wiadomości

Znów można trenować na świeżym powietrzu. Trzymaj dystans, zasłaniaj usta i nos

Najnowszy artukuł na ten temat

Pas neoprenowy dobry na odchudzanie. Jak działa i czy warto z niego korzystać?

Biegacze mogą wrócić na swoje trasy, ale nadal zalecane jest trenowanie w pojedynkę. Tylko w lasach przebywać można bez zasłoniętych ust i nosa.
Biegacze mogą wrócić na swoje trasy, ale nadal zalecane jest trenowanie w pojedynkę. Tylko w lasach przebywać można bez zasłoniętych ust i nosa. mat. prasowe City Trail

Od poniedziałku, 20 kwietnia, znów możemy rekreacyjnie uprawiać sport w parkach, lasach oraz na bulwarach i plażach. Nadal obowiązuje jednak obowiązek utrzymywania dystansu minimum 2 m od innych osób oraz - za wyjątkiem przebywających w lasach - zasłaniania ust i twarzy.Pierwszy dzień otwartych plaż i lasówCzy w najbliższym czasie zamierzasz trenować na świeżym powietrzu?

tak, zamierzam w pełni skorzystać z poluzowania obostrzeń 72%
raczej tak, ale krótko i od czasu do czasu 20%
nie, bez względu na zmniejszenie ograniczeń 8%
zakończona Łącznie głosów: 423
Ograniczenia dotyczące przemieszczania się w celach rekreacyjnych, zamknięcia skwerów, lasów, bulwarów, plaż i parków obowiązywały od 1 kwietnia. Rząd zalecał, aby potrzeby związane z aktywnością fizyczną w tym czasie realizować poprzez trenowanie w domu.

Lepiej mieli ci posiadający ogródki, tarasy lub duże balkony. Tym, którzy wychodzili pobiegać choćby w pojedynkę, groziły mandaty, a w najlepszym przypadku pouczenia ze strony policji. Przekonali się o tym nawet zawodowi sportowcy.

- Policja zatrzymała mnie raz czy dwa, gdy biegałem w parku Reagana. Obeszło się jednak bez mandatu - opowiadał nam piłkarz Lechii Gdańsk Michał Nalepa.

Trasy biegowe w Trójmieście - ciekawe lokalizacjeOd poniedziałku, 20 kwietnia, ponownie możemy przemieszczać się w celach rekreacyjnych na świeżym powietrzu. Nadal wyłączone z użytku pozostają zewnętrzne siłownie, ale zgodnie z ostatnim rozporządzeniem lasy, parki, promenady, bulwary oraz plaże zostały ponownie otwarte.

To oznacza, że znów możemy bez obaw biegać i jeździć na rolkach czy rowerze. Najlepiej w pojedynkę. Cały czas należy utrzymywać dystans przynajmniej 2 metrów od innej osoby. Ponadto, za wyjątkiem osób przebywających w lasach, trzeba zakrywać usta i nos.

Nie oznacza to, że wybierając się na trening, musimy korzystać z maseczek ochronnych. W tej roli sprawdzi się asortyment, z którego wielu z nas korzysta na co dzień: kominy, chusty, a nawet maski antysmogowe. Przy obecnych temperaturach powietrza nie będzie to wprawdzie najwygodniejsze rozwiązanie, ale zgodne z obowiązującym rozporządzeniem.

Maski dla biegaczy - moda czy konieczność?

Opinie (66)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl