• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bieg Niepodległości w Sopocie

Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę suwerennego bytu państwowego MOSiR w Sopocie zaprasza do udziału w Biegu Niepodległości. Start do biegu nastąpi 12 listopada 2023 r. punktualnie o godz. 12:00 na skwerze Kuracyjnym. Do wyboru są dwie trasy, krótsza trasa to pętla 4 km, wariant dłuższy to pokonanie pętli dwukrotnie.

Sopockie Biegi, organizowane z okazji Narodowego Święta Niepodległości, mają już swoją historię. Były organizowane jeszcze w latach 90-tych, pod inną nazwą. Co roku bierze w nich udział spora rzesza biegaczy. Podobnie jak w poprzednich edycjach MOSiR Sopot zaprasza, by biegowe stroje nawiązywały do tego wspaniałego święta.

Trasa
Trasa


Bądźmy razem w tę niedzielę. Prosimy, by ubrać się na biało lub na czerwono. Biegacze po starcie utworzą wspaniały obraz naszej narodowej flagi. Trasę można przebiec lub przejść. Czasy na mecie będą mierzone, co z pewnością jest ważne dla tych uczestników, którzy chcą się skonfrontować z własnymi rekordami - zapowiada Józef Kamiński, wicedyrektor sopockiego MOSiR, organizator biegu.

Start i meta zostaną usytuowane na skwerze Kuracyjnym. Zapisując się na bieg, trzeba wybrać dystans. Do wyboru jest odległość 4 lub 8 km. Trasa biegnie po plaży, biegacze zawracają przy potoku Swelina (granica Sopotu i Gdyni) i biegną z powrotem w kierunku molo. Osoby, które nie mają strojów białych lub czerwonych startują z trzeciej strefy startu. Pomiar czasu umożliwiają specjalne chipy na kostce. W biegu mogą wziąć udział biegacze w każdym wieku, także osoby, które wybrany dystans chcą pokonać z kijkami nordic walking. Przewidziano dwie kategorie: OPEN kobiety i OPEN mężczyźni. Opłata startowa jest jednakowa dla wszystkich i wynosi tylko 25 zł!

Każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy odlewany medal, a dla wszystkich przygotowany zostanie ciepły poczęstunek. Zwycięzcy biegu, a także najmłodszy i najstarszy zawodnik/zawodniczka otrzymają vouchery-niespodzianki. To zachęta, by nie odkładać decyzji o udziale w sopockim Biegu Niepodległości i zapisać się jak najszybciej. Zapisy online trwają do czwartku 9 listopada do godz. 10:00. Zapisy są już otwarte na platformie elektronicznezapisy.pl. Dzieci poniżej 16 lat może zapisać osoba dorosła ze swojego konta przy pomocy funkcji: "Zapisz inną osobę". Organizatorzy zapewniają miejsce do przebrania się i depozyt.

Plan imprezy:
9:30 - 11:45 - Biuro Zawodów otwarte
12:00 - start do biegu
12:45 - ogłoszenie wyników i dekoracja za miejsca I-III w kategoriach OPEN kobiet i OPEN mężczyzn

Dzieci poniżej 16 lat może zapisać osoba dorosła ze swojego konta przy pomocy funkcji: Zapisz inną osobę. Organizatorzy zapewniają miejsce do przebrania się i depozyt.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl