• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bieg Urodzinowy (15 opinii)

Nowy sezon, nowe wyzwania, nowa odsłona PKO Grand Prix Gdyni. Biegowa rewolucja na Pomorzu rozpoczęta! Organizatorzy ulubionego cyklu tysięcy biegaczy przygotowali długą listę zmian, które sprawią, że udział w zawodach będzie jeszcze ciekawszy. Cztery różne trasy, dedykowana koszulka, atrakcyjne medale, możliwość jednorazowej rejestracji na wszystkie biegi, czy wprowadzenie pacemakerów - to tylko niektóre z niespodzianek.

Harmonogram startów

11 lutego (sobota)
10:00 Start Młodzieżowych Marszów - Nordic Walking
10:45 Start Marszu - Nordic Walking w kategorii Open
11:15 Ceremonia dekoracji Młodzieżowych Marszów - Nordic Walking
12:00 Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Starszaków
12:15 Ceremonia dekoracji Marszu - Nordic Walking w kategorii Open
12:45 Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Młodzików
13:30 Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Juniorów
14:00 Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych
14:30 Start Biegu Malucha

12 lutego (niedziela)
10:00 Start Biegu Głównego na 10 km
12:00 Ceremonia dekoracji Biegu Głównego na 10 km

Podpowiedzi z trasy
W ubiegłym roku w PKO Grand Prix Gdyni wystartowało ponad 20 000 zawodników. Każdy z nich miał możliwość wypełnienia ankiety, w której mógł podzielić się swoimi propozycjami dotyczącymi cyklu. Na realizację pomysłów nie trzeba było długo czekać.

- Z przeprowadzonego badania dowiedzieliśmy się m.in., że 93 procent ankietowanych poleciłoby udział w PKO Grand Prix Gdyni znajomym lub rodzinie. Mimo tak wspaniałego wyniku, znaleźliśmy aspekty, w których możemy udoskonalić nasz cykl - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Podwójna dawka endorfin
Jedną z nowości podczas PKO Grand Prix Gdyni 2017 będzie rozłożenie Biegu Urodzinowego i Biegu Europejskiego na dwa dni. W sobotę wystartują maluchy, zawodnicy młodzieżowi oraz uczestnicy marszu nordic walking, zaś niedziela zarezerwowana będzie dla uczestników biegu głównego na dystansie 10 kilometrów. Oto terminarz tegorocznego cyklu:

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim (11-12 lutego)
Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim (6-7 maja)
Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim (9 czerwca)
Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim (11 listopada)


Przy okazji każdego z biegów kontrolować tempo pomogą pacemakerzy. Wciąż poszukiwane są osoby, które poprowadzą biegaczy do mety w określonych strefach czasowych.

Cztery wyjątkowe trasy
W tym roku każdy start będzie nową przygodą. Biegacze pokonają nie jedną, jak w latach poprzednich, a cztery różne trasy.

Podczas Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim zawodnicy ruszą w odwrotnym kierunku niż dotychczas. Zamiast ze Skweru Kościuszki przemieszczać się na ul. Jerzego Waszyngtona, pomkną w stronę Bulwaru Nadmorskiego. Tym samym zawsze groźny, mityczny podbieg ul. Świętojańską w końcu prowadzić będzie z górki.Przy okazji Biegu Europejskiego i Nocnego Biegu Świętojańskiego uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni przetestują zupełnie nowe trasy. W maju pobiegną obok symboli nowoczesnego miasta: Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Forum Sportu oraz InfoBoxu. Natomiast w czerwcu trasa zahaczy o Witomino, z czym wiązać się będzie premia górska, której zwycięzca zainkasuje 2 500 zł. W obu przypadkach start i meta zlokalizowane będą na ulicy Kazimierza Górskiego, w pobliżu Narodowego Stadionu Rugby i Gdynia Areny. Właśnie to miejsce wielu ankietowanych wskazało jako wymarzony punkt rozpoczęcia biegu, m.in. ze względu na dużą liczbę miejsc parkingowych i bogate zaplecze gastronomiczne.
Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim prowadzić będzie trasą doskonale znaną z poprzednich edycji.

Czas to pieniądz
Rejestracja do PKO Grand Prix Gdyni 2017 ruszyła 16 stycznia. Jeszcze przez tydzień, do 30 stycznia do godz. 23:59, poprzez specjalną podstronę serwisu gdyniasport.pl, można zapisywać się do pierwszej odsłony cyklu, a więc Biegu
Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim. Również do 30 stycznia można rejestrować się na cały cykl z góry. Warto, ponieważ wiążą się z tym konkretne korzyści.

Partnerem sportowym cyklu została firma New Balance. Dzięki współpracy z popularną marką, w atrakcyjnej cenie udostępnione zostaną unikatowe, oficjalne koszulki, zaprojektowane specjalnie na PKO Grand Prix Gdyni. Na zawodników, którzy z góry opłacą udział w całym cyklu i stawią się na linii startu, dodatkowo czeka 50-procentowy rabat na NBsklep.pl (na cały asortyment linii SPORT). Koszt rocznego pakietu startowego to 120 zł w przypadku PKO Grand Prix Gdyni i 80 zł dla uczestników Grand Prix Gdyni w Nordic Walking.

Oczywiście możliwa będzie rejestracja przed każdym z biegów. W przypadku Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim ceny pakietu standard wynoszą 30 zł (bieg główny) i 20 zł (marsz nordic walking). Przy kolejnych trzech biegach, w ostatnim tygodniu rejestracji, cena będzie wzrastać o 10 zł. Do momentu zamknięcia rejestracji internetowej zawodnicy będą mogli wymieniać pakiety między sobą. W porównaniu do lat poprzednich, ze względu na wcześniejszą godzinę startu, zmieni się zasada odbioru pakietów. Będzie to możliwe najpóźniej na dzień przed biegiem (wyjątek będzie stanowić Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim). Spóźnialscy, którzy postanowią zarejestrować się dopiero w biurze zawodów, zapłacą 100 zł za bieg główny oraz 50 zł za marsz nordic walking.

Urodziny na dobry początek

Pierwszym przystankiem odświeżonego cyklu będzie Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim. 11 i 12 lutego w sportowym stylu świętować będziemy 91. urodziny Gdyni.

- Przed rokiem fantastycznie uczciliśmy okrągłą rocznicę powstania miasta z morza i marzeń. Wierzę, że w tym roku atmosfera będzie równie wspaniała i z uśmiechem wejdziemy w nowy sezon biegowy - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Poprzedni sezon włodarz miasta z morza i marzeń zakończył na trasie, wśród tysięcy biegaczy: - Każdy bieg to niesamowita przygoda. Bez względu na to, czy bierze się w nim udział w roli kibica, czy też w roli zawodnika. Jednak z pewnością ta druga rola wymaga o wiele więcej wysiłku i poświęcenia, o czym przekonałem się osobiście.

Nie przestawaj biec
Z myślą o PKO Grand Prix Gdyni zaprojektowano wyjątkowe medale, nawiązujące do nazw biegów oraz ich genezy.
- Każdy z naszych biegów odnosi się do sprecyzowanych idei. Pielęgnujemy patriotyzm lokalny, państwowy i europejski - zauważa prezydent Wojciech Szczurek. I dodaje: - Tegoroczne medale mogą funkcjonować oddzielnie, jednak razem prezentują się jeszcze lepiej niż pojedynczo - tworzą wyjątkową więź, która jest charakterystyczna dla naszego cyklu.

ZAPISY

Przeczytaj także

Opinie (15)

 • Wozidupki (2)

  jeszcze się nie ciśnieniują? Przecież nigdzie nie da się dojechać, NIGDZIE..
  :D

  • 14 16

  • Nigdzie i nie będzie niczego

   • 3 0

  • że co? o co kaman?

   rybcia. Bierzesz nóżki, wsiadasz w skm i jedziesz dokąd tylko chcesz.
   a poza m\tym miesiączka jara już była w piątek. teraz będzie też miesiączka poległych w kraksie limuzyn broszki.

   • 0 1

 • (2)

  Przez te durne bieganie nie można driftòw na skwerze robić bo postawili na środku placu jakąś bude... w lesie se biegajcie!

  • 8 20

  • odp

   na torze se driftuj

   • 6 1

  • chętnie cię wydriftuję w moim polonezie.

   moi koledzy pod prysznicem również to zrobią.

   • 0 1

 • (2)

  większość to kryzys wieku średniego, powstrzymać uciekajacy czas na siłę

  • 13 19

  • Za iles lat bedziesz zalowal, ze sie nie ruszales. Bardzo dobrze, ze ludzie coraz czesciej rozumieja, ile ruch daje pozytywnej energii. Przede wszystkim nie ma nic lepszego dla psychiki, szczegolnie w tych trudnych czasach.
   Polecam bieganie w lesie, blisko przyrody, gdzie bieganie jest medytacja i ukojeniem dla ciala i duszy.
   Natomiast zawody biegowe sa fajna rozrywka, gdzie mozna sie sprawdzic i spotkac tak wielu ludzi z ta dobra energia.
   Gdybym byla jedna z tych, co siedza na pupie, gapia sie w seriale i objadaja swinstwami, to pewnie tez bym narzekala na biegaczy i blokade ulic. Trzeba wszystkich zrozumiec. Nie kazdy potrafi wyjsc w zimowy nrozny dzien i przebiec kilometry. Do zobaczenia !

   • 16 1

  • a mniejszość?

   dogonić starość? Gadasz jak piski. idźx na marsz onru.

   • 2 0

 • Znowu blokują (1)

  I znowu nie będę mógł dojechac swoim BMW na SOR po przejedzeniu

  • 5 2

  • jedź już dzisiaj.

   Ciebie na pewno bez kolejki przyjmą. Możesz nawet zaparkować na takiej kopercie z piktogramem wózka.

   • 0 0

 • zimno będzie. (1)

  ale co tam. damy radę. jak co roku.
  pozdrowienia dla biegaczy! ;0

  • 2 1

  • Im zimniej tym przyjemniej sie biega. Do zobaczenia

   • 0 0

 • Macie 30 dychy gratis!

  Kto to wymyslił, żeby PRZED STARTEM nie mozna było odebrac pakietów!?? KOMU TO PRZESZKADZAŁO?. TŁOKU NIE BYŁO! Nie będę tracił czasu na jazdy do Gdyni w dwa dni!!! ODPUSZCZAM sobie. Macie 30 zeta gratis!

  • 10 1

 • Super bieg

  To był fajny bieg! :) Extra organizacja PKO! Pozdrawiam wszystkich biegaczy

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane