• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bieg Mikołajów (1 opinia)

10 kilometrów trasy oraz tysiące biegaczy w czerwonych czapkach, którzy mają jeden, wyjątkowy cel - pomoc potrzebującym. Nie jest to zapowiedź kolejnego zgrupowania Mikołajów przed roznoszeniem prezentów, tylko V - jubileuszowa edycja Biegu Mikołajów, która w sobotę, 2 Grudnia wystartuje w pięciu polskich miastach - Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu oraz dwóch nowych lokalizacjach - Krakowie i Gdyni. Po raz kolejny dorośli oraz ich pociechy będą mogli zamienić się w pomocnego brodacza i poprzez bieganie wspomogą wybrane fundacje.

Głównym celem Biegu Mikołajów jest pomoc poprzez aktywność fizyczną. Każdy przebiegnięty kilometr to kolejna złotówka na cele charytatywne, które różnią się w zależności od miasta. Pierwsza edycja gdyńskiego biegu odbędzie się na terenie Yacht Klubu Polska, gdzie dorośli zawodnicy będą mieli do przebiegnięcia trasę o długości 10km, której przebiegane kilometry wspomogą Fundacje Hospicyjną.

By każdy mógł się poczuć Mikołajem nie tylko w sercu, ale i na ciele, uczestnikom biegu zostaną rozdane czapki samego św. Mikołaja, a w ramach dodatkowej osłody każdy otrzyma świąteczny worek pełen tajemniczych niespodzianek. Niezwykła, magiczna atmosfera towarzysząca wydarzeniu zostanie zagwarantowana dzięki oddaniu do dyspozycji uczestników torów biegowych w całości, a ich wolne przestrzenie zostaną zagospodarowane mnóstwem atrakcji dla każdego. Uśmiechu doda również pamiątkowy medal, który czeka na każdego biegacza.Największy, mikołajowy festiwal biegowy w Polsce przygotował w tym roku mnóstwo nowych atrakcji dla tysięcy mikołajów. Jedną z nich jest konkurs na najlepsze przebranie biegowe, organizowany wspólnie z marką Nordic - fińskiego producenta owsianki oraz ciastek owsianych, który ufundował wyjątkową nagrodę dla zwycięzcy. Jest nią pobyt dla całej rodziny w Rovaniemi - stolicy Świętego Mikołaja!

"Gdy organizowaliśmy pierwszą edycję Biegu Mikołajowego w Warszawie, nie spodziewaliśmy się, że w ciągu pięciu lat bieg stanie się największą, mikołajową imprezą biegową w Polsce, która odbywać się będzie w aż 5 lokalizacjach. Nie chcemy jednak poprzestawać na tym. Rokrocznie pozyskujemy nowych partnerów, którzy wspierają naszą inicjatywę. W tym roku oficjalnym partnerem Biegu Mikołajów został Raiffeisen Polbank. Chcemy pomagać i chcemy budować świadomość oraz promowanie pomocy poprzez sport u wszystkich - od najmłodszych po naszych najstarszych biegaczy. Moment, w którym na podium stają dwunastoletni uczestnicy oraz Pan Mikołaj, który w zeszłym roku skończył 81 lat jest czymś co chcemy oglądać każdego roku." - powiedział Marcin Glądała, prezes fundacji Góry Przenosić - głównego organizatora Biegu Mikołajów.

GDYNIA
Lokalizacja biura zawodów:

Piątek 1 grudnia: Inkubator Przedsiębiorczości - ul. Olimpijska 5
Sobota 2 grudnia: Park Rady Europy

Harmonogram
PIĄTEK 1 GRUDNIA

15:00-20:00 - wydawanie pakietów startowych, ewentualne dopisy w razie dostępnych miejsc.

SOBOTA 2 GRUDNIA DZIEŃ WYDARZENIA
BIURO ZAWODÓW:
07:00-11:30 - wydawanie pakietów startowych, uruchomienie depozytu.
Do 10:00 - wydawanie numerów startowych do biegów dzieci i młodzieży.
Do 11:00 - opłaty w dniu Biegu (w przypadku wolnych pakietów).

BIEGI
10:00 START BIEGÓW DZIECI I MŁODZIEŻY
10:00-10:15 kategoria 7-9 bieg na 500 m
10:15-10:40 kategoria 10-12 bieg na 1200 m
10:40-11:15 kategoria 13-14 i 15-16 bieg na 2500 m start wspólny
11:15-11:30 kategoria 0-6 bieg maluszków
11:45 wspólna rozgrzewka z zaproszonym sportowcem.
12:00 wspólny start Biegu Mikołajów w 5 miastach.
Dekoracja dzieci - bezpośrednio po każdym biegu
13:00 Dekoracja klasyfikacji generalnej.
14:00 zakończenie biegu (limit czasowy 2h).
14:15 wyłonienie najlepszej firmy, nestora, podsumowanie V edycji Biegu Mikołajów.


Godziny przyjęte w harmonogramie są orientacyjne i mogą ulec nieznacznej zmianie w trakcie imprezy.

Odbiór pakietu:
Wystarczy dowód osobisty. Natomiast odbiór pakiety w imieniu innej osoby (formularz):
https://biegmikolajow.org/wp-content/uploads/2017/08/Bieg-Mikołajów-2017_odbiór-pakietu.pdf"Gdy organizowaliśmy pierwszą edycję Biegu Mikołajowego w Warszawie, nie spodziewaliśmy się, że w ciągu pięciu lat bieg stanie się największą, mikołajową imprezą biegową w Polsce, która odbywać się będzie w aż 5 lokalizacjach. Nie chcemy jednak poprzestawać na tym. Rokrocznie pozyskujemy nowych partnerów, którzy wspierają naszą inicjatywę. W tym roku oficjalnym partnerem Biegu Mikołajów został Raiffeisen Polbank. Chcemy pomagać i chcemy budować świadomość oraz promowanie pomocy poprzez sport u wszystkich - od najmłodszych po naszych najstarszych biegaczy. Moment, w którym na podium stają dwunastoletni uczestnicy oraz Pan Mikołaj, który w zeszłym roku skończył 81 lat jest czymś co chcemy oglądać każdego roku." - powiedział Marcin Glądała, prezes fundacji Góry Przenosić - głównego organizatora Biegu Mikołajów.

Aby wziąć udział w tegorocznej edycji Biegu Mikołajów, wystarczy zarejestrować się na stronie biegu.

https://www.facebook.com/biegmikolajoworg/
https://biegmikolajow.org/

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  100 zł
 • Przedsprzedaż
  49 - 98 zł
Opłaty, terminy, koszulki NB i skarpety!

Opłaty startowe (tzw. wpisowe) dla uczestników Biegu Mikołajów:

– do 31 października 2017 r. wpisowe wynosi 49 zł

– do 1 grudnia 2017 r. wpisowe wynosi 60 zł

– 2 grudnia 2017 r. wpisowe wynosi 100 zł

– do 1 grudnia 2017 r. przy zgłoszeniu z partnerem opłata startowa wynosi 98 zł (49 zł na osobę)

– w dniu zawodów nie ma możliwości zgłaszania par biegowych, biuro zawodów przyjmowało będzie jedynie zgłoszenia indywidualne

– opłatę za udział w biegu należy wnosić poprzez system płatności udostępniony podczas rejestracji

– dowodem zarejestrowania opłaty jest pojawienie się na liście startowej osób z potwierdzoną płatnością


Opłata startowa za udział dzieci i młodzieży do 16 roku życia w Mikołajowym Festiwalu Biegowym Dzieci i Młodzieży pn. „Dzieci biegają dla dzieci” wynosi 15 zł.

Zapisy do udziału w Festiwalu prowadzone będą do wyczerpania limitu miejsc – w każdym mieście limit miejsc jest równy 300.


Z każdym rokiem staramy przygotować dla Was coś nowego. Wiemy jak bardzo lubicie naszego Mikołaja, z tego względu przygotowaliśmy coś ekstra! Oddajemy w Wasze ręce możliwość zakupu pamiątek sygnowanych naszym pociesznym brzuchaczem Całkowity dochód zostanie przeznaczony na cele statutowe Fundacji Góry Przenosić. Zachęcamy do świątecznych zakupów – ilość ograniczona! Zakupione produkty będą do odbioru w biurach zawodów 1 i 2 grudnia 2017 r.

Koszulka techniczna NB w cenie 59 zł, skarpety 14,99 zł.

Opinie (1)

 • Biegi ......

  Jak zawsze będą emocje .... wśród rodziców

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl