłuższą wędrówkę, kolorowa mapa w skali 1:10 000 (pełna treść topograficzna),
- Piesza 10km "Fajrant Prezesa" - zespoły 1-11 osobowe, kolorowa mapa w skali 1:10 000 (pełna treść topograficzna),
- Piesza 10 km "Spacer z Prezesem" - trasa dogtrekkingowa, zespoły 1-5 osobowe + minimum 1 pies, kolorowa mapa w skali 1:10 000 (pełna treść topograficzna), więcej o starcie z psem
- Piesza 15 km "Obchód Prezesa" - zespoły 1 - 5 osobowe, kolorowa mapa w skali 1:20 000 (pełna treść topograficzna),
- Piesza 20km "Nadgodziny Prezesa" - zespoły 1 - 5 osobowe, kolorowa mapa w skali 1:20 000 (pełna treść topograficzna), trasa zaliczana do Pucharu Woj. Pomorskiego w Długodystansowych Imprezach na Orientację w kategorii T. 
- Piesza 30km "Harce Prezesa" - zespoły 1 - 5 osobowe, kolorowa mapa w skali 1:20 000 (pełna treść topograficzna), trasa zaliczana do Pucharu Woj. Pomorskiego w Długodystansowych Imprezach na Orientację w kategorii BT. 

Trasa 5 km - meta przy harcowym ognisku, zapraszamy do relaksu i dzielenie się wrażeniami z trasy!
Pozostałe trasy długie - ognisko na trasie, z możliwością wykorzystania 1 godziny pit-stopu na relaks, uzupełnienie kalorii i integrację.

Przydatne linki: 
Regulamin imprezy 
Zobacz jak wyglądały Harce Prezesa w poprzednich edycjach 
 

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    60 zł
  • Bilet ulgowy
    20 - 40 zł
Zgłoszenie online i płatność w terminie do 14.12.2020
Dzieci do 6 roku życia, roczniki: 2014 i młodsi 20 zł
Dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia, roczniki: od 2013 do 2002. 40 zł
Dorośli od 19 roku, roczniki: 2001 i starsi
gru 5

sobota, godz. 9:30 - 14:00

Gdańsk Ujeścisko, Kozacza Góra 74
bilety 15 - 22 zł
ulgowy 1 - 10 zł
przedsprzedaż 15 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl