mip.
12 listopada 2023, godz. 14:30
Opinie (15)
  • Niespełna 300 osób wystartowało w sopockim Biegu Niepodległości.

Blisko 300 osób pobiegło sopocką plażą w Biegu Niepodległości. Spośród morza biało-czerwonych uczestników na dystansie 4 km najszybsi byli: Mariusz Kunkiel i Magdalena Więcławska, a w biegu na 8 km zwyciężyli Lucyna Pastro i Kamil Leśmiak.

Przeczytaj relację z Biegów Niepodległości w Gdańsku i Gdyni Przeczytaj relację z Biegów Niepodległości w Gdańsku i Gdyni

Niemal 300 biegaczy wystartowało w sopockim Biegu Niepodległości, który odbywa się już od lat 90. XX wieku. Zgodnie z prośbą organizatorów uczestnicy ubrani byli w stroje odnoszące się do barw narodowych.

MOSiR Sopot, który był organizatorem imprezy, przygotował do wyboru dwie trasy: 4 i 8 km. Start i meta zlokalizowane były na skwerze Kuracyjnym, a sam wyścig odbywał się na plaży.

Więcej uczestników zdecydowało się na krótszy wariant. Na tym dystansie zwyciężył Mariusz Kunkiel z Gdańska z czasem 00:18:01. Drugi był Leszek Magrian z Szembekowa (00:18:13), a trzeci Krzysztof Kuzawiński z Gdańska (00:19:25).

Z kolei wśród pań triumfowała Magdalena Więcławska z czasem 20 minut i 4 sekund. Z nią przybiegła Martyna Bojko (00:21:27), a trzecia finiszowała Monika Popów-Szczypiorowska (00:21:30).

Z kolei na dłuższej trasie najszybszy był Kamil Leśniak (00:32:45), a na podium znaleźli się też Jan Kwaśnik (00:32:50) i Marcin Jeremicz (00:35:34). Z kolei rywalizację kobiet wygrała Lucyna Pastor (00:38:50), druga była Daria Kaczmarek (00:39:50), a podium uzupełniła Marianna Uss (00:41:57).

Cała impreza odbyła się przy rodzinnej, ciepłej atmosferze. Ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy odlewany medal.