wiadomości

stat

Zagraj w hokeja na rolkach. Mata zamiast tafli w hali "Olivia"

Rolkowisko w Hali Olivia będzie czynne do końca lipca. W tym czasie odbędzie się kilka turniejów w hokeju na rolkach, w tym mistrzostwa Polski. Codziennie można przyjść potrenować po wcześniejszej rezerwacji.
Rolkowisko w Hali Olivia będzie czynne do końca lipca. W tym czasie odbędzie się kilka turniejów w hokeju na rolkach, w tym mistrzostwa Polski. Codziennie można przyjść potrenować po wcześniejszej rezerwacji. fot. facebook.com/PolishinlineHockey

W Hali Olivia można trenować hokej na rolkach. Dzięki inicjatywie HUKS Niedźwiadki Gdynia we współpracy z GKS Stoczniowiec, na głównym lodowisku rozłożono specjalną matę. Trenować można codziennie a godzina wynajmu obiektu kosztuje 200 zł dla całej grupy. 16 czerwca odbędą się tam eliminacje grupy północnej do mistrzostw Polski a od 21 do 23 czerwca finałowy turniej.Przypomnij sobie jak Mad Dogs Sopot przed rokiem zostali mistrzami Polski w hokeju na rolkachHokej na rolkach to letnia alternatywa dla fanów klasycznej dyscypliny, gdy zostaną rozmrożone lodowiska. Chętnie uprawiają go amatorzy, ale i dla zawodowych hokeistów to cenne urozmaicenie treningów. Gra się czterech na czterech, dwie połowy po 20 minut. Nie ma uwolnień i spalonych, nie można grać ciałem.

- Trzeba zaopatrzyć się w hokejowe rolki, które wyglądają jak łyżwy, ale mają płozy z kółkami. Kije są takie same jak w hokeju, ale inny jest krążek, który jest lżejszy i na plastikowych wypustkach. Poza tym gramy ubrani lżej, nie zakładamy wszystkich elementów hokejowego nakrycia. Nie nosimy kamizelek, a i spodnie są lżejsze - wyjaśnia Bartłomiej Wróbel, trener hokejowego klubu HUKS Niedźwiadki Gdynia.
To właśnie Niedźwiadki z pomocą prywatnych sponsorów oraz rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia szkółki, stoją za inicjatywą rozłożenia specjalnej maty do gry w hokeja na rolkach w Hali Olivia. We współpracy z GKS Stoczniowiec, drugi rok z rzędu udało się przemienić lodowisko w plac do gry w letniej odmianie ich ukochanej dyscypliny. Na używaną matę, którą sprowadzono z Austrii, składają się płytki z polipropylenu. Całość ma 1800 metrów kw.

- Dzięki pomocy wielu entuzjastów, którzy zrobili to społecznie, rozłożyliśmy ją w blisko 6 godzin, a więc znacznie szybciej niż rok wcześniej, gdy robiliśmy to po raz pierwszy - wyjaśnia Wróbel.

Jeszcze kilka lat temu brakowało miejsc do gry, przeczytaj jak radzili sobie amatorzy hokeja na rolkachRolkowisko będzie czynne do końca lipca od godz. 10 do 21. Jednorazowo przyjść może 30 osób, a koszt godzinnej rezerwacji to 200 zł dla całej grupy. Aby zarezerwować obiekt należy kontaktować się z Bartłomiejem Wróblem pod numerem telefonu 668 136 923.

- Zapraszamy nie tylko tych, którzy chcą pograć w hokeja, ale i tych, którzy chcą po prostu przyjść pojeździć na rolkach - mówi trener Niedźwiadków, w przeszłości hokeista GKS Stoczniowca.
Jeśli ktoś połknie bakcyla letniej odmiany hokeja, może spróbować dołączyć do jednej z drużyn występujących w Trójmiejskiej Lidze Hokeja Na Rolkach: FCDH Stoczniowiec, Lider Gdańsk, Grizzlies Gdynia, GKH Gdynia czy Mad Dogs Sopot. Ci ostatni to aktualni mistrzowie Polski. Okazję do obrony tytułu będą mieć w Gdańsku, bo od 21 do 23 czerwca Hala Olivia gościć będzie tegoroczny finał. Wcześniej, 16 czerwca odbędą się tutaj eliminacje grupy północnej. Natomiast od 12 do 14 lipca odbędzie się kolejna edycja amatorskiego turnieju 3-City In-Line Hockey Cup.

Opinie (17)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.