wiadomości

Zagraj w boule o Bursztynową Świnkę

Gra w boule cieszy się rosnącą popularnością, a gdańskie stowarzyszenie dba o jej rozwój w Trójmieście. Udział w sobotnim turnieju już zapowiedziało ponad 50 zawodników z całego kraju, ale lista wciąż jest otwarta.
Gra w boule cieszy się rosnącą popularnością, a gdańskie stowarzyszenie dba o jej rozwój w Trójmieście. Udział w sobotnim turnieju już zapowiedziało ponad 50 zawodników z całego kraju, ale lista wciąż jest otwarta. fot. facebook

Stowarzyszenie "Gdańskie Boule" zaprasza w sobotę do Sopotu na turniej petanque O Bursztynową Świnkę. Przy Skwerze Otto Bowiena zobacz na mapie Sopotu odbędą się zawody zaliczane do rankingu Polskiej Federacji Petanque. Wpisowe wynosi 30 zł, a udział mogą wziąć wszyscy chętni. Już teraz organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji. Początek zawodów o godz. 9:30.Petanque (inaczej boule) to francuska gra narodowa, która wywodzi się z Prowansji. Używa się do niej metalowych kul. Rozgrywka polega na zbijaniu kul przeciwnika i umieszczeniu własnych jak najbliżej małej kulki, zwanej "świnką". Gra odbywa się na pozbawionym trawy boisku zwanym bulodromem, a także na skwerach lub utwardzonych alejach. Nie wymaga szczególnych umiejętności, za to sprzyja kontaktom towarzyskim - z rodziną, znajomymi, sąsiadami.

Zasady petanque nie są skomplikowane. By wygrać, należy umieścić jak najwięcej swoich kul możliwie jak najbliżej wcześniej wyrzuconej "świnki".

Gra wydaje się być łatwa i przewidywalna, jednak w praktyce o zwycięstwie decyduje kilkanaście aspektów takich jak precyzja, technika, opanowanie, planowanie strategii czy po prostu szczęście. Pasjonujące zmagania, w których często o zwycięstwie decydują milimetry, umiejętność opanowania nerwów do końca powodują, że gra szybko wciąga także nowych graczy.

Od kilku lat działa Gdańskie Stowarzyszenie Petanque "Gdańskie Boule", które zrzesza zapaleńców tej dyscypliny. Za jej rosnącą popularnością idzie coraz liczniejsza frekwencja na zawodach open. Wzrasta też liczba zawodników, którzy systematycznie trenują w II-ligowym klubie.

W Gdańsku zainteresowani mają do dyspozycji m.in. jeden z najpiękniejszych w Polsce bulodromów, który znajduje się w Parku Prezydenta Ronalda Reagana na Przymorzu. W czerwcu był areną półfinałowych zmagań mistrzostw kraju.

ZMODERNIZOWANY BOULODROM W GDAŃSKU GOŚCIŁ MISTRZOSTWA POLSKI

W najbliższą sobotę w centrum Sopotu niedaleko ul. Monte Cassino, przy Skwerze Otto Bowiena zobacz na mapie Sopotu (na alejkach w sąsiedztwie grzybka inhalacyjnego) odbędzie się Turniej Petanque o Bursztynową Świnkę 2015.

Zawody te zaliczane są do rankingu Polskiej Federacji Petanque. To jednocześnie ostatni akcent zmagań w tegorocznym, bogatym sezonie rozgrywek. Organizatorzy turnieju, Gdańskie Stowarzyszenie Petanque "Gdańskie Boule", zapraszają serdecznie wszystkich chętnych, którzy chcą zmierzyć się i sprawdzić w tej ciekawej rozgrywce.

- Turniej o Bursztynową Świnkę odbywa się jesienią od kilku lat. Uczestnicy zawodów chwalą sobie wyjątkową, wspaniałą atmosferę, dlatego coraz liczniej przybywają do trójmiejskiego kurortu. Już dziś wiemy, że zapowiada się rekordowa frekwencja. W sobotnich zawodach uczestniczyć będzie ponad 50 zawodników z całego kraju, a także chętni amatorzy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni - mówi Krzysztof Marszałowicz, jeden z organizatorów.
Zapisy drużyn dwuosobowych prowadzone będą na miejscu od godz. 9, a wpisowe wynosi 30 zł od jednego gracza. Turniej rozgrywany będzie w systemie siedmiorundowym (50 min runda). W ramach opłaty organizatorzy zapewniają: obiad, kawę oraz herbatę. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody oraz tytułowy puchar.

Opinie (6) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl