• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zimowe zwiedzanie Sopotu z Walkative!

Żółte Parasole Walkative zapraszają na copiątkowe, popołudniowe zwiedzanie Sopotu w grudniu! Wycieczki działają w naszej stałej formule free tours - to wyłącznie Wy decydujecie jak wynagrodzić przewodnika za jego pracę. Wysokość kwoty jest dowolna. Możecie jednak pomyśleć o wycieczce jak o wypadzie do kina. Niech kwota odzwierciedla cenę biletu - to, czy byliście w tanim kinie studyjnym czy w drogim multipleksie pozostawiamy już Waszej decyzji. Natomiast prosimy o niejedzenie popcornu na wycieczce.

Pamiętajcie, że rezerwacja jest obowiązkowa - można jej dokonać przez naszą stronę internetową. Ustaliliśmy limit wielkości grup, także spieszcie się i rezerwujcie! Wycieczka wyrusza spod Centrum Turystycznego na ulicy Dworcowej 4.

Sopot jest najmniejszym z miast wchodzących w skład Trójmiasta. Z jednej strony sąsiaduje z historycznym Gdańskiem, z drugiej z przemysłową Gdynią. Jaka jest zatem jego rola w tym organizmie? Bardzo prosta, a zarazem bardzo ważna Sopot to rozrywkowe centrum Trójmiasta!

Kiedyś miejscowość głównie uzdrowiskowa, pełna XIX wiecznych dworków i pałacyków, kawiarenek gdzie spędzała wakacje elita intelektualna i kulturalna kraju. Dziś dawny sznyt miesza się tu z nowoczesnością i kiczem lat 90tych. Sopot, a w szczególności tzw. Monciak, to miejsce , gdzie spotkać można gwiazdy polskiej kultury, śmietankę towarzyską, a także najbogatszych Polaków demonstrujących swoją zamożność. Ten długi na 600 metrów deptak pełen jest wytwornych restauracji i nowoczesnych klubów, obok których wciąż zauważyć można stare inteligenckie kawiarenki i klimatyczne knajpki. To wszystko kończy się tym, co w Sopocie najważniejsze najdłuższym na świecie drewnianym molo. Ale Sopot to nie tylko glamour, imprezy i zabawa. To także piękna architektura i spora dawka historii. To tu w Grand Hotelu nocował w trakcie wojny Adolf Hitler, a po wojnie spędzał czas francuski prezydent Charles de Gaulle oboje spali w tym samym pokoju.

Na naszej wycieczce zobaczymy Monciak z jego najbardziej znanymi budynkami zarówno tymi starymi, jak i nowymi. Sprawdzimy też, co znaleźć można kiedy skręci się w którąś z bocznych uliczek Sopotu, przespacerujemy pomiędzy pięknymi pałacykami i willami, aby przekonać się, dlaczego ceny mieszkań w Sopocie są najwyższe w całej Polsce. Odwiedzimy najbardziej znanego polskiego niedźwiedzia Kaprala Wojtka! Usłyszycie o skandalicznych historiach z życia artystów imprezujących w SPATiFie, a także o lokalnych wojenkach pomiędzy miastem a kościołem o publiczny szalet. Pokażemy Wam gdzie w Sopocie najlepiej wybrać się na drinka nie może tego zabraknąć, Sopot to w końcu najbardziej imprezowe miasto polskiego wybrzeża!

W czasie wycieczki zobaczymy:
- Monciak
- Krzywy Domek
- SPATiF (klub Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru i Filmu i Związku Polskich Artystów Plastyków)
- fontanna Jasia Rybaka
- pomnik niedźwiedzia Wojtka
- Grand Hotel
- sopockie molo
- i wiele więcej!

Wyłącznie Wy decydujecie jak wynagrodzić przewodnika za jego pracę.

Przeczytaj także

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl