wiadomości

stat

Za nami 3. Gdańskie Biegi Leśne

Choć tym razem warunki terenowe i pogodowe były lepsze od ostatnich, nikomu nie udało się pobić rekordu trasy.
Choć tym razem warunki terenowe i pogodowe były lepsze od ostatnich, nikomu nie udało się pobić rekordu trasy. mat. prasowe

Gdańskie Biegi Leśne to nowy cykl biegów terenowych, który swoją premierę miał w czerwcu tego roku. W zeszły weekend odbył się 3. etap biegów w sercu Gdańska. Mimo upałów w tygodniu, pogoda, jak na zawołanie, zdecydowanie sprzyjała - było ciepło, ale nie za gorąco na bieganie. "Gdańskie Biegi Leśne" są imprezą sportowo-rekreacyjną promującą zdrowy styl życia bez względu na wiek. Zawodnicy spotkali się na Podleśnej Polanie we Wrzeszczu, gdzie tradycyjnie znajdowało się centrum zawodów.3. etap Gdańskich Biegów Leśnych już za nami. Jako pierwsi, o godz. 11 na starcie pojawili się najmłodsi adepci biegów. Dzieci do lat 6 - część samodzielnie, część z małą pomocą rodziców, pokonywały 150 m biegu po polanie. Kolejne dystanse przygotowane zostały dla starszych dzieci - 300, 600 i 800 m. Najstarsze dzieci miały okazję wbiec do lasu wokół pomnika Gutenberga. Na mecie na każdego młodego uczestnika czekał pamiątkowy, leśny medal. O godz. 12 najszybsi zostali udekorowani na podium, a następnie odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród i upominków.


Przed południem pojawili się pierwsi biegacze - o godz. 12 przyszedł czas na start dystansu 5 km. Na starcie pojawili się zarówno uczestnicy poprzedniej edycji, jak i nowe osoby, chcące wypróbować się na wymagającej trasie. Zawodnicy do pokonania mieli 5 km trasy w całości po Gaju Gutenberga. Do pokonania ponad 250 m przewyższeń, stromych zbiegów i ostrych podbiegów. Warunki na trasie sprzyjały - w przeciwieństwie do poprzedniej edycji, gdzie królowało błoto i deszcz. Mimo to, rekord trasy nie został poprawiony.

Wyniki:

Najlepsi w Kategorii Open / 5 km :

1. Krzysztof Brągiel - 22:09
2. Kryspin Garski - 23:15
3. Marcin Klonowski - 23:55

1. Anna Wieczorek - 28:32
2. Agnieszka Turska - 31:13
3. Ewelina Roziewska - 31:28

O godz. 13 na starcie zameldowało się 42 zawodników, chętnych do pokonania 10 km po lasach Gaju Gutenberga. Przed nimi nie lada wyzwanie - 10 km i ponad 500 metrów przewyższeń w terenie. Ponownie rekord trasy nie został poprawiony, ale zdobywcy miejsc na podium mogą pochwalić się świetnymi czasami.

Najlepsi w Kategorii Open / 10 km :

1. Marek Grochowski - 44:56
2. Maciej Ciesielski - 46:01
3. Adam Baranowski - 49:17

1. Agnieszka Baranowska - 1:03:45
2. Beata Biała - 1:06:03
3. Dorota Gutowska - 1:07:51Po startach obu dystansów głównych nastąpiła dekoracja zwycięzców w kategoriach Open oraz w kategoriach wiekowych. Nagrody przygotowali sponsorzy cyklu Gdańskich Biegów Leśnych: Foodstacja, Michał Hillar - Usługi Fizjoterapeutyczne, Blokfit - Boulder Center Gdańsk oraz JumpCity - parki trampolin.

Choć tym razem warunki terenowe i pogodowe były lepsze od ostatnich, nikomu nie udało się pobić rekordu trasy.
Choć tym razem warunki terenowe i pogodowe były lepsze od ostatnich, nikomu nie udało się pobić rekordu trasy. mat. prasowe


Organizatorzy serdecznie dziękują za udział! Zapraszamy już we wrześniu na ostatnią tegoroczną edycję.

"Gdańskie Biegi Leśne" to nowy cykl imprez organizowanych przez Pomorski Klub Orientacji Harpagan z Gdańska. Klub jest doświadczonym organizatorem wielu imprez, w tym największego Rajdu na Orientację w Polsce - Rajdu Harpagan.

Przed nami ostatnia edycja w 2018 roku - zapraszamy do rywalizacji na wymagającej trasie i obcowania z przyrodą w środku miasta!

IV edycja już w sobotę, 22 września 2018

Chcesz dowiedzieć sie o biegu więcej i wziąć udział?
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Gdańskie Biegi Leśne

Organizator:

Pomorski Klub Orientacji Harpagan
ul. Ogarna 72, 80-826 Gdańsk,
tel. +48 888-608-792,
e-mail: gbl@harpagan.pl
Gdańskie Biegi Leśne
Aktualności na Facebook/ GBL

Opinie (6) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.