wiadomości

Squash w szczytnym celu. Dołączysz?

Olimpijczyk z Londynu i Rio de Janeiro Łukasz Przybytek zaprezentuje umiejętności w turnieju squasha.
Olimpijczyk z Londynu i Rio de Janeiro Łukasz Przybytek zaprezentuje umiejętności w turnieju squasha. fot. Beata Zarach

Przerwę pomiędzy sezonami trójmiejscy żeglarze postanowili spędzić m.in. na turnieju i lekcji... squasha. Nie będą to zwykłe zawody, ponieważ zebrane wpisowe zostanie przekazane na charytatywny cel. Wynosi ono 70 zł od osoby, a zgłaszać można się do 4 lutego, czyli do dnia imprezy. Odbędzie ona się w klubie Hedonia w Gdańsku.Zima jest dla żeglarzy okresem czekania na nowy sezon - chyba że płynie się akurat samotnie lub w regatach dookoła świata. Nie oznacza to jednak, że osoby je uprawiające lubią bezczynnie spędzać czas wolny. Wręcz przeciwnie, dlatego też spotkają się 4 lutego na North Sails Squash Day w gdańskim klubie Hedonia Squash.

SQUASH TO SPORT DLA POZYTYWNIE NASTAWIONYCH LUDZI - MÓWI KOLEJNY BOHATER CYKLU SPORT TALENT

Może wziąć w nim udział każdy, kto posiada ID ISAF żeglarza. Wystarczy wypełnić internetowy formularz. Można wybrać opcję, czy chce się wziąć udział w turnieju, czy tylko w lekcji squasha, a następnie dokonać wpłaty wpisowego. Tak dla jednej, jak i drugiej opcji wynosi ona 70 zł. Konieczne jest przesłanie dowodu wniesienia opłaty wpisowej oraz skanu patentu żeglarskiego lub licencji żeglarskiej na info@pl.northsails.com. Dokumenty te można również okazać na miejscu.

- W sierpniu żeglowałem w Rio w klasie 49er, a teraz zapraszam na turniej squasha - mówi Łukasz Przybytek, który razem z Pawłem Kołodzińskim zajęli podczas ostatnich igrzysk olimpijskich 8. miejsce.
Sam oczywiście znajduje się na liście startowej. Jest na niej obecnie 13 osób. Każda zadeklarowała swój udział w turnieju.

PODSUMOWANIE STARTU SPORTOWCÓW TRÓJMIEJSKICH KLUBÓW W LETNICH IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH 2016

Wpisowe należy wpłacać na konto Fundacji Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki. Dlaczego? Ponieważ turniej ma charakter charytatywny. Całe wpisowe zostanie przekazane na wsparcie dla Wojtka Zabłockiego, trenera żeglarstwa, któremu niedawno przyszło stanąć do bardzo poważnej walki, walki z chorobą nowotworową.

Charytatywne turnieje sportowców w dyscyplinach innych niż te, które uprawiają na co dzień pojawiały się już wcześniej w Trójmieście. W szczytnym celu na lód w Hali Olivia wyjeżdżali żużlowcy, księża i dziennikarze. W siatkówkę charytatywnie grali także żużlowcy z żeglarzami. Przedstawicieli rugby, wioślarstwa, siatkówki czy piłki nożnej zapraszał na mecz plażowej odmiany piłki ręcznej były reprezentant Polski, Artur Siódmiak. Do tego jest wiele charytatywnych meczów byłych piłkarzy i sportowców z politykami czy dziennikarzami.

TAK W TYM ROKU TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY WSPIERALI WOŚP

Opinie (3)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl