wiadomości

stat

Zakończyła się przebudowa Hipodromu


Sopocki Hipodrom - po trwającej przez długie miesiące modernizacji - zaczyna tętnić życiem. Od początku tygodnia trwa przeprowadzka pensjonariuszy do nowej, sportowej części obiektu, w środę zaś odebrano pozwolenie na użytkowanie dużej ujeżdżalni.Jeździsz konno?

tak, to moja pasja 18%
zdarzało mi się, ale sporadycznie 21%
nie, ale chciał(a)bym spróbować 23%
nie, zupełnie mnie to nie interesuje 38%
zakończona Łącznie głosów: 550
W ramach inwestycji - poza rozbudową hali ujeżdżalni - powstały m.in. duża stajnia rekreacyjna oraz stajnie sportowe, kompleks hipoterapii, sanitariaty i budynek socjalny. Poprawiono także tor, na którym odbywają się wyścigi oraz odrestaurowano zabytkową trybunę (ona akurat do użytku oddana została już latem). Wszystko za 62 mln zł (40 proc. tej kwoty pochodziło z unijnych dotacji).

Pierwotnie zakładano, że rewitalizacja Hipodromu zakończy się w 2012 roku. Inwestycję opóźnił jednak spór z pierwszym wykonawcą prac - firmą Doraco. Już w trakcie prac wysłała ona do inwestora ponad sto uwag dotyczących projektu, na podstawie którego przebiegała modernizacja. Zażądała też aneksu do umowy i zwiększenia kwoty kontraktu. Ostatecznie firma zeszła z placu budowy, a sprawa trafiła do sądu. Hipodrom domaga się od Doraco 4,5 mln zł. Postępowanie wciąż trwa.

- Drugi wykonawca, czyli NDI, wykonał wszystkie prace na podstawie tego samego projektu, którym dysponowało Doraco. Okazało się więc, że nie tylko można było na jego podstawie prowadzić prace, ale też otrzymać później odbiory i pozwolenia na użytkowanie - mówi Magdalena Rutkowska, prezes miejskiej spółki Hipodrom Sopot.

Obecnie - poza przeprowadzkami użytkowników obiektu do nowych pomieszczeń, stajni i hal - na terenie Hipodromu trwają ostatnie kosmetyczne zabiegi przed pierwszymi wyścigami - sadzone są m.in. krzewy. Niedługo otwarte zostać mają także: restauracja, sale konferencyjne i pokoje gościnne.

Pierwsze zawody w skokach przez przeszkody na terenie zmodernizowanego Hipodromu odbędą się już 16-17 listopada. - Będzie to test dla obiektu, na razie więc będzie to impreza o charakterze regionalnym. Chcemy zobaczyć, czy wszystko będzie działać, jak należy - mówi Rutkowska.

Oficjalne otwarcie Sopockiego Hipodromu po remoncie zapowiadane jest na 1 grudnia.

Materiał archiwalny

Przebudowa Hipodromu widziana z żurawia wieżowego.

Opinie (64) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.