stat
Impreza już się odbyła

Yin Yoga i sesja relaksacyjna Mis i Gongów

Serdecznie zapraszamy Was na sesję relaksacyjną w dźwiękach mis i gongów w połączeniu ze spokojną praktyką Yin Yogi. 

Powolne przechodzenie w asany, więcej bezruchu w pozycji, szukanie spokoju w ciele, zapraszanie oddechu. To wszystko sprawi, że jeszcze bardziej dotrzemy do napięć w ciele. Asany w YIN JODZE to przede wszystkim praca z tkankami głębokimi jak ścięgna, kości, stawy, powięź. Dźwięk mis tybetańskich to pięknie wspomoże.

Praktyka jest dla każdego poziomu zaawansowania. Zapraszamy zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane! 

Podczas warsztatu
- sesja YIN YOGI w akompaniamencie mis tybetańskich
- sesja relaksacyjna Misy i Gongi
- wspólna wymiana doświadczeń, pytania

PROWADZĄCY
JOGA- Grażyna Korcz- Piasecka
MISY I GONGI- Jakub Leonowicz

ZAPISY
mail: centrum@jogapilates.pl, sms: 507 154 782
wiadomość na Facebooku lub osobiście w recepcji Centrum

CZYM JEST YIN YOGA? 
Yin yoga opiera się na filozofii Tao - pierwiastków Yin i Yang, które na zasadzie kontrastów (ciemny - jasny, ciepły - zimny, miękki - twardy, kobiecy - męski) dopełniają się ze sobą - tworząc wzorce całej egzystencji. Gdy te aspekty znajdują się w równowadze - mówimy wtedy o zdrowiu i harmonii. Nasze ciało również składa się z tkanek Yin i Yang. Mięśnie, krew oraz skóra to tkanki Yang (ciepłe i elastyczne). Natomiast kości stawy, więzadła to tkani Yin (zimne i plastyczne).

Style yang jogi (astanga, vinyasa, hatha) generalnie skupiają się na mięśniach i stosują rytmiczne, powtarzające się ruchy, by naciskać na włókna i komórki mięśni. Jednak tkanki yin, będąc bardziej suche i mniej elastyczne, mogą zostać uszkodzone, gdy będą w ten sposób naciskane. Nasze bardziej plastyczne tkanki, by być stymulowane i stawać się silniejsze, lubią delikatny nacisk, stosowany przez dłuższy okres, i go wymagają. Jednak w odróżnieniu od form dynamicznych yang, które skupiają się na wykorzystaniu ruchu do rozgrzewania, rozciągania i przede wszystkim wzmacniania mięśni, działania yin jogi oddziałują na pozostałe, tak często pomijane tkanki głębokie ścięgna, kości, stawy oraz powięź. Szczególnie ważna jest praca z powięzią, ponieważ aż 30% mięśni stanowi tkanka łączna. Tak naprawdę ona kontroluje elastyczność i rozciągliwość oraz zarządza zakresem ruchów mięśni (natomiast komórki mięśniowe zarządzają siłą). Będąc elastycznymi i wilgotnymi, mięśnie lubią tę formę ćwiczeń i dobrze na nią reagują. Wzbogaceniem całości praktyki jest połączenie ze spokojnymi dźwiękami mis grających, które wypełnią przestrzeń delikatnymi pulsacjami. Dźwięki te grają w częstotliwościach zbliżonych do naturalnych częstotliwości ciała człowieka co szczególnie ciekawie odczuwalne jest podczas pracy z ciałem w ruch i bez ruchu. Będąc elastycznymi i wyciszonymi stwarzamy mięśniom doskonałe warunki do regeneracji, świadomości przestrzeń do spokojnej obserwacji.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl