• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zajęcia i treningi sportowe online. Gdzie i jak się zapisać, ile to kosztuje?

Rafał Sumowski
9 maja 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 
W obecnym czasie musimy zamienić sale i kluby fitness na własne mieszkania. W zajęciach sportowych z instruktorami można jednak uczestniczyć online. W obecnym czasie musimy zamienić sale i kluby fitness na własne mieszkania. W zajęciach sportowych z instruktorami można jednak uczestniczyć online.

Trójmiejskie kluby fitness, studia jogi i szkoły tańca przygotowały bogatą ofertę zajęć online. Można zapisać się na jednorazowe zajęcia, wykupić miesięczny karnet lub konkretne kursy. Przed komputerem można ćwiczyć zarówno podczas transmisji na żywo, jak i korzystać z wcześniej przygotowanych materiałów. Ceny zaczynają się od kilkunastu złotych. Poniżej nasze propozycje. W opiniach dzielcie się swoimi doświadczeniami w tym temacie.Sport i rekreacja w Trójmieście - sprawdź, kto działa onlineCzy korzystałe(a)ś z możliwości treningów online?

Otwarcie fitness klubów i siłowni przewidziane jest na czwartym etapie przywracania aktywności sportowej, którego data nie została jeszcze określona. Jednak nie oznacza to, że ta branża zupełnie umarła. Wiele klubów oferuje zajęcia online.

Poniżej przedstawiamy wybrane przez nas formy takiej aktywności, które regularnie można wykonywać po wykupieniu karnetów lub jednorazowych zajęć. Dzielcie się swoimi opiniami, polecajcie też inne miejsca, jeśli uważacie, że są tego warte.

Najlepszy trener osobisty - oceny użytkownikówGood Luck Club

Good Luck Club oferuje 35 godzin różnorodnych zajęć tygodniowo. 50-minutowe sesje obejmują treningi: body shape, obwodowy, joga, dance, zdrowy kręgosłup, pilates, tabata, cardio + brzuch, turbo spalanie, brzuch + uda + pośladki, brzuch + stretching czy trwający dwie godziny maraton fitness. Internetowe zajęcia zaczynają się najwcześniej o godz. 10, a kończą najpóźniej o godz. 21.

Trenuj w domu z Good Luck Club.Tygodniowy dostęp do treningów online kosztuje 50 zł, zaś za miesięczny dostęp trzeba zapłacić 149 zł. Istnieje możliwość zakupu jednorazowego dostępu na konkretne zajęcia w cenie 15 zł. Cena pojedynczego wejścia z użyciem kodu "trojmiasto" wynosi 9,90 zł. Zajęcia odbywają się przez komunikator Google Meet. Ci, którzy zdecydują się na abonament, dostają dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie można odtworzyć zajęcia, które już się odbyły.

- Wszyscy uczestnicy treningów mają możliwość widzieć się wspólnie na ekranie, dzięki czemu instruktor może udzielać indywidualnych wskazówek. Nie jest to jednak wymagane i chętni mogą ćwiczyć nie pokazując się pozostałym uczestnikom - wyjaśnia Małgorzata Chojka, menedżer Good Luck Club.

Czy fitness i siłownie można otworzyć szybciej?Zakład KulturalnyZajęcia z tańca współczesnego prowadzi Natalia MurawskaZakładu Kulturalnego. Treningi odbywają się co piątek o godz. 18 za pośrednictwem aplikacji Zoom. Zajęcia trwają godzinę i kosztują 20 zł. Zgłoszenia można dokonać e-mailowo pod adresem biuro.zakladkulturalny@gmail.com.

UpgradeStudio treningu personalnego i sztuk walki Upgrade ma w ofercie online trwające 55 minut zajęcia: trening multipersonalny, joga od początku dla starszych i młodszych, brazylijskie pośladki, fight club, joga, bodybuilding junior, taekwondo junior i taekwondo kids. Zajęcia grupowe według ustalonego grafiku od minimum trzech osób to koszt 150 zł za dwa zajęcia w tygodniu przez miesiąc. Treningi personalne odbywają się w indywidualnie ustalanych godzinach. Treningi odbywają się głównie za pośrednictwem aplikacji Zoom.

Body and MindStudio Jogi i Terapii Naturalnych Body and Mind przygotowało grupy zamknięte na portalu Facebook. Po wykupieniu karnetu na miesiąc (od 80 zł do 180 zł - w zależności od formy zajęć), bądź jednorazowego dostępu (25 zł lub 30 zł), można otrzymać dostęp do jednej lub kilku z nich: zdrowy kręgosłup, pilates, joga klasyczna, joga na krześle i joga stretch.

W tym wypadku nie są to treningi "na żywo". Każdy ćwiczy, kiedy chce i ile razy chce. W każdej z grup pojawia się co tydzień nowy film przygotowany przez instruktorkę. Korzystać można także z tych, które zamieszczono już wcześniej.

- Nagrania trwają tyle, co właściwe zajęcia, a więc nawet 90 minut. Wykupując karnet otrzymujemy miesięczny dostęp do nagranych wcześniej filmów, a przy dostępie jednorazowym czas wynosi trzy dni - wyjaśnia Iwona Brzezińska właścicielka, Body and Mind.

Marina Wellness CenterMarina Wellness Center w ofercie ma zajęcia Zdrowy kręgosłup, które odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 10:30. Treningi prowadzi Agnieszka Piątek. Karnet na 10 sesji kosztuje 99 zł, a na pięć - 50 zł. Szczegóły dotyczące płatności i dostępu do zajęć można uzyskać pod adresem e-mail biuro@marinawellness.pl lub na portalu Facebook.

- Zajęcia odbywają się przez transmisję na żywo za pośrednictwem Facebooka i trwają około 45 minut - mówi Aneta Moczyńska z Marina Wellness Center.

Dance AtelierDance Atelier zaprasza na wirtualne zajęcia taneczne. Od poniedziałku do czwartku od godz. 18 odbywają się zajęcia: Salsa Styling, Izolacje, Technika tańca, Salsa footwork, Bachata styling and footwork, Salsa solo, Bachata solo, Pachanga and Cha cha cha, Stay sexi, Bachata Dominicana, Spin class, Mambo moderno, Kizomba ladies styling i Taniec towarzyski.

Z dostępnego grafiku wystarczy wybrać dowolne zajęcia i wysłać zgłoszenie na adres e-mailowy biuro@danceatelier.pl wraz z potwierdzeniem przelewu. Zajęcia odbywać się będą na żywo za pośrednictwem Facebooka, a każde z nich będą jeszcze dostępne do ponownego odtworzenia do niedzieli, do godz. 12. Pojedyncza lekcja to koszt 15 zł, miesięczny karnet bez ograniczeń - 199 zł. Można też wybrać pakiet czterech lub pięciu zajęć w tygodniu, które kosztują odpowiednio 50 lub 60 zł.

- W grafiku mamy 14 godzin zajęć w tygodniu, każde trwają około 60 minut. Odbywają się w grupach od ośmiu do 30 osób. Chcemy uświadamiać jak ważny jest ruch, dlatego w naszej ofercie są zarówno kursy od podstaw, jak i te dla bardziej zaawansowanych, a także ogólnorozwojowe, takie jak zajęcia z izolacji i techniki - mówi właścicielka studia, Barbara Materka.

Dance AvenueDance Avenue prowadzi kursy online za pośrednictwem grupy na Facebooku oraz aplikacji Zoom. Zajęcia ConfiDance przygotowane przez wicemistrzynię świata i wielokrotną mistrzynię Polski w salsie Monikę Grzelak odbywają się we wtorki i czwartki od godz. 19 do 20:15. Za pakiet na kurs składający się z czterech zajęć zapłacimy 99 zł.

- Realizujemy budowanie pewności siebie poprzez taniec i pokazujemy jak taniec może pomóc w życiu prywatnym. Na zajęciach nie brakuje elementów gry aktorskiej. Każdy z treningów zostaje później zapisany na grupie i można do niego wrócić - mówi Monika Grzelak.
Aby zapisać się należy wysłać e-maila ze zgłoszeniem na adres biuro@danceavenue.eu i podać imię i nazwisko, adres e-mail pod którym zarejestrowano konto na Facebooku i dołączyć potwierdzenie przelewu.

SiemankoStudio tańca Siemanko daje możliwość uczestniczenia w ponad 20 różnych zajęciach online, nie tylko tanecznych.

- Style jakie znajdziecie w Siemanko to przede wszystkim dancehall i hip-hop, na których fundamencie powstało studio. Prowadzimy również Zajęcia Baletowe dla dzieci do 5 lat, oraz Taniec Współczesny dla młodzieży i dorosłych, Twerk, High Heels, Videoclip Dance i Choreo. Jednak oferujemy również zajęcia Stretchingu, które przynoszą ulgę i wzmocnienie nie tylko tancerzom. Zajęcia są dostosowane do wszystkich poziomów zaawansowania, dla młodzieży oraz osób dorosłych. Jedynie zajęcia Roztańczenia Baletowego dedykujemy dzieciom w wieku od trzech do pięciu lat, w których z powodzeniem mogą uczestniczyć też rodzice - wyjaśnia Sara Chont, menedżer Studia Siemanko.
Większość zajęć transmitowana jest dzięki rozszerzonej aplikacji Zoom, gdzie uczestnicy mogą widzieć siebie wzajemnie, ale mają możliwość wyłączenia podglądu swojej kamery. Część treningów, które są bardziej wymagające (choreografie) odbywa się podczas transmisji live na zamkniętym profilu na Instagramie, gdzie uczestnicy widzą jedynie instruktora. Koszt pojedynczych zajęć to 14,99 zł. Za nielimitowaną liczbę zajęć przez pięć dni należy zapłacić 59 zł.

Zobacz przykładowy trening taneczny online od Siemanko
Miejsca

Wydarzenia

Opinie (37) 2 zablokowane

 • Ćwiczyłam online z Martyną z Good lucka, fajnie, polecam - ciekawi mnie też oferta zakładu kulturalnego, zawsze chciałam skorzystać, ale mam do nich kawałek drogi, ktoś próbował? Albo ktoś korzystał z innej propozycji i coś poleca?

  • 1 20

 • Chyba żartują (1)

  Musiałbym nieźle je..nąć głową o coś twardego aby płacić za taki trening. Śmieszni "trenerzy" ciągną kasę z frajerów. No ale dziś jest to trendy. Jeszcze trochę a będziemy mięli tych trenerków więcej niż np. piekarzy czy pielęgniarek.

  • 43 11

  • Myślę, że musisz się tam w głowę... ze dwa razy, bo płacisz za napoje, a woda w kranie jest za darmo. To trzeba być beretem.

   • 1 3

 • Jak ktoś jest zżyty ze swoim instruktorem, klubem, trenuje coś niepopularnego - to czemu nie.
  W każdym innym przypadku - wszystko jest do wyszukania na YT. Najtrudniejsze to znaleźć motywację.

  • 35 3

 • Po co za to płacić? (3)

  Pełno jest darmowych filmów w internecie, na YT i nie tylko. Koła nie wymyślą, dla przeciętnego człowieka, to jest jest dostępne, wystarczy aż nadto.
  Pieniądze przeznaczcie na oszczędności na gorsze czasy.
  Miłej soboty.

