wiadomości

stat

Zawody Drużyn Ratowniczych o Puchar Dyrektora MOSiR Gdańsk

fot. Marek Zienkiewicz

To stała pozycja w letnim kalendarzu MOSiR Gdańsk. Już po raz czternasty odbędą się zawody drużyn ratowników wodnych. Miejscem rywalizacji w najbliższą niedzielę o godzinie 13.00 będzie akwen przy molo w Brzeźnie. Gwarantowane większe atrakcje niż w znanym serialu "Słoneczny patrol", gdyż popisy ratowników będą przede wszystkim autentyczne.Najlepsi ratownicy z Trójmiasta zaprezentują doskonałe wyszkolenie i umiejętności, które procentują w ich codziennej pracy. Do zawodów Drużyn Ratowniczych o Puchar Dyrektora MOSiR w Gdańsku zaproszono reprezentacje kąpielisk z Gdyni, Sopotu oraz Jelitkowa, Brzeźna, Stogów i Sobieszewa. Tytułu z ubiegłego roku bronić będzie ekipa z Gdyni. Rywalizacji patronuje trojmiasto.pl.

Widowiskowe zawody rozpoczną się 15 sierpnia 2010 r. o godzinie 13:00, po prawej stronie molo w Brzeźnie. Przed ratownikami sześć wymagających konkurencji, w których ważna jest siła, szybkość, a także spryt: bieg połączony z pływaniem rzut rzutką do celu akcja ratownicza z bojką wyścig łodzi wiosłowych akcja ratownicza z kołowrotkiem zdobywcy molo /wyścig pływacki/.

Dla drużyn, które staną na podium gdańskich zawodów przewidziane zostały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, partnera głównego zawodów.

Impreza jest też doskonałą okazją dla mieszkańców Trójmiasta oraz turystów do podziękowania dzielnym ratownikom za ich ofiarną, codzienną służbę na kąpieliskach. Wszystkie ekipy liczą na gorący i liczny doping publiczności, dla której molo będzie najwygodniejszym miejscem do śledzenia zmagań.

Gospodarze największe nadzieje pokładają w paniach. Reprezentacja Gdańska tydzień temu zajęła czwarte miejsce w IX Mistrzostwach Ratowników Nivea WOPR, które odbyły się w Ustroniu Morskim.

Ze względów zdrowotnych konieczna była zmiana w składzie gdańszczanek, Zuzannę Ratkowską zastąpiła Anna Dreslerska. Ponadto występowały: Emilia Miszewska, Monika Pszczolnik, Monika Dolega, Dominika Stacewicz, Aleksandra Kubik.

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl