• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

1. PZU Gdynia Półmaraton (18 opinii)

 • niedziela, 20 marca 2016, godz. 10:00
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Bilety
  150

Wydarzenie w ramach

Na niespełna miesiąc przed startem debiutującego PZU Gdynia Półmaratonu, na liście startowej jest już ponad 5000 biegaczy. Uczestnicy pobiegną centralnymi ulicami tego urokliwego, nadmorskiego miasta. Wciąż można się zarejestrować. Do 28 lutego obowiązuje niższa opłata startowa.

Już dziś można powiedzieć, że pomysł na organizację PZU Gdynia Półmaratonu był trafiony - mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający w Sport Evolution. - Gdynia wygrywa rankingi miast, w których najlepiej się żyje. Myślę, że już wkrótce zostanie liderem wśród najlepszych miast do biegania. 5000 uczestników to imponująca liczba, a zapisy online są otwarte jeszcze do 13 marca - dodaje.

Trasa biegu

al. Jana Pawła II - Skwer Kościuszki - Świętojańska - al. Zwycięstwa (jezdnia w kierunku Śródmieścia) - nawrotka przy ul. Krośnieńskiej - al. Zwycięstwa (jezdnia w kierunku Sopotu) - Stryjska - Małokacka - Olimpijska - Sportowa - Wileńska (wokół Gdynia Arena) - Górskiego - Sportowa - Łużycka - Stryjska - al. Zwycięstwa (jezdnia w kierunku Sopotu do wysokości przystanku "Wzg. Św. Maksymiliana - Kapliczka", następnie jezdnia w kierunku Obłuża) - Władysława IV (jezdnia w kierunku Obłuża) - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego (jezdnia w kierunku Śródmieścia) - nawrót na wysokości stacji paliw Shell - Janka Wiśniewskiego (jezdnia w kierunku Obłuża) - Polska (pod prąd) - Celna - Polska (jezdnia w kierunku Dworca Morskiego) - Chrzanowskiego - Węglowa - Portowa - Plac Kaszubski - Świętojańska - al. Piłsudskiego - Bulwar Nadmorski - al. Jana Pawła II.

Zamknięcie ulic na trasie przejazdu nastąpi ok. godz. 9:00, otwarcie przewidziane jest:

ul. Stryjska: ok. 11:30
al. Zwycięstwa i Władysława IV: ok. 12:00
ul. Jana z Kolna, Janka Wiśniewskiego: ok. 12:30
ul. Świętojańska, al. Piłsudskiego: ok. 13:00

WIĘCEJ INFORMACJI O ZMIANACH W KOMUNIKACJI


PROGRAM

18 marca 2016 r. (piątek)
15:00-21:00 Biuro Zawodów (Hala Sportowo - Widowiska Gdynia Arena)
15:00-21:00 Fit Living EXPO

19 marca 2016 r. (sobota)
10:00-20:00 Biuro Zawodów (Hala Sportowo - Widowiska Gdynia Arena)
10:00-13:00 Biuro Zawodów Biegi dziecięce i młodzieżowe (Skwer Kościuszki)
10:00-20:00 Fit Living EXPO

12:00-13:35 Biegi dzieci i młodzieży
12:00 Roczniki 2011 -2013 - ok. 300m
12:15 Roczniki 2008 - 2010 - ok. 300m
12:30 Roczniki 2005 - 2007 - ok. 600m
12:45 Roczniki 2003 - 2004 - ok. 1000 m
13:10 Roczniki 2001 - 2002 - ok. 1500 m
13:35 Roczniki 1998* -2000 - ok 2000 m

16:00-20:00 Pasta Party (Hala Sportowo - Widowiska Gdynia Arena)

20 marca 2016 r. (niedziela)
10:00 Start PZU Gdynia Półmaratonu (al. Jana Pawła II)


Organizatorzy nie postawili jeszcze kropki nad "i". Uczestników PZU Gdynia Półmaratonu czeka niespodzianka.

Pracujemy nad tym, aby ten bieg stał się punktem obowiązkowym w kalendarzu każdego biegacza. Termin idealnie wpisuje się w przygotowanie do wiosennych maratonów. Dlatego w Gdyni zobaczymy znakomitych zawodników z różnych państw świata, włącznie z medalistą Igrzysk Olimpijskich. Nazwisko pozostanie jeszcze kilka dni tajemnicą - śmieje się Drelich.

Do 28 lutego obowiązuje niższa opłata startowa. Rejestracja czynna jest na stronie www.pzugdyniapolmaraton.pl. Dzień przed półmaratonem na Skwerze Kościuszki odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży.

Organizatorem PZU Gdynia Półmaratonu jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution we współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu.

Sponsorem tytularnym imprezy został PZU, który mocno angażuje się we wspieranie inicjatyw biegowych na terenie całego kraju. Celem działań ubezpieczyciela jest promocja zdrowia i aktywnego trybu życia wśród wszystkich Polaków.

PZU Półmaraton Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 18-20 marca 2016.
Więcej informacji i zapisy na www.pzugdyniapolmaraton.pl

Innowacyjne rozwiązania w Gdyni
Celem organizatorów jest utrzymanie wysokiego poziomu organizacyjnego, znanego z cyklicznych biegów na 10-kilometrów. Już w drugiej połowie listopada uruchomiona zostanie strona internetowa z wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami. Zapisując się na PZU Gdynia Półmaraton będzie można zamówić pakiet startowy do domu, czy skorzystać z atrakcyjnych pakietów noclegowych dla uczestników imprezy. Już teraz na stronie www.pzugdyniapolmaraton.pl można zgłosić chęć udziału w wydarzeniu, a system sam poinformuje o rozpoczęciu rejestracji. Wszystko po to, aby zapewnić uczestnikom komfort na najwyższym poziomie. Mamy ambicje, aby był to najlepiej zorganizowany półmaraton w Polsce - zapowiada Piotr Netter. - Dużą uwagę poświęcimy obsłudze zawodników, aby skupili się tylko na biegu i pozytywnych wrażeniach. Pracujemy już nad trasą zmagań. Chcemy, żeby była atrakcyjna wizualnie i sprzyjała osiąganiu rewelacyjnych czasów - dodaje.

Nowa trasa w Gdyni
PZU Gdynia Półmaraton odbędzie się 20 marca 2016 roku. Zawodnicy będą rywalizować na atestowanej przez PZLA trasie, prowadzącej głównymi ulicami Gdyni oraz Bulwarem Nadmorskim. Start odbędzie się z al. Jana Pawła II na wysokości ORP Błyskawica. Meta zlokalizowana zostanie na Skwerze Kościuszki, w okolicach Akwarium Gdyńskiego.

Organizatorzy przygotują 8000 pakietów startowych. Pierwsze 1000 osób może skorzystać z promocyjnej opłaty rejestracyjnej, która wynosi 50 zł. Później, standardowa wysokość wpisowego wyniesie 70 zł. W pakiecie startowym każdy uczestnik otrzyma plecak z logo PZU Gdynia Półmaratonu i wyjątkowy medal na mecie. Przewidziane są także biegi dla dzieci oraz targi sprzętu biegowego.Organizatorem biegowego.Organizatorem PZU Gdynia Półmaratonu jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution, która wraz z Gdyńskim Centrum Sportu organizuje także Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia - zawody prestiżowego cyklu, który w 2015 roku po raz pierwszy odbył się w Polsce.

W dniu 20 marca 2016 r. (niedziela), w godz. ok. 9:00 - ok. 13:00, na ulicach Gdyni zorganizowany zostanie półmaraton.


- Zmianie ulegną trasy linii: R, S, W, Z, 4A, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 105, 109, 125, 133, 146, 147, 150, 152, 160, 170, 172, 173, 190, 194, 203, 282 i 740.
- Całkowicie wyłączone z obsługi przez komunikację miejską zostaną: ul. Świętojańska, Jana z Kolna, Polska, Górskiego, Łużycka, Stryjska, Halicka.
- Częściowo zamknięte będą: al. Zwycięstwa, al. Piłsudskiego, ul. Władysława IV, 10 Lutego, Janka Wiśniewskiego.
- Nie będzie dojazdu do: Stoczni Gdynia, Dworca Morskiego, Placu Kaszubskiego i Domu Marynarza.
- Wszystkie autobusy ze śródmieścia do Obłuża będą kursować ul. Morską.
- Wszystkie autobusy i trolejbusy ze śródmieścia w kierunku Redłowa i Orłowa będą kursować Drogą Gdyńską.
- Nie będzie przejazdu z Witomina do Redłowa ul. Małokacką.
- Rejon ulicy Warszawskiej z ulicą Władysława IV łączyć będzie linia tymczasowa 922.

Opinie (18) 1 zablokowana

 • Znowu (7)

  Kolejny raz Organizatorzy i wydający pozwolenia ZDiZ nie przemyśleli konsekwencji swoich poczynań. w jaki sposób tzw. górny taras ma dojechać np. do szpitala miejskiego? Pytam bo nie wiem, wszystko pozamykane w okół szpitala.

  • 30 10

  • Maruderze... (5)

   Gdzie to jest "w okół" ??
   Ponadto polecam także trochę pouprawiać sport.

   • 4 6

   • poprawny ? (4)

    Dlaczego z góry zakładasz, że jak ktoś "krytykuje" pomysł organizowania maratony w mieście - to nie uprawia sportu, a podpis Twój wskazuje że ci co biegają są ok reszta jest be. Poprawność polityczna każe miastom prześcigać się w organizowania różnych biegów - te biegi nie mają nic wspólnego ze zdrowiem, większości chodzi o lans i pokazanie się bo taka jest moda. Ci którzy biegają dla zdrowia robią to w lasach parkach nad morzem - większość biegających w maratonach to maniacy podporządkowujący wszystko ciągłym bieganiu i często "niszczący " wszystko inne wokół - znam kilku takich i wiem co mówię.

    • 3 6

    • Ciekawe co powoduje, że nie pomyślisz zanim cos napiszesz (1)

     Myślenie nie boli. Twoja opinia to tylko emocje, a nie trzeźwy osad sytuacji

     • 1 2

     • nie ma jak konstruktywna odpowiedź faktycznie myślenie nie boli

      • 0 0

    • (1)

     Nie zgadzam się, że dla większości osób to lans. Poza tym można biegać po lesie, ścieżkach rowerowych itp itd ale najlepszą formą sprawdzenia swojej formy jest udział w biegu (także takim z pomiarem czasu). W takim przypadku dochodzi adrenalina, chęć sportowej rywalizacji. Niektóre osoby tego potrzebują. Co więcej każdy ma swoje pasje. hobby, zainteresowania. A jak potrzebujesz dotrzeć do szpitala to znajdziesz drogę. Problem zawsze się znajdzie, ale po co ich szukać na siłę...

     • 4 1

     • ok adrenalina , rywalizacja - ale ten bieg z wspomnianą rywalizacją można zorganizować na innych terenach niż na asfaltowych ulicach

      • 0 1

  • proponuje nie płakać

   tylko na wypadek jechac i spytać służb którędy masz dojechać do szpitala, oni cie pokierują

   • 1 0

 • Prośba o artykuł opisujący zmiany w ruchu.

  W tym miejscu mam prośbę do Redakcji o informację na portalu o planowanych w tym dniu zmianach w ruchu.
  Informacje na latarniach o tym, że niektóre ulice będą pozamykane pojawiły się co najmniej w niedzielę 13.03, wczoraj rozpiskę z mapką zamieścił ZKM.
  Niemniej jednak myślę, że artykuł opisujący planowane wyłączenia ulic i zmiany w ruchy byłby przydatny a im szybciej, tym lepiej.

  • 13 1

 • Ironia (2)

  Czy Forrest Gump też weźmie udział?

  • 14 4

  • Ironia

   Oczywiście.

   • 0 0

  • nie, bo bieg nie odbywa sie w lesie

   • 0 0

 • maraton (2)

  idiotyzm wladz miasta przez jakies biegi pol miasta sparalizowane

  • 10 21

  • raz nie zawsze luzuj

   • 0 0

  • Jasne, przez 1,5 godziny zablokowane ulice, to już nie takie wielkie utrudnienie. Ludzie, maratony są organizowane w bardziej ruchliwych miastach..

   • 1 0

 • półmaraton

  Nie ma się co denerwować, przecież półmaraton to wielka promocja dla miasta. Na całym świecie biegi odbywają się w pobliżu najważniejszych obiektów miasta i nikt nie protestuje, to jest święto miasta. Dotyczy to także ogromnych maratonów, np w Rzymie czy Londynie, Paryżu.Po trzecg godzinach nie będzie śladu po biegu, nie ma powodów do rozpaczy, więcej optymizmu narodzie!

  • 17 7

 • Serio ludzie płacą 150zł za możliwość pobiegania po asfalcie pod szyldem PZU?

  • 10 7

 • Ktos chce odstapic/odsprzedac numerek startowy dziecka - lat 4??

  • 1 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl