• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zacznij grudzień aktywnie sportowo

mad
1 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 
Anna Cegłowska będzie jedną z prowadzących charytatywny maraton zumby, który odbędzie się w niedzielę, w miejskiej hali przy ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku. Anna Cegłowska będzie jedną z prowadzących charytatywny maraton zumby, który odbędzie się w niedzielę, w miejskiej hali przy ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku.

Pierwszy, aktywny weekend w grudniu proponuje typowe na ten okres imprezy dla aktywnych, jak mistrzostwa w morsowaniu czy gdyński bieg Mikołajów. Do tego można wybrać się na turniej squasha lub na charytatywny maraton zumby. W sobotę MOSiR zaprasza na otwarty dzień na pływalni Osowa. Do tego wiele imprez cyklicznych.W sobotę, o godz. 9 wystartuje turniej Mocno Amatorski, dla wszystkich, a w szczególności dla osób, które jeszcze w żadnym turnieju squsha nie brały udziału. Zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Koszt udziału wynosi 60 zł lub 15 zł z kartą Multisport oraz Fit Profit. Zapisy odbywają się do wieczora 1 grudnia, SMS 668 473 965 lub na maila: m.sobiecki@goodluckclub.pl. Impreza odbędzie się w klubie fitness Good Luck Club. Po turnieju organizatorzy zapraszają na wspólne saunowanie.

O godz. 10:30 rozpoczną się V Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Morsów w pływaniu ekstremalnym na czas. Rejestracja zgłoszonych zawodników odbędzie się w Narodowym Muzeum Morskim Gdańsk, ul. Ołowianka 9-13 w piątek, w godz. 16:00 do 20:00 oraz w sobotę, w godz. 8:00-9:30. Obok muzeum znajdzie się główny akwen zawodów.

Także w sobotę, o godz. 12 wystartuje Bieg Mikołajów w Gdyni. Start i meta imprezy będą zlokalizowane w al. Topolowej w parku Rady Europy. 500 uczestników pokona maksymalnie 10 km trasy, składającej się z 2-kilometrowej pętli. Limit zgłoszeń do biegu został już wyczerpany, a to oznacza, że zapisy są już zamknięte. Każde przebiegnięte 1000 metrów to złotówka na rzecz Fundacji Hospicyjnej.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O BIEGU MIKOŁAJÓW 2017

W sobotę trwać będzie na dzień otwarty pływalni Osowa. Tego dnia wstęp na pływalnie kosztować będzie 5 zł. Z preferencyjnych wejść będzie można skorzystać przez cały dzień, w godzinach 7-22. Pomiędzy 9 a 17 instruktorzy będą prowadzili zajęcia doskonalenia pływania z elementami ratownictwa. W tym czasie będzie również funkcjonowało mini przedszkole dla dzieci. Będzie można oddać pociechę pod opiekę animatorów i w tym czasie skorzystać z pływalni, wanny z hydromasażem czy biczów wodnych. O godzinie 17 rozpocznie się Mikołajkowy Maraton Aquafitness. Przez blisko dwie godziny będzie można spalić dużą liczbę kalorii przy muzyce i pod okiem instruktorów partnera wydarzenia, firmy Active Way. W trakcie maratonu prowadzona będzie zbiórka datków, które przekazane zostaną na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. By wziąć udział w maratonie, należy zarejestrować się na elektronicznezapisy.pl. Obowiązuje limit 120 osób, które mogą wziąć w nim udział. Bilety na dzień otwarty będzie można nabyć wyłącznie w kasie pływalni w dniu imprezy. Do tego, na specjalnym stanowisku będzie można odebrać lub wyrobić Kartę Mieszkańca. Pływalnia Osowa znajduje się na liście TOP 10 Karty, a więc każdemu jej posiadaczowi przysługuje darmowy wstęp na ten basen, raz do roku.

W niedzielę, o godz. 17 ruszy największa cykliczna impreza Zumba Fitness w miejskiej hali na Pomorzu. Co roku mieszkańcy Trójmiasta zbierają się, by ćwiczyć, bawić się i pomagać potrzebującym. Zumba to energetyczne połączenie tańca i fitnessu. Każdy trening to świetna zabawa i setki spalonych kalorii. Proste kroki może powtórzyć każdy, a zamiast oddawać się monotonnym ćwiczeniom, bawimy się jak na imprezie. Wystąpią najlepsi instruktorzy z Trójmiasta i Polski, m.in.: Ania Cegłowska, Oktawian Zagórski, Misia Bohdan, Monika Tran Van, Dorota Sumiła, Ola Szurmiej, Marta Czarnecka, Agnieszka Fagasińska, Ania Barlak, Małgorzata Gil, Marta Frydrychowska, Paulina Kluge. Wstęp to dobrowolny datek do puszki dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

W sobotę o godz. 9 można wziąć udział w jednym z trzech rozgrywanych w tym samym czasie biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak co tydzień ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Dla tych, którzy jeszcze nie czują się pewnie w bieganiu lub chcą urozmaicić swój trening, co tydzień w sobotę odbywa się Marszobieg z Krzeską - to marsz przeplatany biegiem lub bieg przeplatany marszem. Prowadzi go trenerka personalna Kamila Krzeska. Zbiórka o godz. 8:55 przy ul. Reja w Sopocie, na wysokości ogródków działkowych. Wstęp wolny, a do pokonania w 1,5 godziny będzie około 7 kilometrów.

W programie "Aktywuj się w Gdańsku" realizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu znajduje się coniedzielny trening pod hasłem TriMama budzi Gdańsk prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Udział w nich jest bezpłatny, a początek o godz. 9. Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką i ćwiczeniami techniki biegowej. W głównej części odbywają się bieg oraz marszobieg. Zbiórka obok zabytkowego tramwaju, róg ulic Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Szeroka oferta bezpłatnych, cotygodniowych zajęć została przygotowana przez Gdyńskie Centrum Sportu w ramach programu Gdyńskie Poruszenie. Co tydzień w piątek o godz. 19 w hali przy ul. Olimpijskiej zobacz na mapie Gdyni odbywają się zajęcia Indoor cycling na rowerkach stacjonarnych, dzięki którym można nie tylko zgubić zbędne kilogramy oraz wzmocnić mięśnie całego ciała. Na zajęcia obowiązują zapisy przez internet. Liczba miejsc jest ograniczona.

W każdą sobotę o godz. 9:30 również w hali przy ul. Olimpijskiej odbywać się będą taneczne zajęcia Zumba dla dzieci. To fitnessowy zastrzyk pozytywnej energii. Proste układy bazujące na tańcach latynoskich i hip-hopie porwą każdego uczestnika do zabawy, a przy okazji pozwolą spalić kalorie i uzupełnić poziom endorfin. Godzinę później odbywają się zajęcia dla seniorów.

Co niedzielę o godz. 13 w hali GCS prowadzone są natomiast zajęcia sportowe dla niepełnosprawnych ruchowo, zarówno dzieci, jak i dorosłych, poruszających się na wózkach i o kulach. W planie przewidziane są zajęcia ogólnorozwojowe, technika jazdy na wózkach, boccie, fitness i wiele innych. Zajęcia prowadzone będą przez instruktorkę Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, od 10 lat poruszającą się na wózku inwalidzkim.

O godz. 17 rozpoczną się natomiast zajęcia z cyklu Dziecko i jego świat. Cykl przeznaczony jest dla dzieci do lat 15 ze stwierdzonym autyzmem oraz ich opiekunów. Program wpisuje się w realizowaną przez Gdyńskie Centrum Sportu strategię znoszenia barier społecznych. Jego podstawowym celem jest z jednej strony pomoc w rozwoju psychomotorycznym dzieci, z drugiej - edukacja rodziców lub opiekunów. Podczas zajęć konieczna jest obecność opiekuna. Przed uczestnictwem za każdym razem wymagane jest zapisanie się. Zapisy ruszają zawsze w tygodniu odbywania się danych zajęć, w poniedziałek o godz. 8 pod tym linkiem. Przed zajęciami należy okazać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach ruchowych.
mad

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (5) 7 zablokowanych

 • (1)

  Ci co siedzą przed tv codziennie to nawet podstawiona limuzyna Ferdków nie zmusi do ruchowego wysiłku

  • 7 5

  • No i kij Ci do tego biegnij podskakuj bo normy nie wyrobisz na dziś

   • 3 4

 • Pięknie imprezy a zumba z Panią Anią sama przyjemność:)

  • 10 6

 • fajnie. jest w czym wybierać.

  Miło sie rozruszać i pobawić troszkę wśród fajnego towarzystwa ;)

  • 3 1

 • Taki sport wcale nie jest zdrowy.

  Bo jak człowiek tak ostro pobiega, to się spoci i później śmierdzi przez kilka dni. Nie można koło takiego w tramwaju jechać.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorska Liga Kartingowa (SWS) - Sezon II - Runda 6

219 zł
zawody / wyścigi, turniej, sporty ekstremalne

Jedna drużyna - drużyna dziewczyn

w plenerze, mecz, turniej

Trefl Kids zajęcia sportowe

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane