• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Darmowe zajęcia swingu oraz bluesa

Dołącz do naszej zwariowanej społeczności i weź udział w darmowych zajęciach, które przybliżą Ci świat swingu/lindy hopa i bluesa! Przyjdź i przekonaj się, ile radości dają te tańce i jak fajnie jest budować z nami społeczność taneczną w Trójmieście.

sty 6

sobota, godz. 10:30

bilety 200 zł
ulgowy 160 zł
przedsprzedaż 160 zł

w każdy poniedziałek (do 17.06.2024), godz. 20:00

bilety 50 - 225 zł
Zachęcamy do zapraszania znajomych!

link do rejestracji: https://forms.gle/LBjWNG2ivDe92NjVA

Jeśli nie wiesz, że bluesa się tańczy, to te zajęcia są doskonałą okazją, aby się o tym przekonać. A jeśli wiesz, jak wygląda swing, ale wydawało Ci się, że blues to wolny taniec, to wyprowadzimy Cię z błędu. Pokażemy, że blues potrafi sprawić bardzo wiele radości!

Blues - Rodzina tańców afroamerykańskich tańczonych do muzyki bluesowej z początku XX wieku aż do czasów współczesnych. W bluesie każdy znajdzie coś dla siebie - od bardzo spokojnych i melancholijnych melodii po bardzo energiczne gatunki bluesowe tańczone do szybkiej muzyki (np. szybki blues tradycyjny lub funk). W trakcie zajęć poznamy estetykę bluesową, rozwiniemy dialog w parze oraz nauczymy się podstawowych figur oraz rytmów. Mówi się, że blues jest podstawą tańców swingowych oraz jest najprostszym sposobem na wyrażenie siebie w tańcu.

Chcesz nauczyć się kilku kroków i poznać "co to jest ten swing", a nóżka sama chodzi w rytm muzyki lat 20-40? W takim razie zapraszamy serdecznie! Tańce swingowe to prawdziwa radość dla wszystkich tych, co lubią szalony jazz.

Swing rodzina tańców afro-amerykańskich tańczonych do muzyki jazzowej, w której skład wchodzą m.in. tańce takie jak: Lindy Hop oraz Charleston. Swing jest po brzegi wypełniony radością, improwizacją oraz pozytywną energią. Jazz lat 20-tych i 40-tych to coś, do czego wprost nie sposób przejść obojętnie, nie nucąc lub nie tupiąc do rytmu czy melodii.

Poziom dla obydwu kursów:
Zajęcia skierowane są do osób, które chciałyby postawić pierwsze kroki w bluesie i swingu. Nie potrzeba jakiegokolwiek doświadczenia. Można przyjść w parze, samemu albo też zaprosić znajomych.

Szczegółowy plan:
18:30 - 19:30 - swing
19:30 - 20:30 - blues

Zapisy poprzez formularz:
https://forms.gle/LBjWNG2ivDe92NjVA

Po tych zajęciach można dołączyć do grup i zajęć regularnych - więcej informacji w naszych wydarzeniach oraz na stronie www.harlembeats.pl

Przyjdź i spróbuj, a w razie pytań, prosimy o kontakt harlembeatsstudio@gmail.com

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl