stat
Impreza już się odbyła

Biegiem dla Justyny

Akcja "Biegiem dla Justyny" to inicjatywa sportowa, która ma na celu przede wszystkim nagłośnienie zbiórki na operację dla Justyny Glapińskiej. Rok wcześniej organizowaliśmy akcje "pomoc dla Kingi" gdzie Tomek i Piotrek przejechali prawie całą Polskę  rowerami dla Kingi. A chłopaki przebiegli z nad morza do Szadku ( Województwo Łódzkie) w 48h i te akcje udały  sie pomyślnie. Dziś Kinga już jest po operacji a już nie długo stanie na własne nogi.

Dlatego dostaliśmy motywacje aby działać dalej.
Bieg podejmuje się pięć osób - Jacek, Michał i Mariusz z grupy biegowej Szadkobiegacze, wraz z Tomkiem i Łukaszem z klubu sportowego Rajsport Active, którzy również przynależą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Przatowie. Ta piątka biegaczy podejmuje wyzwanie biegowe dla Justyny "Biegiem dla Justyny", które polegać będzie na przebiegnięciu sztafetowo trasy z południa na północ Polski, z Zakopanego do Sopotu, przez Szadek (woj. łódzkie), czyli miejscowość skąd pochodzi Justyna, oraz z której okolicy są biegacze. Akcja potrwa od 6 maja do 9 maja 2021, gdzie start odbędzie się spod skoczni Wielka Krokiew w Zakopanem o 10:00, a meta odbędzie się o 10:00 na molo w Sopocie. Przez Szadek biegacze planują przebiegać około 18-20:00 dn. 7 maja. Trasa liczyć będzie około 660 km, czyli każdy z biegaczy ma do pokonania 130 km. Czas by zaliczyć to rzucone sobie wyzwanie to limit 72 godzin. Ta akcja sportowa ma na celu puścić w świat zbiórkę Justyny, opowiedzieć ludziom o tej wspaniałej dziewczynie i pomóc jej uzbierać potrzebną kwotę na operację, dzięki której zmieni się Jej życie. "Jesteśmy świadomi, że nie będzie to łatwa akcja, jednak motywuje Nas jeden najważniejszy cel  - sprawność Justyny."

Akcję sportową można wesprzeć, wspierając przy tym skarbonkę Justyny pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/biegiem-dla-justyny

Justyna przeszła już w swoim życiu wiele. Około 26 pobytów na bloku operacyjnym, ogrom ból i rehabilitacje, które przybliżały Ją do sprawności. Jej kręgosłup cały czas krzywi się z powodu krótszej nogi. Nie może zginać kolana, noga jest całkowicie usztywniona. Choroba utrudnia Jej podstawowe czynności takie jak kąpiel, zakładanie butów czy siedzenie w tej samej pozycji przez dłuższą chwilę.

Pojawiła się jednak szansa pokonania całkowicie bólu. Dzięki planowanym operacjom nogi w Paley European Institute, które będą dotyczyły wydłużenie kości nogi, wymiany endoprotezy biodra oraz plastyki kolana, Justyna będzie mogła cieszyć się sprawnością. Niestety operacja, jak i rehabilitacja, która już dziś wiadomo, że będzie bardzo długa, ciągną za sobą ogromne koszty. Na tę chwile samodzielność Justyny wyceniona jest na prawie milion złotych, które uzbierać może tylko dzięki wsparciu ludzi.

Organizujemy też bieg wirtualny dla Justyny
Dochód z udziału w wirtualnych zawodach przeznaczony jest na rzecz zbiórki na operacje. Udział może wziąć każdy, wystarczy się zapisać i pokonywać kilometry kiedy chcesz, gdzie chcesz, robiąc przy tym coś dobrego dla Justyny.

Do wyboru:
- bieg 10 km - Zapisy
- 10 km Nordic Walking - Zapisy
- 30 km rower - Zapisy

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl