Pobiegnij do źródeł. Ruszyły zapisy

Wpisowe do biegu na 10 km z pomiarem czasu wynosi 29,99 zł. W rodzinnym starcie na 3 km pobiec można bezpłatnie. Zapisy trwają do 3 czerwca.
Wpisowe do biegu na 10 km z pomiarem czasu wynosi 29,99 zł. W rodzinnym starcie na 3 km pobiec można bezpłatnie. Zapisy trwają do 3 czerwca. fot. trojmiasto.tv

Ruszyły zapisy do 6. Biegu do źródeł, który 15 czerwca o godz. 12 odbędzie się w Parku Jelitkowskim. Uczestnicy rywalizować będą na dystansach 3 i 10 km, a imprezie towarzyszył będzie rodzinny piknik. Wpisowe na dłuższym wynosi 29,99 zł a każdy zgłoszony otrzyma koszulkę techniczną. Wpisowe na krótszy, rodzinny bieg jest bezpłatne. Zapisy potrwają do 3 czerwca.Zapisz się do startu na 3 lub 10 kmBieg do źródeł organizowany jest co roku przez Gdańską spółkę wodociągową GIWK. W tym roku okoliczności są szczególne. Organizator obchodzi piętnaste urodziny. 15 czerwca w Parku Jelitkowskim odbędą się jubileuszowe biegi na dwóch dystansach - 3 i 10 km oraz piknik w wodnym klimacie. Wszyscy, którzy zapiszą się do startu, otrzymają niebieskie koszulki techniczne. GIWK zachęca, aby ubrać je na bieg.

- Chcemy być niebiescy, by podkreślić wodociągowy klimat imprezy. Stąd nasza prośba do biegaczy o wystąpienie w stroju sportowym tego koloru. Wyobrażamy sobie pamiątkowe, urodzinowe zdjęcia, na których wszyscy nawiązujemy do barw bliskich naszej misji "Woda dla pokoleń" - podkreśla Jacek Skarbek, prezes spółki.

Przeczytaj regulamin bieguBieg główny, na dystansie 10 km, wystartuje w samo południe. Na tej trasie zawodnikom mierzony będzie czas. Dla tych mniej wprawionych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem lub chcą integrować się startując wspólnie z rodziną i przyjaciółmi organizator przygotował bieg na 3 km. Odbędzie się on o godz. 11 bez pomiaru czasu.

Trasa biegów znajduje się w malowniczym, zielonym pasie nadmorskim i ciągnie się wzdłuż źródeł wody pitnej (zdrojów ulicznych i studni ujęcia wody Czarny Dwór).

Zobacz film z ubiegłorocznego Biegu do źródełDla startujących przygotowano atrakcyjne nagrody. Najszybsi w biegu na 10 km wygrają wartościowe bony do sklepu sportowego. Wśród biegaczy rodzinnych rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Ambasadorem biegu jest Marcin Urbaś, uczestnik igrzysk olimpijskich, halowy mistrz Europy na 200 m z 2002 roku, ikona polskiej lekkoatletyki. Spotkanie z mistrzem to jeden z tegorocznych prezentów dla zawodników biegnących do źródeł. Urbaś przyjedzie do Gdańska z radami zarówno dla początkujących biegaczy, jak i dla amatorów sportów biegowych, którzy już trenują.

Charakterystycznym elementem biegu do źródeł są ciekawe atrakcje piknikowe. W tym jubileuszowym roku, w Parku Jelitkowskim zagości wyjątkowy, wodociągowy klimat. Wszystko za sprawą wodnej gry oraz ciekawych warsztatów. Gra dostosowana jest do różnych grup wiekowych. Jej uczestnicy będą zmagać się z kilkunastoma ciekawymi konkurencjami, udowadniając jednocześnie, jak dobrze znają dziedzinę, którą zajmuje się GIWK - organizator imprezy. Wśród zadań znajdą się zarówno konkurencje ruchowe (wodny crossfit i wodociągowa sztafeta), kreatywne oraz dotyczące wiedzy o działalności wodociągów. Strefa warsztatowa zaprosi do wspólnego przygotowywania smakowych lodów, dekorowania domu w myśl zasady "zero waste" oraz poznawania wodnej sztuki.

Atrakcją specjalną pikniku będzie pokaz taneczny Tomka Barańskiego, trenera "Tańca z gwiazdami" i "Dancing with the Stars", uczestnika programu "You can dance. Po prostu tańcz". Na scenie zobaczymy specjalny show taneczny inspirowany ruchami wody. Na finał imprezy GIWK zaprosi gdańszczan i wszystkich uczestników 6. Biegu do źródeł do wspólnego, urodzinowego, wodnego tańca. Organizatorzy mają nadzieję, że choreografia na długo zostanie w pamięci mieszkańców. Wszyscy tancerze zostaną uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu i filmiku.

Opinie (5) 1 zablokowana

 • bedzie trasa z atestem PZLA?

  ostatnio to róznie bywało z tymi 10 km

  • 0 2

 • I kasa (1)

  • 1 0

  • Na boso i tyłem to coś

   • 0 0

 • zapisz się na bieg i daj zarobić organizatorowi

  • 2 1

 • To skandal Miejska spólka dorabiajaca sie na krwawicy mieszkanców organizuje impreze i jeszcze kaze mieszkancom za nią płacic!

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sopot Beach Rugby 2021
Sopot Beach Rugby 2021
turniej
lip 31
sobota, g. 10:00
Sopot
Samodzielny Harpuś 66 - Park Reagana
Samodzielny Harpuś 66 - Park Reagana
bieg, impreza na orientację
lip 31-8.08
g. 11:00
Gdańsk, Pomorski Klub Orientacji Harpagan
Warsztaty boogie
Warsztaty boogie
kurs tańca
lip 31-1.08
sobota - niedziela, g. 10:00 - 14:30
Gdańsk, Swing Revolution

Forum