  • 41 5

  • bo jak się zapłaci to lepsze efekty są jednak

   • 1 3

  • Ponieważ Good Luck postanowiło nadal pobierać kasę za karnety (1)

   To tylko wyjście z sytuacji - udostępniamy wam bardzo drogie treningi za darmo! Inni muszą płacić 150 zł (już widzę jak ktoś płaci), a wy w ramach karnetu macie za darmo!

   • 2 0

   • nie tylko goodluck

    Calypso też, Total Fitness też (chociaz oni udostępniają opcje), nawet śmieciarski Premium Gym

    • 2 0

 • Co kto lubi

  Jest chyba sporo ofert... w Gdańsku fajne prozdrowotne zajęcia też ma online Nova Active z Moreny, trochę zdrowego ruchu pod okiem rehabilitanta... to nie siłownia

  • 3 5

 • Onlajn trening? To nie macie jołtuba w laptopie? Płacić jeszcze..

  • 15 3

 • po takim treningu koniecznie abonament na fizjoterapię (3)

  źle wykonane ćwiczenia bez nadzoru często skutkują poważnymi kontuzjami. Pokazywanie układów tanecznych bez lustra domu to jest prosta droga do operacji.

  • 16 5

  • Fizjoterapeuci juz przyjmuja.

   Tak, ze spoko.

   • 1 1

  • Niedługo to nie będzie można nawet na rowerze po lesie pośmigać bez trenera - bo kontuzja murowana. Już nie mówię o tańcowaniu w domu...

   • 3 0

  • Ja tańczę tylko wolne i to jak wypiję.

   • 2 0

 • Płatne treningi z internetu trenerów z klubów? :) Treningów w necie są juz miliony !!Za Darmo!! (1)

  Ostatnio nawet gwiazdy olimpiady organizowały je bezpłatnie!!

  • 27 1

  • Haha, ty to dopiero jesteś gwiazda olimpiady :). Wodę też masz za darmo w kranie, a ludzie jednak kupują. Jak Cię nie stać to nie korzystaj, a tutaj pokazujesz, że ci zaraz żyłka pęknie.

   • 1 6

 • oboże... jak ja to czytam to mi się jakoś tak dziwnie robi, nie żebym się czepiał (1)

  serio. Każdy robi jak chce. Ale. Płacić za online ? Serio. Ja trenuje street workout. Od jakiegoś czasu. 3 razy w tygodniu. W internecie jest tyle planów, tak łatwo to ogarnąć. Machanie żelastwem lub podnoszenie samego siebie to jest naprawdę proste jak konstrukcja cepa !!!! To nie fizyka kwantowa. Z grubsza : poniedziałek klata i ręce , środa barki i plecy brzuch , piątek to co poniedziałek / środa lub np nogi. Można też trenować to co nasze ciało robi czyli podnosi coś ciężkiego, ciągnie, podciąga się , biega, skacze i tak dalej. (crossfit...) Wystarczy poczytać. Nie jestem ekspertem, jest dużo czytadeł.

  • 19 2

  • Haha street workaout. Kolejny korpo lanser

   Ja podciągamy się na drążku 3 razy w tygodniu. Robię to na siłowni pod chmurką pier..olona. Zaden tam street workaout i sro-sfit. Musimy na dole dodawać angielski nazwy dla zrobienia otoczki lansu?

   • 5 1

 • Ryczące 30tki z kotem i ich sposób na lans w towarzystwie z korpo:) (3)

  • 20 4

  • (2)

   Nie mam kota :(

   • 4 4

   • mrrrr ;)

    • 0 0

   • Nie mam kota

    A właśnie że masz a mam właśnie zajęcia dla takich fit , wypielić 1 hektar truskawek , adres Banino plus taki że co zjesz podczas pracy to twoje , ana fajrant jedna kobiałka do domciu . Wszystkie tak zwane [] to lipa , a w korpo zostaniesz lanserką numero 1.

    • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

31. Lato Teatralne: Warsztaty tańca izraelskiego

warsztaty, kurs tańca

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: szmaragdowe Jezioro Głębokie

25-40 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane