• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zawody halowe JumpOFF

Zapraszamy na zawody w skokach przez przeszkody rozgrywane na Hali Pomarańczowej na Hipodromie. JumpOFF to zawody cyklicznie rozgrywane na hali Hipodromu. Sezon rozpoczyna się w październiku a kończy w marcu, kiedy to rozgrywany jest uroczysty finał cyklu.

Ideą zawodów JumpOFF Hipodrom jest umożliwienie zawodnikom regularnych startów w sezonie zimowym, dzięki czemu mogą cały czas szlifować swoje umiejętności i przygotowywać się do startów w zawodach wyższej rangi. W czasie kolejnych eliminacji zawodnicy zbierają punkty, za których sumę w finale mogą odebrać premie finansowe. Takie zawody są zatem dla zawodników doskonałą wprawą przed startami w imprezach o randze ogólnokrajowej i mistrzowskiej.

Kibicowanie na takiej imprezie nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia. W ramach zawodów rozgrywanych jest wiele konkursów o różnym stopniu trudności. Wysokość przeszkód w danym konkursie określa jego trudność, zaś zadaniem zawodnika i konia jest pokonanie wszystkich przeszkód bez zrzutek i w określonym czasie. Za każda zrzutkę oraz za przekroczenie czasu naliczane są punkty karne. Wygrywa ta para, która jest najdokładniejsza (brak zrzutek) i równocześnie najszybsza.

Przeszkody w każdym konkursie różnią się nie tylko wysokością, ale też kolejnością. Przy każdej przeszkodzie jest numer, dlatego zawodnicy przed rozpoczęciem konkursu oglądają trasę i uczą się kolejności, w jakiej muszą pokonać parkur.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl