wiadomości

stat

Zagraj z dziećmi w planszówki - planuj weekend z dzieckiem

W kilkanaście różnych gier możecie zagrać w weekend w Muzeum Miasta Gdyni.
W kilkanaście różnych gier możecie zagrać w weekend w Muzeum Miasta Gdyni. fot. Ewa Szymańska

Za nami pierwszy, naprawdę mroźny tydzień ferii. Jeśli bawiliście się świetnie w czasie minionego tygodnia, nie zapominajcie, że w weekend też się dzieje wiele ciekawych rzeczy.W Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zobacz na mapie Gdyni odbędą się spotkania z grami planszowymi. Do dyspozycji będziecie mieli kilkanaście gier nie tylko planszowych, ale też karcianych czy strategicznych. Muzeum przygotowało gry dla zawodników już od drugiego roku życia, co nie znaczy, że rodzice lub dziadkowie będą się nudzić. Oprócz kultowego Chińczyka będą gry takie jak Pędzące żółwie, Fasolki czy Czarne historie. Uczestnicy nie muszą znać tych gier, na początku przewidzieliśmy krótkie wprowadzenie i wyjaśnienie zasad gry - zachęca Marcin Szerle, historyk. - Zapraszamy całe rodziny, przygotowaliśmy najciekawsze gry, jakie się ukazały, będą również nowości. Chcielibyśmy, żeby rodzinne spędzanie czasu przy grach wróciło do łask. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Grać można w sobotę i niedzielę od godz. 10.00 do 14.30.

Centralne Muzeum Morskie (Ołowianka 9-13) zobacz na mapie Gdańska zaprasza dzieci do odwiedzenie spichlerzy na Ołowiance. W sobotę będzie można wciąż udział w zajęciach przygotowanych specjalnie na ferie. Muzeum zaprasza na "Historie tęczą malowane" - zajęcia dla dzieci, na których rodzice mogą albo się bawić ze swoimi pociechami albo w tym czasie spokojnie zwiedzić wystawę. Na zajęciach dzieci wysłuchają wielu ciekawych opowieści związanych z historią Gdańska. Czy wiecie skąd na żurawiu wziął się diabelski ślad i co ma wspólnego z lenistwem pewnego murarza? Na to i wiele innych pytań odpowiedzą pracownicy muzeum. W ramach zajęć dzieci będą rozwiązywały różne zagadki oraz wykonają i ozdobią pierniczki z masy solnej. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od siedmiu lat, wstęp: 6 zł od dziecka. Sobota, godz. 10.00, zajęcia trwają dwie godziny.

W takie mrozy wielu z nas chętnie zaszyłoby się po prostu pod kocem, z herbatą w jednej ręce i książką w drugiej. No, ale jak się ma małe dzieci, szanse są na to dopiero wieczorem, albo kiedy dzieci są akurat na występach wyjazdowych. Można postarać się więc dzieci "zarazić" czytaniem. Pomoże nam w tym wydarzenie organizowane przez Cafe Fikcja (al. Grunwaldzka 99/101 zobacz na mapie Gdańska) akcja czytelnicza organizowana przez całe ferie, również w soboty. Marta Ellert z Muzeum Historycznego Miasta Gdańska przeczyta książkę pt. "Nie płacz, Koziołku". Jeśli komuś zrobi się nieco smutno po wysłuchaniu tej historii, to nie na długo. Następną czytaną książką będzie bardzo zabawną fińska bajka pt. "Wilhelmina i Aksamitny nosek". Sobota, godz.12.00. Wstęp bezpłatny.

Mali naukowcy będą mogli odkrywać świat w gdańskim EduParku (ul. Trzy Lipy 3) zobacz na mapie Gdańska i gdyńskim EduFun (ul. 10 lutego 21/2) zobacz na mapie Gdyni. EduPark zaprasza na warsztaty rodzinne pt. "Fizyka Magika". Czym różni się magia od fizyki? Ta druga jest prostsza, ale równie efektowna. Udowodnią to prowadzący zajęcia, pokażą wam np. jak sprawić, aby rodzynki... zatańczyły. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od piątego roku życia. Sobota, godz. 10.30 i 12.00, wstęp: 15 zł od uczestnika.

Gdyński EduFun proponuje małym odkrywcom trzy tematy zajęć. W sobotę o godz. 11.00 będzie to warsztat z bańkami mydlanymi. Maluchy nauczą się, jak się robi bańki, z czego są zrobione i dlaczego każda bańka mydlana musi w końcu pęknąć. O godz. 12.00 odbędą się warsztaty kryminalistyczne, dzieci będą musiały rozwikłać sporo zagadek i wyjaśnić wiele tajemnic. W niedzielę o godz. 14.00 zrobi się trochę wybuchowo, bo na warsztatach powstaną i wybuchną małe gejzery a o godz. 15.00 dzieci zbadają swoje własne DNA. Wstęp: 12 zł od dziecka. Zajęcia dla dzieci pięcioletnich i starszych.

Opinie (24) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.