• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zaplanuj aktywny weekend w Trójmieście

ras.
25 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 5 lat) 
W Trójmiejście nigdy nie brakuje zarówno stałych, jak i okazyjnych sportowych atrakcji na weekend. W Trójmiejście nigdy nie brakuje zarówno stałych, jak i okazyjnych sportowych atrakcji na weekend.

Amatorskie zawody w chodzie sportowym, wyścig pływacki, turniej siatkówki plażowej, warsztaty rolkarskie, zawody dla biegaczy, również dla tych bardziej wymagających. W Trójmieście w weekend nie grozi nam nuda, więc jeśli jesteś fanem aktywności sportowej lub dopiero się do niej przymierzasz, koniecznie zapoznaj się z propozycjami na najbliższe dni.W sobotę odbędzie się trzecia, ostatnia odsłona tegorocznego Timex Cup 2017, czyli wyścigu pływackiego dookoła molo w Sopocie. Zmagania zaczną się w samo południe, a bezpłatne zapisy będą prowadzone w godz. 9:00-11:30, na plaży, przy barze Rybitwa, wejście nr 23.

Po raz piąty wszyscy chętni będą mogli spróbować sił w chodzie sportowym podczas Chodu z Listonoszem na dystansie 1000 metrów. Prolog 52. Festiwalu Chodu - Pucharu Poczty Polskiej odbędzie się w sobotę o godz. 14:35. Start na Podwalu Staromiejskim przy pomniku "Tym, co za Polskość Gdańska". Bezpłatne zapisy internetowe prowadzone są do piątku do godz. 23:59. Czas na ukończenie trasy to 20 minut, więc spokojnie poradzą sobie z nią nawet najmłodsi.

Tego samego dnia już po raz siódmy odbędzie się Bieg Morskiego Komandosa. W biegu głównym, liczącym 21 kilometrów trasy przez piaski, błota, kanały oraz dwa katorżnicze tory przeszkód weźmie udział blisko 1000 osób. Początek zmagań o godz. 4:40, a zapisy zostały już zamknięte. Impreza jest rozbita na dwa dni. W niedzielę odbędą się Operacja Rekrut oraz Bieg Małego Komandosa. Do nich można dopisać się w biurze zawodów, tuż przed startem. Impreza odbędzie się w Adventure Park Gdynia Kolibki.

Również w sobotę, w godz. 11-15 odbędzie się impreza gdańskiego MOSiR Aktywuj się w Krainie Zabawy. Wystarczy wybrać się do Parku Reagana. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich mieszkańców Gdańska, niezależnie od wieku. Dla całych rodzin przewidziane są gry zręcznościowe i zabawy z piłką prowadzone przez animatorów oraz liczne konkursy. Na najlepszych czekać będą nagrody i upominki. Najmłodsi będą mogli wyszaleć się na dmuchanych zjeżdżalniach, zamku do skakania i w basenie z piłkami. Będzie okazja do puszczania ogromnych baniek mydlanych i przemiany w ulubionych bohaterów z bajek w kąciku, gdzie będzie można pomalować sobie buźki. Wielbiciele intensywniejszych, tanecznych ruchów z pewnością chętnie dołączą do tańczących zumbę. Każdy będzie mógł spróbować i nauczyć się nowych kroków pod okiem doświadczonych instruktorów. Magdalena Soszyńska ze studia Dance Academy, poprowadzi lekcję tańca i zaprezentuje na scenie specjalny jego pokaz. Swój sprzęt, wykorzystywany na co dzień do zabezpieczenia kąpielisk zaprezentują gdańscy ratownicy. Tu również najmłodsi będą mogli zarówno pobawić się, jak też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Jak co tydzień, także w sobotę, o godz. 9 można wziąć udział w jednym z trzech rozgrywanych w tym samym czasie biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak co tydzień ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

O godz. 9:30 odbędą się natomiast cykliczne zajęcia BiegamBoLubię. W Gdańsku można przystąpić do nich na stadionie AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Kazimierza Górskiego oraz przy Stadionie Energa Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Udział jest bezpłatny.

Osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem lub aktywnością fizyczną w ogóle, powinny zajrzeć na molo w Brzeźnie. Bezpłatne zajęcia Run Beach Morning odbywają się tam co niedzielę o godz. 9. Uczestnicy biorą udział w delikatnym marszobiegu po plaży na dystansie maksymalnie 5 km. Treningom sprzyja także szczytny cel. Promują zbiórkę pieniędzy na asystor kaszlu dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum Dla Dzieci. Pieniądze można wpłacać na konto 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236 z dopiskiem Kaflator dla Hospicjum. Do niedzieli zbiórkę można wesprzeć także wysyłając SMS na nr 73643 o treści SERCE.

Na obiekcie w Letnicy cyklicznie w każdą sobotę odbywają się warsztaty rolkarskie. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW ze Szkoły Rolkowej Roll4all. Można dołączyć do nich bezpłatnie w godz. 11-12. Punkt zbiórki znajduje się przy wejściu do Fun Areny.

Emocji nie zabraknie dla fanów siatkówki plażowej. W niedzielę rozegrany zostanie ostatni z dziewięciu turniejów Nikon Cup, w których mogą zmierzyć się wszyscy bez względu na wiek i płeć. Bezpłatne zapisy przy molo w Brzeźnie przed zmaganiami, godz. 11-11:30.
ras.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (1) 1 zablokowana

  • "nigdy nie jest za późno"

    na sport

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rowerowy Potop AZS

519 zł
rajd / wędrówka

Rodzinne warsztaty weekendowe: Frania, Bronek i codzienne wyzwania

10 - 15 zł
warsztaty, zajęcia rekreacyjne

Dzień Otwarty Murawy

dni otwarte

Forum

Najczęściej czytane