Zobacz, co potrafią mistrzowie fitness fit-kids i fitness aerobic


Mistrzostwa Polski Fitness Fit-Kids & Fitness Aerobic to wyjątkowe zawody, w których startują najmłodsi amatorzy sportu. W sobotę podczas Festiwalu Czasu Wolnego - Free Time Festiwal w Amber Expo mogliśmy podziwiać zmagania debiutantów, w niedzielę o godz. 9 wystartują mistrzostwa Polski w siedmiu kategoriach. Dla publiczności wstęp wolny.Sprawdź, gdzie Aleksandra Kobielak prowadzi darmowe zajęcia dla dzieciW sobotnich debiutach wystartowało ok. 80 uczestniczek. Pokazy odbyły się w pięciu kategoriach: formacje fitness, duet mały, duet duży, fitness fit-kids oraz fitness aerobic. Przedział wiekowy był naprawdę spory, najmniejsi uczestnicy mieli lat 5, a najstarsi 15. Oczywiście, każdy startował w odpowiedniej kategorii wiekowej.

- Bardzo fajne zawody, myślę, że są one bardzo fair play, bo na macie nie będzie żadnej utytułowanej dziewczyny. Wszystkie są po raz pierwszy na scenie, w świetle reflektorów. Walczą ze swoimi słabościami, nie tylko cielesnymi, ale przede wszystkim psychicznymi, żeby wyjść i pokazać się na scenie - powiedziała nam Aleksandra Kobielak, organizatorka zawodów.
Fit-kids i fitness aerobic to dyscyplina sportowa dla najmłodszych, która łączy w sobie elementy gimnastyki artystycznej i sportowej, akrobatyki, fitnessu, tańca, choreografii i improwizacji ruchu. Główną promotorką tego sportu w Trójmieście jest była mistrzyni świat w fitness + wspomniana Kobielak, która prowadzi m.in. Stowarzyszenie Akademia Fitness Sportowego.

Stowarzyszenie organizuje treningi dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 roku życia. Obywają się one raz lub dwa razy w tygodniu w grupach o zróżnicowanym poziomie zaawansowania w Fitness Klubie Marlet, Gdańskim Zespole Schronisk i Sportu Szkolnego lub Gdańskim Ośrodku Sportu.

Fitness fit-kids zaczynają trenować dzieci już od 5. roku życia. Na początku uczą się elementów tanecznych, klasyki baletowej oraz rytmiki. Na zajęciach dużo uwagi przykłada się do poprawnej postawy i bezpieczeństwa, stosowane są ćwiczenia korekcyjne, aby dziecko prawidłowo się rozwijało. Dzieci budują i kształtują cechy motoryczne, koordynację ruchową, muzykalność.

Trójmiasto: nadchodzące wydarzenia sportoweWarto podkreślić też, że fitness fit-kids i fitness aerobic jest dyscypliną tylko taneczno-gimnastyczną i na zawodach oceniane są wyłącznie te umiejętności, a nie sylwetka. Przeciwwskazaniami do trenowania są tylko i wyłącznie wytyczne lekarza. Trenerzy zapewniają, że nawet dzieci, które wydaje się, że nie mają predyspozycji, chętnie przyjmowane są na zajęciach i często finalnie występują w zawodach.

Niedzielne zawody odbywają się w godz. 9 - 15 w ramach Free Time Festiwalu w Amber Expo. Będą to mistrzostwa Polski i jednocześnie eliminacje do mistrzostw świata na Węgrzech. Kolejno zaprezentują się kategorie: formacje fitness, trio fitness, duet mały, duet duży, fitness fit-kids, fitness aerobic. Jako ostatni odbędzie się pokaz fitness show.

Wstęp jest wolny, a publiczność mile widziana.

Opinie (6)

 • No i fajnie. Super, że chce się i dzieciom i rodzicom .

  • 18 0

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Mistrzostwa Fitness Fit-Kids i Fitness Aerobic

  przytłaczająca ilość tych dziewczynek chodzi do trenerów gimnastyki by nauczyć się elementów (3)

  i później sukcesy przypisuje sobie Kobielak wraz z jej trenerkami

  ogólnie żenada, bo jakość "fitness" jest tak słaba, że nawet te pstrokate stroje przypominające strój klauna nie pomagają zatuszować braku jakości i wartości artystycznej

  • 2 14

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Mistrzostwa Fitness Fit-Kids i Fitness Aerobic

   zanim skomentujesz - przemyśl swoją opinię

   Przed występem każdej zawodniczki wyczytywany jest Klub jaki zawodniczka reprezentuje oraz imię i nazwisko trenera :) podczas publikowania wyników również promujemy kluby i trenerów z całej Polski i oczywiście Trójmiasta. pozdrawiamy!

   • 1 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Mistrzostwa Fitness Fit-Kids i Fitness Aerobic

   Chciałabym zauważyć ze te dziewczynki ciężko pracują żeby stać się mistrzyniami jako zawodniczka wiem ile pracy trzeba włożyć w taki jeden występ i wiadomo ze czasami coś nie wyjdzie ale stres światła jury widowni i inne czynniki bardzo wpływają na jakość prezentacji wszyscy się stresują nawet dziewczynki. A Pani Aleksandra robi na prawdę bardzo dobra robotę, prowadzi świetne obozy i organizuje niesamowite wydarzenia. Trzeba spojrzeć na to od zaplecza i dopiero wtedy można się mądrze wypowiedzieć na ten temat

   • 0 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Mistrzostwa Fitness Fit-Kids i Fitness Aerobic

   to prawda byl poziom jak sie zabralo trenerce wyuczone dziewczeta z gim artystycznej na poczatku powstania tego klubu . to bylo nie fer mial byc pokaz bylej mistrzyni ktory sie nie odbyl a skonczylo sie na zabraniu dziewczynek w ktorych duzo pracy i wysilku wlozyla ich trenerka.

   • 0 0

 • kuuurczę...

  szkoda, że mnie mama nie zapisała na takie zajęcia jak byłam mała! Chciałabym być dzisiaj tak elastyczna, silna i pewna siebie jak te dziewuchy :) Go girls!

  • 7 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy
Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
wrz 30
czwartek, g. 17:00 - 21:00
Gdańsk Dolne Miasto
PrzeRUNbane 2021
PrzeRUNbane 2021
bieg, zawody / wyścigi
paź 2
sobota, g. 11:00
Gdańsk
#75 Samodzielny Harpuś Dolina Radości Szwedzka Grobla
#75 Samodzielny Harpuś Dolina Radości...
impreza na orientację, trening
paź 2-10
g. 11:00
Gdańsk

Forum