Zielińska najmłodszą triumfatorką parkrun Gdańsk

12 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
16-letnia Kinga Zielińska została najmłodszą zwyciężczynią parkrun Gdańsk. 16-letnia Kinga Zielińska została najmłodszą zwyciężczynią parkrun Gdańsk.

Daniel Mikielski sięgnął po szóste zwycięstwo w parkrun Gdańsk podczas 102 biegu w Nadmorskim Parku Reagana. Wśród pań 5-kilometrową trasę najszybciej pokonała zaledwie 16-letnia Kinga Zielińska, która została najmłodszą triumfatorką gdańskiej edycji. Kolejny bieg tradycyjnie odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 9.

Bezpłatny bieg tym razem na linię startu przyciągnął 120 uczestników, w tym sporą grupę debiutantów. Typowo jesienna pogoda sprzyja poprawianiu rekordów, co udało się aż 25 uczestnikom.

Przed biegiem odbyła się uroczystość wręczenia koszulki technicznej Kamilowi Szulcowi za zaliczenie 10 startów w parkrun. Nagroda została ufundowana przez technicznego partnera akcji, Adidas Polska. Koszulkę z numerem "10" na plecach otrzymuje każdy uczestnik do 19. roku życia, który pokona 10 "piątek". Natomiast pozostali biegacze otrzymują czerwoną koszulkę za zaliczenie odpowiednio 50, 100 i 250 cosobotnich biegów.

Rywalizację wygrał Daniel Mikielski. Faworyt biegu trasę pokonał w czasie 16:49 sięgając po swoje szóste zwycięstwo w gdańskich zawodach. Jako drugi linię mety przekroczył Mateusz Petelski z nowym rekordem życiowym - 17:11. Trzecie miejsce z czasem 18:25 zajął Michał Zawalich, który również pobił swoją "życiówkę".

Wśród pań zwyciężyła 16-letnia Kinga Zielińska, która została najmłodszą triumfatorką w historii parkrun Gdańsk. 5 km pokonała w czasie 21:24. Drugie miejsce zajęła ubiegłoroczna zwyciężczyni w punktowej klasyfikacji - Ewa Król z czasem 22:02. Najniższe miejsce na podium przypadło Ewelinie Kiełboń z Radical Team z wynikiem 23:31.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Organizatorzy akcji parkrun Gdańsk: Stowarzyszenie parkrun Polska oraz MOSiR w Gdańsku. Udział w biegach jest bezpłatny, wymaga jednorazowej rejestracji.

Aktualny ranking drugiego sezonu parkrun Gdańsk po 51 biegach
Panie
1. Elżbieta Tuwalska - 3787 pkt.
2. Agata Masiulaniec (Akademia Biegania) - 3381 pkt.
3. Teresa Pietrzak (Akademia Biegania) - 3268 pkt.

Panowie
1. Krzysztof Klawikowski - 4555 pkt.
2. Artur Szymański - 4067 pkt.
3. Roman Jankowiak - 3546 pkt.

• Daniel Mikielski
  • Kamil Szulc z koszulką za 10 występ w parkrunie.

Miejsca

Opinie (1)

• Ach, Ci wyścigowcy!

Biegajcie dużo, ubierajcie się modnie, byle wszystko sprzyjało zdrowiu i odsuwało jak najdalej choroby serca, płuc i innych!