wiadomości

stat

Zobacz mistrzów Polski w lacrosse i złap bakcyla

Najnowszy artukuł na ten temat

Drużyna w pracy i na boisku. Firmy na sportowo

mat. prasowe

Amatorski zespół lacrosse Korsarze Trójmiasto zaprasza na pierwszy w tym sezonie mecz na własnym boisku. Po reformie rozgrywek nasza drużyna rywalizuje z najlepszymi w kraju, a w niedzielę o godz. 10 zmierzy się w Kosakowie z mistrzami Polski Kosynierami Wrocław. Wstęp jest bezpłatny, a mecz to okazja, by złapać bakcyla i może nawet spróbować własnych sił w tej dyscyplinie.Lacrosse w Polsce pojawił się w 2007 roku - pierwsze ośrodki powstały w Poznaniu i Wrocławiu. To dyscyplina zespołowa rozgrywana jest na trawiastym boisku wielkości piłkarskiego. Polega na umieszczeniu za pomocą specjalnego kija z zakrzywioną główką, przypominającą koszyk, piłki w bramce przeciwnika.

KORSARZE BUDUJĄ TRÓJMIEJSKI LACROSSE

Trójmiejski zespół lacrosse funkcjonuje od 2013 roku. Dwa poprzednie sezony Korsarze spędzili w rozgrywkach Polskiej Ligi Lacrosse 2. W tym roku doszło jednak do reformy amatorskich rozgrywek. Najwyższa klasa została połączona z jej zapleczem, a dziewięć zespołów podzielono na dwie dywizje: wschodnią i zachodnią.

Korsarze występują w drugiej z nich, gdzie za rywali mają Kosynierów Wrocław, Poznań Hussars i Ravens Łódź. Z każdym rywalem trójmiejski zespół musi zagrać mecz i rewanż. Za każdą wygraną dany zespół otrzymuje 2 punkty, za porażkę po dogrywce 1 punkt, a za porażkę w regulaminowym czasie 0 punktów. Dwie najlepsze drużyny ze Wschodu i Zachodu trafiają do play-off, a pozostałe będą na wiosnę walczyć o miejsca 5-9.

- Po reformie czeka nas więcej długich podróży, gdyż niestety Polska Liga Lacrosse skupiona jest głównie wokół południowych ośrodków. Dobrze, że czeka nas też więcej meczów domowych, które są okazją do promocji dyscypliny w Trójmieście. W dywizji zachodniej jesteśmy najmniej doświadczonym zespołem, więc do pierwszych meczów podchodzimy bez presji. Traktujemy je jako okazję do zdobycia doświadczenia, uczenia się od lepszych zespołów. Należy jednak pamiętać, że większość z naszych graczy, którzy stanowią o sile zespołu rozegrają już swój trzeci sezon ligowy. Zamierzamy podchodzić do meczów bez kompleksów, grać prosty i skuteczny lacrosse - mówi grający prezes Rafał Derewicz.

Sprawdź jak wyglądają polskie rozgrywki w lacrosse.Na inaugurację rozgrywek Korsarze po zaciętym meczu wyjazdowym ulegli Poznań Hussars 8:9. W niedzielę o godz. 10 zagrają pierwszy mecz na własnym terenie i to od razu z aktualnym mistrzem Polski - Kosynierami Wrocław.

TERMINARZ I WYNIKI POLSKIEJ LIGI LACROSSE

Tym razem mecz nie odbędzie się jednak na obiekcie Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej, jak miało to miejsce w poprzednim sezonie. Korsarze zagrają na boisku przy ul. Złote Piaski w Kosakowie. Jest jednak szansa, że na kolejne spotkanie wrócą już na któryś z obiektów w Trójmieście.

Wstęp na mecze Korsarzy jest bezpłatny, a każde spotkanie czy trening to okazja, by postarać się o miejsce w zespole. Klub jest cały czas otwarty na przyjęcie nowych zawodników, którzy chcą spróbować swoich sił. Informacje dotyczące treningów i naboru można uzyskać na Facebooku.

Przypomnijmy, że w Trójmieście działa także żeński zespół Korsarek. Informacje na temat ich meczów i treningów można śledzić w tym miejscu.

Zobacz jak w lacrosse grają Korsarki.

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl